Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 19. října 2018 04:51

DrowRanger docitavam s oneskorenim a vratim sa k odsavacke. Kupila som z dm nejaku nosko ktora sa da pouzit s vysavacom a aj bez neho ked pouzijem usta. Kupila som to z nutnosti lebo balonikova odsavacka sa neosvedcila. Potrebovsla by som tak dalsie dva pary ruk na znehybnenie dietata. Potom bol problem ze sa jednu dobu bal zvuku vysavaca. Najnovsie ma prekvapil ako nedavno v klude sedel a cakam az mu sopel odsajem. San nastavoval hlavicku. Ked bolo hotovo tak normalne potiahol nosom a silno zadychal ze je vsetko priechodne a bol spokojny. Skoro som odpadla po tomto zazitku lebo dovtedy ho bolo treba pomaly prisadnut. Dufam ze mu to vydrzi a nevratim sa k wrestlingu s odsavackou v ruke. 

Offline Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 19. října 2018 07:01

Mrakoplas To behani je super, ja ted behat nemuzu a stale nemuzu najit podobny cistic hlavy;-)'

Offline Candance
Avatar
5351 příspěvků moje polička 19. října 2018 08:29

ja jsem strasne rada, ze nejsem ta nejhorsi snacha, ze i ostatni maji problemy s tchyni...

Ja jsem se snazila X let, aby deti mely babicku ale posledni rok uz ne ... Momentalne mame napjaty vztah a mne to snad poprve nevadi. Chovam se asertivne a ona ma pocit, ze jsem nevdecnice, ze si neprosime rizky a opravdu si je ani nevezmeme a husti  cele dny do tchana a manzela, ze jsme nevdecnici. Nechodi k nam uz ani na navstevu, maximalne zavola a rovnou chce vnucky. A jediny duvod je to, ze odmitam jeji bioovoce, biorizky, biovsechno, pokud mame jiny plan s veceri, pokud nemame, tak si 2 porce pro deti vezmu, odmitnu ji jit pomahat na zahradu, pokud mi zavola vecer pred a ja mam jiny program (Jak jsem si mohla dovolit zaridit jiny program). Kdyz potrebuju pohlidat mladsi dceru a zavolam svym rodicum, je zle, ze jsem nezavolala ji a uprednostnila je (nasi bydli daleko a jsou s detmi minimalne), pokud ji, tak nadhazuje, ze mi musi porad pomahat.

Proste nekterym tchynim se neda zavdecit.

Offline žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 19. října 2018 13:22

Tyjo, nikdy jsem ani jedný babičce neodmítla žádný jídlo. Biořízky, bioovoce, supermarketový řízky, supermarketový ovoce, nevylouskaný ořechy, bednu meruněk, kýbl nakladaček, všechno berem.

Co si asi o nás řikaj? Nenažranci lakomí?

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 19. října 2018 13:53

žluťásek ja tiež rada vezmem jedlo a pod., ale v rozumných množstvách. Od mami som chcela pár fľaštičiek slivkového kompótu - do pôrodnice - a doniesla mi asi 40ks (muž to neje), malý mal 1 týždeň, keď mi doniesla asi 50ks predsnidávok a s nimi asi 30 fľašiek zaváraných brusníc...Predsnidávky sa už začali kaziť, lebo ich robila bez cukru (a su sice fakt super, ale mne enjak nechutí jesť ich na dennej báze, navyše keď to je v 7 dcl fľaškách), sušených húb mi minule doniesla hádam kilo a pritom muž ich neje, tak s hubami nevaríme (len vianočnú kapustnicu), sušeného ovocia mi doniesla 2 5l fľaše a nakoniec sa do neho pustili mole  . Donesie síce super veci, ale v množstvách ako pre 10 člennú rodinu.

