Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Online Karja
Avatar
35993 příspěvků moje polička 29. dubna 2024 23:58

Nízké protiskluzové ponožky ve velikosti 30+, aniž by pár stál 100Kč, existuje to vůbec, neviděl jste to někdo někde? S výsledky googlu tedy nejsem spokojená...

Online Garfie
Avatar
24025 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 04:15

Mrakoplas Přesně tak, všechny papíry a potíže vytahovat až v průběhu školy, to je jasná věc! Já se jim nedivím, taky bych upřednostnila "jednodušší" dítě, kdybych si měla vybrat. Ani do mezinárodní školy nám syna do školy nechtěli přijmout, chvíli jsem se bála, že ho budu muset učit doma! 

Potrefenáhusa Já si tady často říkám, že jsme vyvdaly dost podobný kousky (nejen co se výchovy týká). :-/ Musím říct, že i s těmi staršími občas skřípu zuby, ale zase už to beru tak, že pro ty děti je nějaký zocelení nutný a i když já bych to řešila jinak, jsou to i jeho děti. Ale u těch malých to bolelo moc!!! 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33800 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 07:21
Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 30. dubna 2024 07:32

Karja já mám pro sebe z Kiku

Offline Mrakoplas
Avatar
8846 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 07:43

Garfie ja sa im tiez nedivim, najma ak je skolstvo v takom stave, v akom je..asistentov (ucitela ci ziaka) malo, deti vela. No esteze to Garfikovi vyslo, to by si nas tu asi nezasobovala tolkymi super historkami z kurzov a potuliek po meste!

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 07:49

Myrtila misto cesneku bych se radeji preventivne odcervila s detmi konvencni cestou:)

Online Karja
Avatar
35993 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 07:54

Evaeva No tak tam se zkusim fyzicky podívat. Já spíš objednávám, zklamalo mě teda HM a nemám nic...

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 30. dubna 2024 07:56

Karja chápu, já taky ráda objednávám

Online Karja
Avatar
35993 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 07:56

MyrtilaMy jsme teda tohle naštěstí ještě ze školky nedonesly, ale co to měly třeba synovci, tak tam to nikdo nikdy nechytl pak od nikoho doma. Ani děti, ani dospělí, takže máte naději.

Offline Myrtila
Avatar
3035 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 08:02

Gatita No, to by bylo ideální, ale já teď žádná odčervovadla nemůžu. Ptala jsem se na to v lékárně, a tam mi, jako píše Karja , řekli, že dospělí to chytí výjimečně, právě protože mají, na rozdíl od dětí, ve stravě víc česneku a pálivých ingrediencí. Takže nás doma čeká česnekové období, možná to proložíme nějakou pálivou indií

Online Karja
Avatar
35993 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 08:47

Myrtila No víš co, tak taky víc dbáš na hygienu bych řekla, myslím, že tam je postup přenosu jasnej. I to dítě doma víc ohlídáš, aby dbalo ono na hygienu a navíc už ho hnedka léčíš;-), ony ty tabletky učinkují rychle.

Offline Tabea
Avatar
4716 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 09:00

Mrakoplas u toho zápisu se podepisuje čestný prohlášení, že dítě nemá nějakej papír? Nebo jak se to dozvědí?

Já si pořád (možná naivně) myslím, že mít paír neznamená, že ho musím vsude ukazovat, ale že ho mám připravený, pokud by bylo třeba. Už jen vzhledem k čekacím dobám na vyšetření. 

Online continuity
Avatar
33815 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 09:12

Tabea jsou matky, co ten papír vytáhnou už na vrátnici.

Jinak si myslím, že to nemá škola jak zjistit. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8846 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 09:48

Tabea cpap chceli vysledky vysetreni poslat skole, dohodli sme sa, ze zatial netreba. Skola pise, ze tieto veci treba dolozit k prihlaske, ale ci je to dane nejakou vyhlaskou, to neviem. 

Jako keby mi to psychologicka odporucila, tak ho k psychiatrovi a neurologovi zoberiem, aby mal ten stempel. Ja sa tomu nejako nebranim. Len mi na dvoch pracoviskach povedali, ze by to mal zvladnut aj bez neho, tak uvidime. 

Online Kan
Avatar
7068 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 09:54
Reakce na Mrakoplas:

Garfie ja sa im tiez nedivim, najma ak je skolstvo v takom stave, v akom je..asistentov (ucitela ci ziaka) malo, deti vela. No esteze to Garfikovi vyslo, to by si nas tu asi nezasobovala tolkymi super historkami z kurzov a potuliek po meste!

​Dětí vela je jen teď, porodnost v cz prudce klesá, třeba se to všechno utřepe ve školství samo. :D

Offline Myrtila
Avatar
3035 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 10:14

Karja No právě jemu se to rozjelo přes víkend, takže dva dny byl určitě už infekční, a doma jedeme stylem, že jíme umyté ovoce všichni z jedné velké misky a tak, na večeři obložený talíř pro všechny, prostě saháme si do talíře, tak si úplně nedělám iluze, že k přenosu nemohlo dojít. No, za dva týdny napíšu, jestli česnek zabral

Online Garfie
Avatar
24025 příspěvků moje polička 01. května 2024 00:58

Mrakoplas Ty jo, představa že bych ho učila doma...Tvl, to bych ho snad raději dala do státní japonské. My se nakonec dohodli, že než ho definitivně odmítnou, tak se s ním osobně setkají (oni ho totiž původně přijali a odmítli ho až právě na základě dodaných papírů z poradny) no a to už si je absolutně získal.

Tabea Tak třeba u nás byla ta zahraniční škola v kontaktu s českou, třídní učitelky psaly na děti posudky a odpovídaly i na nějaké konkrétní otázky, navíc "za zády" nás rodičů (ve smyslu, že jsme zprostředkovali kontakt, ale z komunikace jsme byli vyloučeni). Děti psaly i přijímací test z matiky, taky v české škole, která ho pak přeposlala. Moje kamarádka je angličtinářka na naší české škole, takže i když nebyla třídní, pomáhala s komunikací a ty otázky mi pak přeposlala a byly teda dost záludné, myslím že i bez papíru by tam určitě zavětřili, že něco není v pořádku. 

Offline letfenixa
Avatar
8047 příspěvků moje polička 01. května 2024 06:05

Tabea pokiaľ rodič škole papiere nedá, škola to nemá ako zistiť. A hlavne u prvákov sa vyšetrenia obvykle robia až po nástupe do školy, keď sa objaví nejaký problém. 

Offline 999
Avatar
17615 příspěvků moje polička 01. května 2024 07:43

Myrtila Moje dcera měla čtvrtý den po císařském řezu úraz, který ji na šest možná sedm týdnů vyřadil z provozu. Já jsem sice hned naběhla, ale stejně měl většinu práce kolem miminka na starosti její přítel. Koupal, přebaloval, prostě všechno. Takže když tady čtu, že by se otec nezvládl zodpovědně postarat o dvouletý nebo větší dítě, tak mi to hlava nebere.

Online rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 01. května 2024 08:04

999 kámoška po třetím porodu chytla do nohy stafylokoka, měsíc byla v kómatu, pak další 2 měsíce v nemocnici. Doma děti 5 a 3 roky a novorozenec. Taky to její muž zvládl, ale zaprahl celou familii i kamarády. Čímž mu teda absolutně neubírám zasluhy:)