Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline MP Marge
Avatar
5787 příspěvků moje polička 20. října 2018 04:35
Reakce na Tak Betty:

Karja  potřebu kamaradek chápu.  Já jsem taky hodně kontaktní. My jsme se odstěhovali na venkov a kamarádky mi taky hodně chybí. 

Ale já ráda chodím a přála bych si patřit do nějaké skupiny na túry. Bydlím v turistické oblasti a když vidím nějakou partu s batuzkama mam chuť na ně zavolat VEMTE MĚ S SEBOU!  Už jsem přemýšlela, že dám na nastenku poptávku, ale brzdí mě, že si třeba reknou co si ta bláznivá Betty vymýšlí.

Přitom kdyby to udělal někdo jiný tak mi to nepřijde hloupý nebo trapný.

​ Ja jsem kdysi davno bydlela na predmesti Chicaga, ktere bylo bohate a snobske, a vetsinu populace tvorily rodiny s detmi. Spatne se tam hledali kamaradi. Tak jsem se zaregistrovala na meetup.com a nasla pres ne dve zajmove skupiny - jednu na tvurci psani a jednu na tury. Uz je to deset let a stykame se porad  Neni v Cechach taky nejaky takovy web? 

A ja bych to na tu nastenku klidne dala, vsak co! 

Offline Gatita
Avatar
7164 příspěvků moje polička 20. října 2018 08:04

Pinot Noir dekuju, dekuju. Rosi se mi celo pri predatave,ze si projdem dalsim zvykacim martyriem. Ale zmene bychom se stejne nevyhnuli, v zari by nas tak jako tak vykopli kvuli veku - ty nase jesle jsou jen do 4 let a vetsina rodicu dava deti pryc jakmile dosahnou skolkoveho veku. Nemam ve zvyku menit veci,ktere funguji,ale syna to tam myslim uz moc nebavi a taky zacal prejimat miminkovske manyry - napriklad prestal pouzivat lzicku a hrabe se v jidle jako jeho rocni spoluzaci. Trochu mi to zacalo vrtat hlavou,takze jak ted volali z te MŠ, prislo mi to jako znameni! Penezence se teda taky ulevi, ale nektere veci jsou k nezaplaceni.syn je v tomhle fakt slozitej.my s muzem nejsme zadni lvi salonu, ale syn dostal do vinku hodne introvertni a nepruznou povahu. Vidim to v Sokole, kde se do niceho nehrne, nic si nechce zkusit a pak si to tajne sam nacvicuje doma...

Offline continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 20. října 2018 09:09

Ja vas holky uklidnim, ze zvykani na ty dalsi kolekrivy je vzdy jednodusii. (Pokud tam neni vyslovny problem v kokektivu nebo s ucitelkou, sikana a tak.) Starsi takto chodila ve trech letech v lete do nahradni skolky, taky je docela introvert a vubec zadny problem, i kdyz to bylo na dva mesice). Ve skolce jim kazdy rok tretita deti odesla a nove prisly, hodne se tam tocily i ucitelky a bez problemu. Taky je dost konzervativni, oblibeneho plysaka ma stejneho od 18 mesicu.

Offline Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 20. října 2018 09:25

barbucha No chtela to dat svy kolegyni pro dceru, prej prave chce ty retro oblecky. No prusvih, uz jsem se ptala I mamy, zda neco takovyho nema, ze to vymenim, ale I ona tyhle veci vyhodila a to je co rict, kazdorocne sestavuju v unoru z jeji skrine maskarni kostym pro pul party. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 20. října 2018 09:26

Karja Skús si dat inzerát: Kúpim 30 rokov staré oblečenie na bábätko. Čím zažltnutejšie, tým lepšie... 

Offline SunEclipse
Avatar
3109 příspěvků moje polička 20. října 2018 12:03

Karja a to chce ta kolegyně, nebo její dcera? Třeba jsi udělala dobrý skutek, a zachránila jsi jinou nebožačku před nechtěným darem 

Offline SunEclipse
Avatar
3109 příspěvků moje polička 20. října 2018 12:05

Karja hele a nebo kup tyhle a trochu barvy na textil k tomu

Offline Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 20. října 2018 12:16

SunEclipse Prej ta dcera! No ale ja myslim, ze je retro a retro, zvlast kdyz uz si nekdo tehotnej promejsli, jak bude dite strojit, tak zrovna jeta 30 let stara kosilka nebude ono. A hlavne to platynko vubec nehreje, to je tak na letni deti.

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 20. října 2018 13:51

Karja 

Prave ja si nedokazu predstavit, ze by to nekdo chtel. Nejde vo stav konkretniho hadyrku, ale prece dneska jsou ty veci daleko uzivatelsky prijemnejsi - jak materialem, tak i treba tim celkovym rozepinanim apod.

My jsme kdysi meli dupacky ktery se vubec nerozepinaly treba (a to bude tech tricet let akorat) - ja vyfasla nejaky kousky z Anglie tehdy a bylo to jako zjeveni: dite se prebalilo raz dva a nemuselo se mu to cely tahat znova a znova pres hlavu a lamat mu tam ty rucicky a nozicky...

Nikdo pricetnej by ty veci nechtel. Prece mezi nima nebyla zavinovacka nebo krestni oblecek z francouzskyho hedvabi a belgicky krajky, zdedena a sto let uchovavana po pribuznejch z rodiny Franze Josefa, nebo jo? 