A svokra to isté, vybehneme ku nim na obed, pýta sa, či nám môže zabaliť jedlo, vravím že jasné, ďakujeme ale len tak pre dvoch. Idem nachystať malého, muž naloží tašky do auta a keď prídeme domov zistím, že nám svokra zabalila napr. celé kura, misu ryže, pol hrnc polievky, šalát, pol plecha koláčov a časť obeda z predošlého dňa. No nemáme to šancu zjesť a môj muž - alibista sa navyše neprizná, že on dva dni po sebe to isté jesť nebudem, tak buď ja ako blbá jem aj 3 dni po sebe to isté (lepší prípad) alebo sa to pokazí a vyhadzujem.

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 19. října 2018 14:03

žluťásek Taky beru vsechno  Jen dorty a buchty bych mame i tchyni rada nechala, ale ony pecou rady, my na sladke nejsme, ale nemam to srdce je odmitnout. Pak to nosim ja nebo muz do prace, tam se po tom vzdycky zaprasi.  

Offline žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 19. října 2018 14:04

DrowRanger Tvoje matka je úplně speciální případ. Přiznávám se, že s napětím vždy očekávám, co napíšeš že zas donesla. Mně se to zdá úpně neuvěřitelné, jaké pnutí ji asi nutí toho kupovat a vozit tolik.

Padesát přesnídávek pro novorozeně a deset litrů sušenýho ovoce (Pardon, já chápu, že tobě to směšný nepřijde a fakt není, co s tím má taky člověk dělat v malým bytě...)

Offline Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 19. října 2018 14:12

DrowRanger Nemohla bys zasobovat mistni kojenecky ustav?  Promin, ja vim ze to neni k smichu, ja taky s radosti beru vsechno, ale verim, ze to presahuje miru. S kojenakem je to vtip, ale treba bys nasla v okoli nejakou matku (typu žluťásek ;-) ) se kterou by ses mohla rozdelit, pripadne trvale zasobovat...

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 19. října 2018 14:16

žluťásek ono spätne sa potom na to bavím aj ja, ale v tú chvíľu je to na porazenie...Ona sa navyše vždy aktívne do niečoho hrnie, minule mi doniesla domov hniezdo pre novorodenca a vankúš na kojenie. Malý mal už vyše mesiaca, v hniezde mu ostával priestor asi 3 cm nad hlavou a pod nohami, vankúš na kojenie dobre vie, že mám svoj a nepoužívam ho. Chcela som, nech si to berie späť domov, lebo že to predám, tak že nech...no vyriešil to pes, ktorý si pomyslel, že to hniezdo je super pelišok a čapli sme ho tam spať, tak som mame povedala že ok, nech mi ho tu nechá, že z neho bue ďalší pelech pre psa , vzala si ho teda domov. 

Bojím sa toho, keď už malý bude dosť veľký na to, aby sa hral s hračkami, to ešte len bude, už teraz viem, že majú doma autodráhu, koľajnice a vláčiky, plnú tašku hrkálok, plyšiaky (to som našla u nich ešte pred pôrodom v skrini, kde mám oblečenie na doma u rodičov...). Paradoxné je, že sa hnevala, ak nám staré mamy kupovali veľa vecí a teraz robí to isté .

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 19. října 2018 14:17

Garfie ja to už rozdávam kde sa dá, ale kamoškám zavárajú ich mami . Oblečenie čo mama nakúpila, tak malý ani 10% nevynosil, už mu je malé, posuniem ho kamoške, čo čaká v novembri, ale neviem čo využije, keď sú to body s krátkymi rukávmi v prevažnej miere...

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 19. října 2018 14:22

žluťásek já myslím, že je to takový ten typ maminky a babičky co vyjadřuje lásku jídlem. Moje mamka sice není taková maximalistka, ale všechyn co má ráda zahrnuje jídlem a má za to, že svoje nejbližší udělá šťastnějšími pokud jim nacpe břicha. Protože určitě všichni od tý doby, co jsme vyletěli z hnízda určitě nic nejíme a já speciálně (každou návštěvu se mě ptá jestli jsem nezhubla)Takže když jdu k ní, něco uvaří a upeče, ale zbytek co se nesní hned, mi zabalí domů. Nedá se odradit. Jen polévky, to si dá říct, tam chápe, že to nemůžu hodit do báglu k počítači. Takže to dávám na mrazák, sním to následující den, nebo to vezmu asociálům (kolegům, aby mě někdo nenařkl, že třeba urážím bezdomovce) do práce, tam se po tom zapráší. A kdybych donesla sušený ovoce, no to by mě milovali!

