Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline continuity
Avatar
33726 příspěvků moje polička 20. října 2018 21:54

viktorka_od splavu rodice si domaci vajicka proplatit samozrejme nenechavaji, ale tam se revansuji jinym zpusobem. Treba koupim v Makru cely filet lososa a tchyni pulku dam. Ale kdyz je to med od souseda, ktery ona plati, tak ji samozrejme penize dam. Vubec necekam, zeby to melo byt zadarmo jenom proto, ze to donesli rodice.

Jina vec je, kdyz sem prijedou na tyden na navstevu a prinesou sebou treba slovenske syry nebo lahev vina.ale kdyvych si to predem objednala, penize jim dam.

Offline letfenixa
Avatar
7989 příspěvků moje polička 21. října 2018 00:12

A uz ma dohnalo, ze mam na stare kolena male dieta a chorych rodicov, tzv. sendvicova generacia. Pol dna som s otcom stravila v nemocnici.

Sama sa citim cudne, objektivne mi nic nie je, subjektivne by som si lahla a lezala a spala tyzden, plus asi nadcha alebo co.

Offline Gatita
Avatar
7165 příspěvků moje polička 21. října 2018 07:59

letfenixa drzim palce a preji hodne sil. Jsem taky strasne unavena, a to zadnou zatez nemam - jedno male dite  a k tomu sice fulltime, ale prace je celkem nenarocna.zadne dalsi zavazky nemam, ale sotva lezu a spat chodim hned jak vecer v devet ulozim dite, lezu do postele taky. Nejsem vubec schopna si delat nejake svoje veci a domacnost udrzuju tak tak na hranici bordelu. Jeden z rodicu je vazne nemocny, vime to kratce.tu nemoc bych nikomu neprala. Vyhlidky do budoucna nejsou pro nemocneho dobre, byt se s nemoci da zit hodne let.taky mi proletlo hlavou, jak to budeme casem zvladat. Poradime si, ale taky mi doslo, ze materstvi v ne uplne mladem veku ma i jina uskali, nez se propira v casopisech...

Offline Gatita
Avatar
7165 příspěvků moje polička 21. října 2018 09:31

Mam stupidni dotaz:lecite nejak detskou rymu?

Porad se nam letos na podzim vraci, nudli u nosu mame tak nejak kontinualne.ty prvni 3 infekcni dny syna nechavam podle moznosti doma, ale lecebny rezim nula, o nejakem odpocivani a kuryrovani nemuze byt rec.deti to asi neumi.

Posledne k tomu mel i zanet spojivek a byl hodne nastydly, tak jsem si nechala napsat osetrovacku a nevytahli jsme paty z domu 10 dni. Rikala jsem si, ze to dolecime, a bude chvili klid. Klid byl presne 2 dny, syn uz zas dycha pusou a je zahleneny.tak by me zajimalo, jestli to nejak aktivne lecite (a jak), nebo jestli jako ja odevzdane cekate, az to prejde. Moje lecba spociva akorat tak v pokusu o klidovy rezim a odsavani hlenu, obcas nasivin.

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 21. října 2018 11:29

Gatita letfenixa 

Soucítím. Já to mám taky tak a jediný štěstí je, že moji rodiče ještě fungují dobře oba, manželův tatínek už nic moc, ale tam zase je ještě švagr, který také může pomoct. 3 naši rodiče nám moc pomáhají, abychom s prckem zvládali oba nějak pracovně fungovat, což je skvělý. Naštěstí je syn opravdu hodnej, takže hlídání nemají za trest ale pro radost. Já jsem teď totální lemra taky, protože ten kolotoč je prostě náročnej a asi teda to snad vyjde a bude ještě sourozenec. Když vidím, jak je náročný postarat se o mojí babičku, aby nemusela někam do LDN, do domova důchodců by ji asi už ani nevzali kvůli demenci, no, jsem zvědavá, co nás jednou čeká.

Offline slniecko admin
Avatar
17590 příspěvků moje polička 21. října 2018 11:48

Gatita myslím, že pri týchto virózkach sa ani viac veľmi nedá. Ako jasné, prísun vitamínov, prípadne navrch Céčko, morský sprej do nosa, možno nejaký bylinkový čaj s medom (ak nie je teda zas alergický na pele), ale to sú len také prídavky, čo človek ani nevie, či fakt zaberajú, alebo z nich má skôr dobrý pocit, že niečo robí. No a "kľudový režim" deti v slovníku proste nemajú. Akože, v podstate už to, že je doma, znamená trochu väčší kľud a keď fakt treba aby boli na mieste, tak som zvykla hodne prižmúriť oko nad množstvom napozeraného minimaxu & spol.

