Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. dubna 2024 07:07

Potrefenáhusa půl hodina je maximum i pro moje starší děti Mně teda v stojícím kočárku nevydrží ani nepohybující se mimino, pokud nespí. A spí jen pokud kočár stojí nebo koná rovnoměrný přímočarý pohyb

Takže my už ochutnáváme písek a kamínky a nosíme ho po hřišti. Já bych nějaký ten samostatný pohyb i uvítala. (Je na něj brzy, takže si ještě pár měsíců počkám)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33800 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 07:19

Evaeva já se starší jezdila vlakem do Prahy, nějak jsme to utloukly koukanim z okna a prohlizenim knížek, ale tohle dite chce utíkat (nejlíp v tom motoraku lizt po schodech ke dveřím apod.

ty hřiště jsou teď trochu narocny, my tu máme takový žebříky ke klouzackam, kde se fakt bojim, ze si strašně namlati, zároveň je schopna na to vylézt sama 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. dubna 2024 07:31

Potrefenáhusa na žebříky moje děti lezly dřív než chodily no. Teď lezou po stromech do tří metrů, jsem asi jediná z rodiny, kdo to snáší dobře. Respektive kdo to nějak snáší

Čtení knížek ve vlaku je celkem utopie. Oni asi cítí tu naší snahu je zabavit a vzpouzí se jí. Jediné, co funguje, je jídlo.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33800 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 07:44

Evaeva mne by asi rovnej vadil min, ale tohohle se bojim, uz jsem tam viděla par hnusnych padu i starších děti, nedosahnu nahoru, ona se hned přes drep stavi hned na okraji 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33800 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 07:48

Evaeva starší dite čtení už taky nepřitahne, ale kolem toho 1,5 to šlo 

ale tuhle jsme dojely samy s přestupem do roztok do sladkovny a zpátky, krizový bylo až udržet starší dite na roztockym nástupišti na lavičce a prezit řev mladšího v druhym vlaku k nám 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. dubna 2024 07:52

Potrefenáhusa jo, někdy je to blbé. Pak musíš akorát doufat. Starší syn takhle lezl na takovou prolézačku po síti asi do dvou metrů, nebyly mu ani dva a já měla břicho. Nahoře byly dvě možnosti, buď tyč nebo klouzačka. Vždycky jsem trnula, že šlápne vedle u té tyče. Nicméně jediný, kdo má z jejich návštěv hřišť jizvu, jsem já

Ale obecně na hřišti radši zachraňuju děti než bavím mimino. Teď, jak se ochladilo, tak chodíme zase jen na spánek, ale ta teplá odpoledne byla někdy hodně dlouhá.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. dubna 2024 07:53

Potrefenáhusa no do Roztok to máme míň než půl hodiny jednotlivými spoji, takže dobrý Oni už teda neřvou, takže musíš vydržet neustálé kdy už tam budem a mami, já mám hlad.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33800 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 08:35

Evaeva jo, ji je rok a čtvrt, ve dvou metrech ji taky nepotrebuju 

Já už jsem to úplně zapomněla, jak jsme to loni s tema hristema dělaly, teď mi přijde strasnejsi to zdrhani a šplhání 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33800 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 08:37

Evaeva my to máme 3/4 hodiny i s přestupem, naštěstí to navazuje. Ta výstava tam je úplně skvělá, mohlo by to tam byt furt, hodina nám byla málo 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. dubna 2024 08:40

Potrefenáhusa my vydrželi hodinu i na té archeologické mladšího to strašně fascinovalo 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33800 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 08:43

Evaeva budem to muset vyzkoušet, my teď byli o víkendu v archeoskanzenu v Březnu u Loun a to mi přišlo docela slabsi. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. dubna 2024 08:43

Potrefenáhusamně ty šplhající děti moc nevadí, já věřím v jejich schopnosti a úsudek. Mladší se teda odjakživa pohybuje dost na hraně, ale zatím mu to vychází. Někdy je to o nervy, ale celkem s tím umím bojovat. (Ale zdráhání s vymezeného prostoru je blbé, to naštěstí moc nedělali. S tím trochu bojujeme až teď)

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. dubna 2024 08:46

Potrefenáhusa no neměj velké naděje. My ho nemohli dostat od videa, kde stavěli dům, běželo to ve smyčce a on má rád opakování Hrob byl teda taky velký tahák. Jinak bych řekla, že je to zajímavá výstava, ale spíš pro starší (jim bylo 2,5 a 4,5) Tu půdu rám jsme nestihli, ale na Včele byli dvakrát. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. dubna 2024 08:47

Potrefenáhusa od nás je to taky tak 45 minut, metrem a vlakem, ideální vzdálenost 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. dubna 2024 08:53

V čem mám vyprat nosítko? Mám v nabídce tekuté přípravky na sportovní oblečení nebo vlnu s sypký prášek normální a sensitive. Nic spešl se mi kupovat nechce, použiju to párkrát.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33800 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 08:57

Evaeva no mne teď spadla ve školce v šatně z lavičky, slapla dozadu do prazdna, hnusny to bylo hodně, řvala moc, naštěstí je tam lino a měla cepici (jako ta satna, to je něco, ještě starší je s tím prevlikanim jak zelva ) Radši bych tu důvěru dávala na nízkým piklerove trojúhelníku doma na koberci než na dvoumetrovy kovový prolejzacce 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33800 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 08:58

Evaeva v tom na vlnu a jemný pradlo bych ho vyprala 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. dubna 2024 09:04

Potrefenáhusa to my nemáme, já dávám důvěru na prolézačkách, ale na většinu dvoumetrových jako batolata nevylezli. Tady je naštěstí velký výběr. Teď zrovna budují tartanové hřiště s opičí dráhou u skateparku, asi vím, kde budeme trávit příští zimu.

A díky za prací radu.

Offline Myrtila
Avatar
3035 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 09:07

Potrefenáhusa Syn tyhle prolézačky taky miloval, bohužel jak jsem malá, musela jsem si vybrat, jestli ho budu jistit z horní strany žebříku nebo sítě, nebo zespoda, a stalo se mi i, že jsem ho držela visícího skrz síť, ale nedovedla jsem ho vytáhnout a zachraňovala nás jiná matka. Tohle bylo pekelný období

Online dzizisketa
Avatar
7489 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 09:09

Evaeva 

Přípravek na vlnu jen pokud neobsahuje lanolin, jinak použijí ten na sportovní oblečení.