Akorát ty vosí hnízda..těch dělá maminka poskrovnu

Offline žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 19. října 2018 14:29

DrowRanger S hračkama je potřeba se smířit, že jich budeš mít doma asi desetkrát víc než bys chtěla. Mě vždycky dokáže rozesmát, že před vánocema a narozeninama se mě celá rodina ptá, co bychom pro malého rádi, já si dám fakt práci a vymyslím nějaké super věci - aby nebyly moc drahé, aby to bylo něco úplně jiného, než máme doma nebo aby to bylo pokud možno využitelné i dále (třeba aby se daly dokupovat různé doplňky, rozšíření) a bum ho, přijde oslava a dostaneme patnáctý auto a leporelo se zvířátkama

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 19. října 2018 14:29

žluťásek  divila by ses, ja zjistila ze nabizene si vzit nesmim! jinak- nenazranec lakomy

Offline žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 19. října 2018 14:31

viktorka_od splavu to nechápu?

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 19. října 2018 14:37

Pozorovala jsem dnes v metru batolata v kočárku. Přišlo mi, že velká většina z nich má kontinuální přísun jídla. Nejčastěji cucají takové ty ovocné přesnídávky v plastu. Když je to cucat přestane bavit, matka honem vytáhne bagetu. Dítě bagetu nechce, tak šup další přesnídávku. Já vím, měla bych být ráda, že s plnou pusou v MHD neječí, ale přijde mi to nějak moc.

A ještě jedna věc mi (zcela zbytečně, samozřejmě), vrtá děsně hlavou. Dvě matky, dva kočárky, tři cca stejně staré holčičky. V jednom dvojčata, předpokládám. Jenže pak celou tu cestu ta matka mluví pořád jen o jedné - Evička toto, Evička tamto, Evička spí celou noc, Evičce píchneme uši... No několik filmů různých žánrů jsem za tu cestu stihla vymyslet.

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 19. října 2018 14:40

DrowRanger Maminka asi strašně potřebuje být užitečná. Bohužel v kombinaci s nějakými megalomanskými sklony to nědělá zrovna nejlíp.

Offline žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 19. října 2018 14:42

Sweet Potato Ty přesnídávkový kapsičky jsou totiž jako lavina. Když to vytáhne jedna máma na hřišti nebo v metru, ostatní děti okamžitě začnou pištět a chtěj taky. Já dovoluju maximálně jednu denně, malej je s tím už nějak smířenej.

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 19. října 2018 14:43

Sweet Potato Třeba to byla Evička a Emička, to pak splývá 

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 19. října 2018 14:47

Sweet Potato Když ono to ty děti při cestování nejlíp zabaví. Cestou do jeslí sní malej v autobusu banán, protože snídani nestíháme a o půl deváté mají svačinu, a cestou domů sní takovou rýžovou placku - nemá to skoro kalorie a na chvíli ho to zabaví. Kdyby s námi někdo jezdil pravidelně, taky řekne, že se to dítě pořád cpe, přitom je to nejedlík (těch 11 kilo, co jsem se tu z nich radovala, byl nějaký zkrat, asi tehdy vypil ve vaně moc vody, má pořád jen 10,5, takže do dvou let to na jedenáct fak nevytáhne).

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 19. října 2018 14:50

Sweet Potato ved prave a jej pritom vravim na vsetko, ze si vezmem, ale v rozumnom mnozstve. Teda co sa hedla tyka, veci fakt odmietam brat, aj ked s malym uspechom...