Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline slniecko admin
Avatar
17590 příspěvků moje polička 20. října 2018 15:48

Karja obávam sa, že tá hodnota je pre ňu skôr emocionálna, ja so sama pamätám, ako som švagrinej posunula veci po malom a ona mi vzápätí oznámila, že to posunula ďalej a ja som bolaúplne rozhodená. Ako na synovcovi by ma to tešilo ich vidieť, ale že to bez opýtania proste dala ďalej ma vzalo. Pritom si ich pýtala a v rodine sa tradične veci posúvajú. Najlepšie na tom bolo, že potom malému nakúpila veci v sekáči vhoršom stave, ako tie odo mňa, takže si moja mama pýtala odo mňa veci po malom, ktoré mala u seba, lebo sa so synovcom v tých sekáčových hanbila chodiť von - zapraté, obnosené, ožmolkované (nehovoriac o tom, že švagriná je veľmi nervózna z toho, keď sa malý ušpiní, že bude musieť prať, tak je mame aj jednoduchšie ho prezliecť ráno a odovzdať večer v pôvodných znova oblečených a to v čom bol cez deň vyprať).

Ale to som OT. Problém je v tom nedorozumení. Ty si predpokladala, že veci sú tvoje a môžeš si s nimi robiť čo chceš, ona predpokladala, že budeš rada veciam, ktoré nosil otec tvojich detí a že ich rovnako uschováš ako to spravila ona. Najlepšie bude skúsiť pozisťovať, ako to v rodine majú.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 20. října 2018 15:55

žluťásek no kapku mě to překvapilo

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 20. října 2018 15:58

slniecko nemám ráda půjčování čehokoliv přesně z tohohle důvodu. za sebe - pokud něco můžu postrádat, tak to daruju. jestliže to budu chtít zpátky, lepší vůbec nepůjčovat.

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 20. října 2018 16:33

žluťásek Tohle mi zrovna přijde celkem snadno představitelný. Neznám nikoho, kdo by domácí vajíčka rozdával, vždycky se od sousedů, vesnických známých kupovala.

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 20. října 2018 16:46

Sweet Potato Přesně, máma mi někdy domácí vejce, která kupuje od sousedů, dá jen tak mimochodem, když má velký přebytek, ale jinak jí je vždycky platím. To mi divné nepřijde.  

Offline slniecko admin
Avatar
17590 příspěvků moje polička 20. října 2018 16:51

viktorka_od splavu Úprimne, nič som švagrinej nepovedala, vzala som to tak, že ju nenapadlo, len som sa fakt spamätávala dva-tri dni z toho. Sama som bola prekvapená, ako ma to emocionálne vzalo. Popravde, keďže mali v rodine v tejto generácii deti poslední, ani ma nenapadlo, že by nerešpektovali systém, aký sme všetci mali.

Ale to posunutie vypýtaných vecí a následne nákup horších zo sekáča som nepochopila dodnes. Ako, ak by si nepýtala tie "moje", neposudzujem tie druhé, ale...

Tak proste posúvam v rodine inam, kde viem, že to ocenia...a neriešim, čo s tým robia potom, viem, že zásobujú o.i. miestny detský domov, ale mám radosť, keď vo veciach, ktoré nosili predtým moje deti vidím neter a synovca.

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 20. října 2018 17:16

viktorka_od splavu 

No jo, putovni paradni rodinna zavinovacka je neco jinyho nez anonymni zaprany tricka 

Ja jsem vsechny veci poslala dal, driv se to tak mezi maminama prece delalo, dyk nebylo celkem nic kloudnyho  k sehnani... v zivote by nas nenapadlo to ale chtit zpatky - leda mela nektera este druhy a pak se ji to vsechno vratilo obloukem od nekoho dalsiho, a mozna i s jejima vlastnima vecma 

Ja jsem nakoupila par soupravicek i s cepickama a leporel se zviratkama a flasticky a takovy ty kraviny, harantum je teprve pul roku... no a snacha pokazdy este ten den haranty do toho navlikne (pripadne jim to strci do ruky), vyfoti, fotku mi obratem posle a je hotovo  Jestli to vzapeti nacpe do popelnice, to uz nevim a je mi to fuk, uz je to jeji 

Kdyz se zeptam predem, tak vzdycky tvrdej ze nic nepotrebujou a nechtej. Ale tak vono to neni tak uplne vo potrebe, to je vo tom ze chudak baba proste dychti neco tem sklebakum prinyst. Tak uz se vetsinou neptam  Ted uz je to jednodussi, co zacali zrat prikrmy - bio zeleninu nebo z trhu si vemou vzdycky!

Offline continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 20. října 2018 17:28

Sweet Potato taky mi ted tchyne nabizela kachnu od sousedky. V zivote by me teda nenapadlo, ze by to mel byt dar. Ona jeste upozornovala, ze nevi kolik to presne bude stat. Vajicka taky, rada bych je zaplatila, kdyby nekdo ty domaci vubec mel. Vzdyt to, ze jsou z hospodarstvi jeste neznamena, ze to nic nestoji.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 20. října 2018 17:31
Reakce na Tak Betty:

Karja  potřebu kamaradek chápu.  Já jsem taky hodně kontaktní. My jsme se odstěhovali na venkov a kamarádky mi taky hodně chybí. 

