Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. dubna 2024 20:47

dzizisketataky jsme si říkali, jestli pak skončili v nějaké drůbežárně:( Prý si je zase odvezli no. 

Offline Vari
Avatar
1624 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 20:56

U nas na vesnici asi nesehnali kurata, tak privezli sovy :-D. Ale teda video s letajicim pustikem ve tride bylo docela husty.

Online Myrtila
Avatar
2980 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 20:58

Evaeva Tohle byla vtipná fáze i u nás, syn se začal točit na břicho právě ve spánku a vždycky se tím vzbudil, strašně překvapený, co se to vlastně stalo máme z toho pár božích fotek, vykulené právě probuzené mimino, které netuší, jak se na to břicho dostalo

Offline dzizisketa
Avatar
7445 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 20:58

Kuřata.

Jmenovala se Pepíček, Kubíček, Kája, Sebík a Kryštůfek (kromě Kuby nikoho těch jmen ve třídě nemají).

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. dubna 2024 22:12
Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 22:18

Potrefenáhusa Evaeva dzizisketa Ježíš, s těmi kuřátky je to hrozné. To je fakt normální? Nechat čerstvě vylíhnutá kuřata tlapkat, třeba opatrně, takovými pětadvaceti dětmi? Ve finále to naprostá většina těch kuřat nepřežije.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. dubna 2024 22:20

brrr to je letos nějaký projekt, nevím čí. A bylo jich mnohem víc než 25, do jedné školky (cca 100 dětí), jedna líheň.

Offline Vari
Avatar
1624 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 22:29

brrr Ja si to ted googlila, projekt se jmenuje Lihneme ve skolce. 

Offline dzizisketa
Avatar
7445 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 23:08

brrr 

Taky jsem si to teď vyhledala a na webu uvádějí, že jsou to jedinci na snůšku, takže si je ta dodavatelská firma po odběru dochová na klasický maloobchodní prodej, nebo si je můžou zaměstnanci, rodiny dětí apod. na ten chov sami nechat.

Online Myrtila
Avatar
2980 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 02:49

brrr To jsem si taky říkala, že pozorovat dobrý, ale to chování tolika lidmi že asi nedají. Pardon, přijde mi to jako týrání. (Kdysi jsme řešili v jedné práci experimentální zvířata na jeden projekt a "vyhrála" to právě kuřata, protože ptáků se v té době netýkala tak přísná legislativa ochrany jako savců, nevím, jak je to přesně teď, ale možná pořád stejně.)

Offline Allysa
Avatar
528 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 04:30

Myrtila Mám to stejně,  za týrání teda považuju i všechny ty mazlící zookoutky apod. No jsem zvědavá, jak to budu řešit,  až mi do toho dítě doroste, podporovat to nechci. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 05:59

Allysa brrr no já na to včera myslela celej večer....Akorat ze jsem vůbec netušila, ze to ve školce bude a když dite říkalo, ze měli ve školce kuratka, vůbec mě nenapadlo, ze někdo vozí po školkách lihen kuřat 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 06:03

Evaeva tu sladkovnu jestli jste nestihli, tak je prodloužena do 12.5.

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 06:25

dzizisketa Já jsem to četla, ale stejně jsem přesvědčena, že ty dětské ručičky většina nepřežije. Připadá mi to dost uhozené.

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 06:26

Myrtila Allysa Mi už to připadá, že nevíme co by. Tohle je fakt týrání.

Offline Raduza
Avatar
příspěvků moje polička 19. dubna 2024 07:11

brrr přesně,  to je šílený, za týrání to považuju a asi bych ve školce ostře zaprotestovala.  

Offline Muslik
Avatar
190 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 07:49

Nadhodim jedno takove typicke zenske téma, a to dite vs. kariera. Jak se s temito dilematy vnitřně vyporadavate? 

Mozna to bude delsi, ale nosim to uz nejakou dobu v sobě a musi to ven.

I po narozeni dcery celou dobu pracuji,byť na zkraceny uvazek, a pred některými vami, z meho pohledu, supermatkami (bez ironie) se skoro stydim, jakou mam vlastne pohodu - jedno dite zadny dite, od roku a tri ctvrte dite část týdne ve skolce, k tomu babicka, ktera si dite kazdotydenne bere i na noc, partner zcela flexibilni pracujici z domu. Vzdy jsem hodně makala, ale ted ty dva a pul roku mam prostě za odmenu - s tri ctvrtecnim uvazkem, kdy navic muzu pracovat z domova kdy chci, mam na sebe tolik casu, kolik chci, stiham aktivity, ktere jsem pred ditetem nikdy v životě nestihala ...

No a samozřejmě, nic netrva věčně, dostala jsem v praci od podzimu nabidku (vlastně to neni ani nabidka, prostě je to takovy nejaky automatický vyvoj) na takové významné karierni povyseni na top manazerskou pozici a ja jsem z toho uz dva tydny strašlivě rozhozena, protoze nevim, jak to budu davat časově, mam totiz zcela konkrétní predstavu jak to bude vypadat, a byť bez ditete, uz sem si take necim takovym v minulosti prošla. Cele to je o tom, ze poprve v živote jsem si ted uzivala pracovni pohodu a klidek a nejak me vnitrne rozhodilo, ze se toho ted budu muset vzdat. Nikdy jsem se za zadnou karierou nehonila, ona to vzdy vse ke me tak nejak prislo, zaroven jsem nikdy nebyla uplne matersky typ, vim, ze mam cely "aparat", ktery kdyztak s dcerou pomuze (ale ted pomaha protoze "chce", ono je to taky jine, kdyz by najednou "musel"), ale presto je mi to najednou lito, ze na dceru (na podzim triletou) uz prostě tolik casu nebudu mit, a uz vubec ne na sve aktivity.... 

Strašně se to ve mě zkratka mele, ono je to v podstatě dané, vim, ze do toho pujdu a neodmitnu, ale stal se ze me asi nejaky flakac a k tomu poseroutka a vlastně vidim jen sama negativa a klasicky žensky si navic vubec neverim....nejsem schopna na to koukat nějak strizlive.

Offline continuity
Avatar
33667 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 08:01

brrrsouhlasím s tebou. 

Offline continuity
Avatar
33667 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 08:03

Muslik asi to vzít chceš? 

Nebo zeptám se jinak, kdyby nebylo těchto okolností, vzala bys to?

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 19. dubna 2024 08:04

Muslik jestli do toho půjdeš, si budeš muset vyřešit sama. Ale přijde mi naprosto přirozené, že ti dítě předkládá priority a najednou ti některé věci připadají méně důležité a jiné naopak důležitější. A vůbec mi nepřipadá, že je flákač ten, kdo se rozhodne víc věnovat dětem na úkor práce.