Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33698 příspěvků moje polička 17. dubna 2024 09:16

Myrtila tohle je fakt hrozné tezky, naše mimino má aktuálně na sobě viditelný troje otisky zubu, bolestivej řev poznám a i v druhy místnosti přesně vim, co se stalo....a je to fakt tezky nebejt nasranej, kdyz tu mám mimino neustále v patách s revem mama mama a sotva ho na chvilku setresu, do 5 minut ječí bolestí 

ale snazim se to nedelat, zvlášť, kdyz jsem ani neviděla, co se stalo, snazim se tomu předcházet, popisuju, vysvetluju, foukam .... a stejně bych to tu často nejradši serezala na jednu hromadu

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. dubna 2024 09:24

Potrefenáhusa mně hrozně vytáčí takové jako naschvály. Že jeden si někam sedne a odmítá se hnout, i když překáží stavbě kolejí a klidně může sedět o metr vedle,... To fakt nevím, jak mám řešit. Že jeden něco omylem zboří a druhý ho majzne, to chápu a i tuším, co s tím (ne že bych to vždycky udělala). Ale oni už jsou větší, takže frustrace po setřesení dítěte už nezažívám (ale pamatuju si to)

Offline Myrtila
Avatar
2968 příspěvků moje polička 17. dubna 2024 09:34

Potrefenáhusa Tak otisky zubů jsou jasný, no u nás to bylo fakt cokoli, brácha za mnou běžel a upadnul a mamka hned předpokládala, že jsem ho shodila, a tak. Je mezi námi 5 let rozdíl, takže kdybych ho fakt rasila, tak bych si to pamatovala, nebo minimálně si už pamatuju tu velkou nespravedlnost, co jsem cítila. A nebo že jsem na něj měla dát pozor, aby nespadnul, a tak. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24439 příspěvků moje polička 17. dubna 2024 09:42

Evaeva tyhle naschvály, to je u nás pořád. Už z toho rostu. Plus to závodění. Rozmysleli jsme si teď i cyklovýlety, to se s nimi nedá, zabili by se, vjeli pod auto, jenom aby jeden druhého nepředjel. 75 % jejich přítomnosti doma je řev kvůli tomuhle závodění, nebo protože chtějí tutéž věc, nebo kvůli těmto naschválům.Jsem zvědavá, kdy tohle skončí. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. dubna 2024 09:49

Pinot Noir oni moc nezávodí, na kole bojují proti společnému nepříteli. Takže se z kopce řítí vesmírnou rychlostí, protože jsou policajti nebo honí ufony Divím se, že se ještě nepřizabili. Ale před silnicí stojí. Do provozu na výlet bych je teda nevzala, jedině po cyklostezce.

Offline dzizisketa
Avatar
7442 příspěvků moje polička 17. dubna 2024 10:00

Potrefenáhusa 

Rosťa Šárce rve věci z rukou, svoje hračky, její hračky, cizí hračky, věci co nejsou hračky... prostě když to chce, vezme jí to. Z toho mám už taky sto chutí s ním zatřást nebo něco, co by ho to odnaučilo. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33698 příspěvků moje polička 17. dubna 2024 11:50

dzizisketa to mi taky vadí. 
i ze spousta těch konfliktu je taková úplně zbytečná 

(edit: jakoby zbytečná, je mi jasný, ze pro ne jsou to důležitý věci, plus nemaj miru, takže zakrok je většinou hodně neadekvátní)

Offline letfenixa
Avatar
7956 příspěvků moje polička 17. dubna 2024 12:04

Lukáško je skôr starostlivý, momentálne už Tučko nie je vrchný plyšak, jeho miesto obsadil zajko Ňuňuško, a tú potrebu deštrukcie mu asi vynahradza kopanie jám na záhradke. 

Offline Tabea
Avatar
4671 příspěvků moje polička 17. dubna 2024 12:45

Pinot Noir jo, já často cestu na kole někam neustále jen řvu. "Nenajížděj na ni zezadu, nebrzdi schvalne před ní, nevyjížděj jí do cesty, neblokuj ho schválně, nemůžete oba jet vedle mě, vyhni se těm lidem (typicky rychlá jízda a rychlý vybočení, když je babce 50cm za patama), pozor, někdo jede proti, jeď na svojí straně, nejezděte tak blízko vedle sebe, srazite se, bacha, mokrý listí, brzdi s citem, ...