Offline žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 20. října 2018 13:53

Karja ty plátěný košilky se prej používaly současně se zavinovačkou v níž byla nějaká dečka. Miminko jen v pleně, košilce a utažené v zavinovačce. Zima mu tak asi nebyla, prý to bylo praktické na přebalování, žádné velké svlékání. No nevím, dnes bych asi už volila radši to body :)

Jestli to myslíš vážně, že seženeš nějaké náhradní, zkusila bych bazar na emiminu a modrým koni, sbazar nebo různý facebookový bazary, marketplace, myslím, že by se daly koupit ty staré za pár korun kus. Stovku za novou bych fakt nedávala, navíc to nebude dostatečně retro :)

Offline Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 20. října 2018 14:24

žluťásek barbucha Ne, jasně, že to bylo všechno děsný. Podle mě to žádná ani retromamina nevyužije, já bych si teda rozhodně nepřipadala retro, ale že na mě v azylovym domě zbylo to nejhorší. A je fakt, že ani praktický to není, viz ty nerozepínací dupačky. No vrátím jí těch 10%, co jsem ze slušnosti nevyhodila, přihodim něco ze svých zásob, co mi tomu připadá podobné a čau. Normálně jsem to vyhodila, nikdo mě neupozorňoval dopředu, že to mám za dva měsíce navalit zpátky. Já myslim, že podobné půtky budeme s paní řešit další příští roky. Jak říkal přítel, pobrečí si, ale druhej den bude dobrá! 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 20. října 2018 14:30

barbucha zrovna tu parádní zavinovačku s dvěma řadama krajek, která se dává jen do čistírny a ty krajky se musí nakulmovat (doma to nejde vyžehlit) máme v rodině a je "putovní". dřív moje maminka schovávala všechno a já jí to pak lifrovala zase zpět, dřív se to tak dělalo, tak možná tchyně od Karja ještě nepochopila že se to dnes tak nedělá, resp. Karja nepamatuje tyhle starý časy... případně to je/bylo lokální, nevim. viděla bych to jako chybu v dorozumění a nehádala bych se ale ani nesháněla nic starýho nazpátek, to je blbost. já bych to řekla na rovinu, chceš mi něco dát tak dej a pokud ne tak to nechci/chci vědět předem že to není dárek ale zápůjčka. jo a pro žluťásek mně se takhle ještě ta předchozí ptala jestli chci.. třeba vajíčka, maso a tak - když jsem řekla ano tak to dodala, spolu s účtenkou pak už jsem raděj na vše říkala ne:D

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 20. října 2018 14:32

Karja jsme se nějak minuly s tím příspěvkem:-) každopádně to ví syn nejlíp, co na ni bude platit, pokud nic tak nemá cenu to řešit, to máš recht, a pokud přihodíš ještě to svoje použitý bude nejspíš nakonec nadšená (hlavně ať toho je hodně:-))

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 20. října 2018 14:52

Karja Uděláme tu na tebe sbírku, chceš? Pár zavinovaček po sobě bych možná našla.

Offline Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 20. října 2018 14:52

viktorka_od splavu Bude z toho zase mít nějakej neurotickej záchvat a my budeme uplně blbý, že jsme to vyhodili:-D. To bude výsledek, ať to doprovodim jakýmkoliv komentářem a přihodim k tomu cokoliv:-D. Já myslim, že mi to přihozené ještě vrátí, že to její není:-D. Ale musim se nějak naučit, že mi to bude jedno, protože to fakt bude už pořád něco;-).

Offline Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 20. října 2018 14:57

Sweet Potato Hele dnes budete hledat košilku, zítra mrkev, to nemá cenu:-D. Navíc já myslim, že přesně ví, jakej která košilka měla límeček, že by se to stejně poznalo:-D.

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 20. října 2018 15:23

Karja Taky myslím. Je pravda, že dřív se ty věci schovávaly, předávaly, vyhodit je bylo asi kapku ukvapené. Máma taky vyndala bednu věcí po mně, s láskou schovávaných, ale většina se fakt nedala použít vůbec, leda ty zavinovačky. Naše dcery budou svým dětem možná kupovat oblečení ve spreji.

Offline žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 20. října 2018 15:36

Karja my jsme spoustu věcí a potřeb dostali, jak z toho malej vyrůstal, taky se u něčeho ukázalo, že to původní majitelé chtějí zpět. Raději jsem se u všeho ptala několikrát, v obavě, abych neposlala dál nějakou srdeční záležitost.

Historka o strašné snaše, která na památeční bílou zavinovačkou vyšila barevné kytky, se vypráví v široké rodině :)

Z druhé strany to vidím tak, že o co v žádném případě nechci přijít, to raději nepůjčuju. Vše ostatní rozdávám, příp. něco prodávám, ale darované nechci zpátky už ani vidět. Kam s tím a co s tím, žejo. Ale dřív se to dělalo jinak, no. Moje babička mi taky na pravnouče nabízela ty krásný oblečky ještě po nás, dost možná i po tátovi :)

Offline žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 20. října 2018 15:40

viktorka_od splavu chacha, to je dobrej fór. To je skoro až neuvěřitelný, jak to někoho může napadnout. Chcete domácí vajíčka od paní Beránkový? - Jo, babi, díky, to budeme rádi. - Tak to bude za pětačtyřicet 

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 20. října 2018 15:47

Je to tady. Syn se zamiloval do Anny a Elzy. Jedeme druhé kolo Ledového království. Elzu vytrvale nazývá Marií, takže mi chvíli trvalo, na co že si to hraje .