Ale já ráda chodím a přála bych si patřit do nějaké skupiny na túry. Bydlím v turistické oblasti a když vidím nějakou partu s batuzkama mam chuť na ně zavolat VEMTE MĚ S SEBOU!  Už jsem přemýšlela, že dám na nastenku poptávku, ale brzdí mě, že si třeba reknou co si ta bláznivá Betty vymýšlí.

Přitom kdyby to udělal někdo jiný tak mi to nepřijde hloupý nebo trapný.

​diskuze se trochu posunula, ale klidně to udělej, moje matka je asi starší než ty, ale to je fuk, a takovouhle skupinu pochodujících turistů ‘má’ a už docela dlouho a teď už má dokonce několik part, se kterejma chodí, prostě když maj čas, tak se domluví a jdou. Mně z toho jde už hlava kolem, protože to je samý ‘Vlasta říkala, ne tahle Vlasta, ta druhá Vlasta..’ , ale vypadá spokojeně. Jinak ty turistický kroužky maj i lecjaký větší zaměstnavatelé, tam se dá odpíchnout..

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 20. října 2018 18:46

Sweet Potato Pinot Noir continuity aha, tak u nás jsou prostě zvyklosti jiné. pokud by moji rodiče chtěli abych jim něco zaplatila, tak asi řeknou něco typu "soused prodává to a to, nechtěla bys to koupit?" a ne jestli nechci donést/dovézt vajíčka/jabka/králíka apod. u nás to byla vždycky forma takové podpory od rodičů v době, kdy "mladí" nemají moc peněz např. během mateřské a tak. pak se to kstáru zase otáčí...

ale fakt když vám rodiče dají domácí vajíčka tak si je nechají proplatit? (nemyslím teď nějaké pravidelné zásobování ve velkém) a ne, continuity vůbec si nemyslím "že to nic nestojí", naopak, moc dobře vím že ano - ale pokud není výslovně jasný tak v rodině to beru jako dar, my si navzájem neprodáváme věci..

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 20. října 2018 18:57

viktorka_od splavu no mě matka vozí z chalupy domácí vajíčka a med, ale je spíš prostředníkem...takže ona zaplatí za mě tam a já pak jí. Teď už to skoro je to "pravidelné zásobování", ale když jsem dřív bydlela jinde a navštěvoval rodiče jen občas, nějakou tu potravinu mi přibalili s sebou a určitě za to nic nechtěli.

Králíka obvykle koupí sama a pak nás na něj pozve, což je vůbec nejlepší 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 20. října 2018 19:02
Offline Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 20. října 2018 19:16

Tak Betty Mne to prijde normalni a udelej to urcite! 

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 20. října 2018 19:29

Tak Betty Zkus se poohlédnout po KČT někde poblíž. Obvykle fungují moc pěkně.

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 20. října 2018 19:37

viktorka_od splavu Rodiče po mně nikdy nic proplatit nechtěli. Ale za úplně běžné to nepovažuji. Kdyby mi dovoz třeba těch vajíček nabídl kdokoli jiný (tchýně zřejmě?), zaplatit bych se je samozřejmě snažila (i kdyby jen ze slušnosti a tajně počítala s odmítnutím.) Ale připouštím, když mi bylo třeba dvacet, asi bych to brala jako samozřejmý dar a předložení účtu by mne zaskočilo.

Offline Tak Betty
Avatar
4981 příspěvků moje polička 20. října 2018 19:38

MP Marge Sweet Potato Karja Ounz

Vsem dekuji za podporu.

Offline Tak Betty
Avatar
4981 příspěvků moje polička 20. října 2018 19:43

Neco se sebou budu muset udělat.,  nebo shniju. Stačilo by mi tak dvakrat týdně. Možná se nejdřív zeptám na obecním úřadě.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 20. října 2018 19:45

Sweet Potato no, právě. ale každopádně to píšu spíš z toho důvodu že ty rodinné zvyky jsou prostě hodně odlišné. no a to že by člověk měl ke tchyni přistupovat jako k vlastní mamince tím pádem padá...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 20. října 2018 19:50

Tak Betty jsem si ještě vzpomněla, že jedna moje známá chodí na výlety se sdružením http://www.zeny50.cz/zakci.php?cl=00 (není potřeba se tam nějak angažovat, jen se jednorázově přidat na některou akci), tak bych se poohlídla jestli u vás něco podobného není taky. zběžně google nějaké odkazy vyhazuje, prozkoumej 

jo a taky do spousty zájmových kroužků pro dospělý, o kterých jsem netušila že to vůbec existuje, jako kurz renovace starého nábytku nebo včelaření:D

Offline žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 20. října 2018 19:56

Sweet Potato Vidím to ze své perspektivy, máme v rodině několik zdrojů domácích vajec, kdy členové rodiny je dostávají zdarma od někoho známého. Takže mi pak třeba sestra nebo maminka přebytky nabízí, co by taky dělala doma s třiceti vajíčkama.