A to tu máme stezky a dětí jezdí na kole od 3 let. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. dubna 2024 13:37

žluťásek jak se jmenuje to re-use centrum na Bořislavce (?), prosím tě? Mám tu přebytečnou vaničku, kterou nikdo nechce, a já už jí nechci schovávat.

Offline Pinot Noir
Avatar
24439 příspěvků moje polička 17. dubna 2024 13:50

Tabea přesně. Těch stresů vyplývajících z provozu je už tak hodně, ale když k tomu přidají tu svou soutěž, tak to už se nedá. Navíc oni v tom závodění úplně vypnou a přestanou cokoliv vnímat, všechno, co se naučili, hodí za hlavu, jen aby tam byl jeden dřív než druhý. Ještě před zimou to bylo v pohodě, čekali na sebe navzájem, na nás... Teď je to o nervy.

Offline žluťásek
Avatar
7611 příspěvků moje polička 17. dubna 2024 13:52

EvaevaDobrodejna, ale jsou už přestěhovaný na Hradčanské (pár kroků od metra i tramvaje, na rohu jak zatáčí tramvaje na Chotkovy sady)

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. dubna 2024 13:55

žluťásek díky, to už je pro nás trochu z ruky, s vaničkou by jsme jeli spíš autem. Nicméně to vypadá, že si jsem jí přecejen udala

Offline Zuzuli
Avatar
2148 příspěvků moje polička 17. dubna 2024 18:33

Evaeva kdybys nahodou chtela, ja tam nekdy povezu z bytu nejake nadobi, co nam tu zustalo po minulych obyvatelich. Tak bych to nahazela do te vanicky a odvezla najednou

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. dubna 2024 18:51

Zuzuli díky za nabídku. Nakonec se jí přecejen někdo ujal, tak už je z domu

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33698 příspěvků moje polička 17. dubna 2024 22:48
Reakce na Tabea:

Pinot Noir jo, já často cestu na kole někam neustále jen řvu. "Nenajížděj na ni zezadu, nebrzdi schvalne před ní, nevyjížděj jí do cesty, neblokuj ho schválně, nemůžete oba jet vedle mě, vyhni se těm lidem (typicky rychlá jízda a rychlý vybočení, když je babce 50cm za patama), pozor, někdo jede proti, jeď na svojí straně, nejezděte tak blízko vedle sebe, srazite se, bacha, mokrý listí, brzdi s citem, ...

A to tu máme stezky a dětí jezdí na kole od 3 let. 

jsi hrdinka! (To si myslím už dýl)

Offline Tabea
Avatar
4671 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 05:45

Potrefenáhusa sama jsem si to přivolala, včera při čištění zubů se syn dožadoval toho, abychom jeli do hor na kole. Argumentovala jsem tím, že když autem jedem hodinu+, tak na kole by to trvalo věčnost. Tak prý aspoň na nějaký dlouhý výjezd. Držím si palce, ať to zas zapomene.
A děkuju.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33698 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 06:28

Tabea starší se opakovaně dožaduje cesty vlakem...ta už to teda zvládá, ale krizový je malý dite, který nejde udržet na místě/v kočáru/v nositku (zpetne bych fakt uvítala i druhy dite lezouci do 20 měsíců po čtyřech, nebo aspoň aby si to prohodily a od 11 měsíců chodilo to první )

Offline Tabea
Avatar
4671 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 06:31

Potrefenáhusau nás jsou v rychlíku kupé pro malý děti, kde je stůl, místo na kočár a na zdi nějaký ty věci na hraní pro batolata. Takže batole nemusí sedět, ale neuteče daleko. Pokud teda starší sourozenec nestojí u dveří a neotvírá je.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33698 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 06:41
Reakce na Tabea:

Pokud teda starší sourozenec nestojí u dveří a neotvírá je.

​no

my bysme jely tady naším motorákem 10 km do města, to je tak akorat, půl hodiny...ale i to bejva krize