Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. dubna 2021 07:25

Zuzuli my nesli až na tříletou

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. dubna 2021 07:26

Mrakoplas u nás je to teď stejné, mladší vstává před sedmou, starší zařezává do osmi.

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 07:28

Mrakoplas to je ten uhol pohľadu. Moje vstáva AŽ o pol siedmej

Ale inak ľutujem, možno tiež ten mesiac naňho vplýva a zasa sa napraví. Alebo ako je to nové heslo: Toto je len obdobie, potom príde niečo horšie

Offline Pinot Noir
Avatar
24602 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 07:54

Mrakoplas mně taky, místo v 6:15 vstává poslední dny před pátou. 

Offline Malenge
Avatar
4281 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 08:45

Zuzuli osobně bych se na to vykašlala, my nesli až na tříletou kontrolu a v roce mi to přijde fakt přehnané. Pokud tam samozřejmě není nějaký zdravotní problém, kvůli kterému to je třeba.

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 08:45

My mely dnes v noci intermezzo, starsi seskocila z postele tak ze vzbudila i malou. Dosly obe ke mne do loznice, tak 15 minut jsem se snazila aby teda usly u mne, ale to by mala nesmela lezt starsi po hlave. Tak jsem s nema sla zpet za hysteraku starsi ze nechce do svoji postylky, ze je neutulna. Tak ta za minutu spala jak drevo, zato mala mi dalsi hodinu a pul obstastnovala zivot... A vstaly teda v 8, kdyz volal muz co mame dnes v planu. Tak pry skolku na nas, tak mu rikam ze tu bychom do 9 stihly uplne v pohode:D

Offline Mrakoplas
Avatar
8853 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 09:09

Zuzuli ja som moč okolo toho veku tiež niesla, ale mám chalanov, tak tam je to jednoduchšie. Počkala som ráno než sa vycikaju do skúmavky. Raz sa mi teda nepodarilo sa dočkať :) tak som sa dohodla s doktorkou a doniesla jej moč o pár dní, keď už sa zadarilo. Keby si jej ten pytlik nalepila až ráno, aby si ju v noci nemusela budiť?

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 09:45

continuity Dík za debatu. Taky řešíme druhý jazyk. U nás je na výběr ruština němčina. Dcera původně chtěla ruštinu, ke které se taky přikláním. Ale teď mluví víc o němčině. Snažím se být neutrální, když si o tom povídáme. Ale teda bude mě mrzet, jestli vyhraje němčina. Mně už se párkrát v životě hodilo umět přečíst azbuku. A taky mi šla líp než němčina, což teda samozřejmě není argument na výběr pro dceru. Němčinu jsem se učila asi tři roky a pořád jsem dělala chyby ve stavbě věty. Infinitiv nebo předpona na konec věty je pro mě peklo.

Zuzuli S těmi studijními programy je to zajímavé. To bych vám věc nečekala, že jsou jen v němčině. Jsem si myslela, že v ang se dá studovat už v cele Evropě.

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 10:15

Zuzuli My byli v roce jen na krvi.Já bych to udělala, zas je fajn, že ji zkontrolují.  

Offline Zuzuli
Avatar
2173 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 10:29

notna ja byla rok na technice v Drazdanech a tam nas proste pridali k jejich studentum. Zadny specialni program v ramci erasmu nemeli, proste jsme se pridali do rocniku a vybirali predmety z jejich nabidky. Stejne to bylo i v Cachach, Erfurtu a Mnichove. A kamaradka, co studovala historii, byla na univerzite v Tubingennu taky jen pridana do kurzu k nemcum.

Offline Tulipe
Avatar
2468 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 10:39

notna ja budu asi tak o 10 let starší nez Zuzuli tehdy to bylo stejne. Dneska bych už nějaké otevřené programy čekala 

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 10:50

Zuzuli Tulipe Věřím vám to. Jen mě to překvapilo, je to zajímavé.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 10:54

notna ja jsem tedy dite od rustiny odradila, protoze jsem si pamatovala od starsi, ze do tech skupin s rustinou se casteji hlasily deti rekneme mene studijne zdatne, prave, ze je lehci. pak nema clovek motivaci.. nakonec ji myslim ani neotevreli. jinak nasi kluci po tydnu v moskve uz azbuku zvladali precist, tak bych to fakt netlacila, kdyby potrebovali zvladnou to za chvili

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. dubna 2021 11:11

Karja a tu krev kontrolují u vás standardně? Krev ještě nebrali ani jednomu synovi, akorát v porodnici.

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 11:15

viktorka_od splavu Dcera je svéráz a odmítá se učit cokoliv nazpaměť. Zrovna u slovíček to moc jinak nejde. A v němčině je to plus člen. Ulehčila by to i mně tou ruštinou :-) ona je teda samostatná a neucim se s ní. Ovšem litanie, jak je něco blbý, kdo to vymyslel a ona to odmítá , se snáší na moji hlavu.

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 11:22

Evaeva Jo, v roce dělají krevní obraz. Odebírá se to z prsticku. Teď jde dcera na tříletou a nic neříkali.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 11:27

notna  soucitim s tebou

Offline Zuzuli
Avatar
2173 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 11:30

Tulipe notna mne to prave prislo skvely. K cemu by mi bylo tam ten rok stravit se skupinkou dalsich zahranicnich studentu, kteri by meli specialni program v anglictine, kdyz jsem s takhle proste pridala k ostatnim. Proste studium v zahranici se vsim vsudy. A byla jsem tam 2014/15

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 11:33

Karja nasemu Marcelovi ji brali ted ve trech mesicich,pry chudinka moc brecel a ja vlastne ani nevim proc,myslela jsem,ze to tak proste je.

Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 11:40

notna myslím si, že záleží na zemi, oboru a programu, přes který se vyjede. Já byla taky v Německu a podmínkou, abych se vůbec mohla o stipendijní program ucházet, byla němčina na určité (ne právě nízké) úrovni, potvrzená jejich certifikátem. Kamarád ve Francii totéž. Kamarádi ve Skandinávii naopak jazyk vůbec neřešili a úplně si vystačili s angličtinou. Všechno humanitní vědy.

Já se učila němčinu od dětství a nenáviděla jsem ji, ale nakonec mi bylo moc užitečné, že jsem měla ty základy, na kterých jsem pak stavěla. Naopak ruštinu jsem se relativně bezbolestně naučila až v dospělosti.