Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline dzizisketa
Avatar
7442 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 11:36

Zina 

To bourání a pouštění aut ze skluzavky jsou pro děti jedny z největších zábav, to je úplně normální a já to teď mám doma i na hřišti dvojitě

A zvláště u kluků je potřeba vybít testosteron řevem a hlukem, zejména v určitém věku, kdy ho mají hodně, úplně přirozená. Rosťa byl taky dlouho takový záškodník a mám dojem, že jako všechno se to změnilo zničehonic jako lusknutím prstů.

Offline Kokoska
Avatar
28262 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 11:38

A co dupání na brouky, housenky a šneky? To už jsem minule měla napřaženou ruku, že miláčkovi jednu lípnu.

Offline DruI
Avatar
3247 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 11:39

Muslik Trampolínkové hřiště je i na Pankráci na střeše Arkád. A teď nevím jakou velikost dítěte máš, ale kočárkem se dá vyjet na střechu a pak musíš ještě po jedněch schodech nahoru. Principielně patří hřiště k medúzáriu, ale je přístupné i bez vstupenky.

Offline dzizisketa
Avatar
7442 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 11:41

Šárka dostala nový letní klobouček - fakt lehký madeirový, značka Dráče, jak ji zde pořád doporučuji - nové kecky a v knihovně jsme půjčily knížku z oblíbené ptačí edice.

Online Gatita
Avatar
7144 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 11:42

dzizisketa a sypani kaminku po skluzavce!

Ja si taky myslim, ze kluci potrebuji pustit paru. Bohuzel i ti skolni, ktere uz nebavi chodit ven. To je vzdycky reci a kyselych obliceju, premlouvani, lakani na zmrzlinu, kamarady...ne, chce byt doma, i s tim kamaradem tvrdnou doma, a pak je to vecer s papinakem pred vybuchem

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. dubna 2024 11:55

Gatita tím se teď syn bavil asi hodinu s bratrancem. Ale jak krásně. Nabrali kamínky do bábovky, společnými silami jí vynesli nahoru, přešli mostek a pustili dolů 

Určitá míra agresivity je normální, i u nás se pořád mlátí klacky do stromu, dělají díry do země, dělá hluk, perou se po vzájemné dohodě a podobně.

Offline Mrakoplas
Avatar
8791 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 12:01

Garfie presne to vravela aj ona, ze to inteligenciou moze korigovat. A tiez, ze v zivote ziadne ulavy nedostane, tak ho skusit nechat ci to zvladne aj bez nich. 

Offline DruI
Avatar
3247 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 12:45

Mrakoplas Já myslím, že nejvíc stejně záleží na tom, jakého to dítě dostane učitele. U někoho papír není potřeba a u někoho ani papír nepomůže, aby měl dobrý přístup.

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 12:57

dzizisketa Tabea Mně je jasný, že je to zábava, a souhlasím, že je to taková spíš klučičí věc (i co si pamatuju ze svýho dětství). Akorát k tomu jakoby není žádná alternativa, když mu te´d dáte do ruky dvě libovolný věci, třeba panenku a buldozer, tak s tím bude třískat o sebe, nebo to mr*ne přes půl obýváku, už jsme si i od známý vyslechli, že to jsou holt ty geny

Offline Karja
Avatar
35808 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 13:19

Zina No ty kráso!!! Ale třeba tím chtěla říct, že s povahou nehneš a nemělo to žádnou negativní konotaci. Já taky všechno svádim na povahu:-D

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. dubna 2024 13:21

Zina ono to přejde. Asi si ještě neumí hrát jinak, ale k tomu dozraje. Ve školce to zvládají nebo nějak ubližuje dětem nebo něco?

Offline Tabea
Avatar
4668 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 13:22

Zina tak známý příště řekni, že si plete geny s chromozomama.
Chápu, že tě to namíchlo a chceš předejít tomu, abys takový komentáře musela ještě někdy řešit. 

Offline DruI
Avatar
3247 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 13:27

Zina No hele, našemu když dáme do ruky libovolnou věc, tak s ní cca do dvaceti minut praští ségru přes hlavu. Já jsem za třískání věcma o sebe i ráda ;o)

Já se utěšuju, že je to prostě destruktivní období a doufám, že časem to přejde.

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 13:41

Evaeva Ve školce je to řekla bych taky prudí, ale spíš to z nich cítím, než že bych kvůli tomu byla na koberečku.  Jedna ta pečovatelka je třeba skvělá, minulý týden mi hlásila, že ušili zábavu malýmu na míru a postavili z kostek hard a hradby, který pak měly děti bourat, jiný tak vřelý nejsou, ale celkově jim dávám 9 z 10.
Spíš jsem z toho umordovaná já, když je to někdy celej den, dítě buď škodí nebo je nas*aný. A jako vymýšlím mu hry, kde tohle může realizovat, mlácení klackem do pařezu, házení kamínků do řeky atd., ale jednak se to taky nedá dělat pořád a jednak samo přemýšlím, jestli za tím není ještě něco dalšíh, hlavně když jsem konfrotovaná s tím, že zbytek dětí už si nějak relativně rozumě hraje. 

Proto mě to setkání tak pozitivně naladilo, že jsem se nějak nasměrovala na to, co by nám to pomohlo zvládnout, a taky mi to pomohlo brát si to míň osobně.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. dubna 2024 13:42

Čtu teď knížku Císař ve světě o cestě maminky a kluka s aspergerem a moc se mi líbí! 

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 13:42

DruI Díky, piš prosím podobný příspěvky často! ;-)

Offline Muslik
Avatar
189 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 13:45

Teda děkuji úplně všem za tipy na na hřiště, mám co studovat !

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. dubna 2024 13:50

Zina chápu tě! Nicméně, pokud neubližuje dětem a učitelky to berou, tak bych se snažila vidět to optimisticky. Což se teda snadno řekne, že jo. Jemu je něco přes tři? Já bych řekla, že děti v tomhle věku mají široké spektrum "zralosti" a úrovně her. A taky m přišlo, že je to období docela rychlých změn.

Online Myrtila
Avatar
2963 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 15:09

Zina Vybavil se mi u toho profil na IG kids.eat.in.color, on je teda zaměřený na výživu dětí a autorka má ty kluky už starší, ale často tam do příběhů sdílí, jak si hrajou, a jak jim udělala na dvoře  zónu, kde mají klacky, trámky a různý bordel, a tam se můžou libovolně realizovat, jak tvořit, tak ničit. 

Jinak náš syn má taky spoustu téhle destruktivní energie, ale naštěstí si ji vybíjí hlavně s tatínkem různě spolu zápasí, skáče po manželovi, ten s ním hází do vzduchu... je vidět, že potřebuje takový intenzivnější fyzický kontakt, co mu já dát tolik nemůžu. A jak už tu padlo, necháváme ho taky hrát si třeba s krabicema, on je postupně demoluje, nebo v létě s ledem, zamrazím do mísy nějaké hračky nebo třeba bambulky a on to z toho vykutává kladívkem (dětským). 

Offline brrr
Avatar
10004 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 17:01

Zina Hele, u nás ještě ve velkém jelo mlácení kladivem do vršků od piva, vyráběli "peníze". Vršků dostali plnou krabici od souseda, vydržela jim na celé léto.