Offline olivieraa
Avatar
505 příspěvků moje polička 21. října 2018 12:04

Gatita iba "klidovy rezim" (jasne ze o nicom) a vela pit a odsavat. Ale preventivne davam C vit.kapky, oni su myslim podla letaku az od troch rokov, ale davam asi od roka a ok. Davam 10 kvapiek denne.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 21. října 2018 12:32

dynda držím palce k tomu sourozenci!!! 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 21. října 2018 14:29

Včera som bola kupovať krpcovi dáke slávnostnejšie oblečenie na krstiny (konečne som kúpila aj ja niečo a nielen drogériu alebo lieky!) a už sa teším, ako ho do toho v sobotu oblečenie, bude na zožratie :). A mala som čo robiť, aby som sa udržala a nenakúpila milión mikín s dinosaurov témetikou, ktorá je môjmu srdcu veľmi blízka .

Ale čo ma prekvapilo v obchodoch, že pre chlapcov sa nedajú zohnať svetríky/mikiny bez kapucní a že pre dievčatá je teda oveľa väčší výber v tých malých veľkostiach ako pre chlapcov...

Offline žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 21. října 2018 14:34

DrowRanger Moc hezké svetry, pletené bez kapucek a zipů, máme z F&F a Lindexu. Většinou buď jednobarevné nebo pruhované.

Bohužel teda většinu času leží v zásuvce, protože mladý pán nesnáší nic přes hlavu a radši mu oblékám ty mikiny na zip, než poslouchat ten jekot.

My jsme křtili na začátku léta, tak měl syn bílou košili, miniaturní hnědou vestičku a k tomu sladěné tmavěmodré kalhoty. Byl úplně nejvíc k sežrání

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 21. října 2018 15:19

Mohučanka 

Děkuju, moc jsme si to přáli.

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 21. října 2018 15:31

DrowRanger Máme pěkné svetry, propínací na knoflíky, takové zmenšeniny dospělých z F&F a Bambule. Na holky to vypadá jako větší výběr, ale občas se kouknu, co mají, a jsem ráda, že v tom nemusím vybírat ;) Chlapecké oblečení se mi líbí víc, u dívčího se musí podle mě člověk víc pídit po tom, aby to bylo trochu vkusné. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 21. října 2018 15:33

dynda Držím palce a přeji, ať to vyjde 

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 21. října 2018 15:37

Pinot Noir 

Děkuju, ještě nás čeká pěkný kus cesty.

Offline žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 21. října 2018 15:49

dynda hodne zdraví!

Offline slniecko admin
Avatar
17590 příspěvků moje polička 21. října 2018 15:57

dynda gratulujem a držím palce!!!

Offline slniecko admin
Avatar
17590 příspěvků moje polička 21. října 2018 15:59
Reakce na DrowRanger:

pre dievčatá je teda oveľa väčší výber v tých malých veľkostiach ako pre chlapcov...

​Nielen v tých malých veľkostiach.

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 21. října 2018 16:06

slniecko A mně se zdá, že je malý výběr na dvouleťáky. Prošla jsem teď několik obchodů, potřebovala jsem pár věcí pro syna, a většina obchodů to má rozdělené na miminka (0 - 2 roky) a pak starší kluci a holky. No a v těch miminkovských to většinou končí velikostí 80, sem tam něco v 86, ale 92 aby člověk pohledal, a v chlapeckém oddělení to je zas všechno tak nejmíň na předškoláky. Nevím, jestli jsem měla smůlu, nebo co, ale prakticky jsem nenarazila na oblečení velikosti 92 - 98.

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 21. října 2018 16:07

Děkuju všem, třeba se tu budu v květnu hroutit, jak mám málo rukou a nohou a tak. 

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 21. října 2018 16:31

DrowRanger vcera som nasla pletene svetry v hm, lindex a next. jeden som musela v hm kupit lebo u nas zas idu tucniaky v nexte so mminuly rok kupila nadherny svetly modry sveter a vyzeral ako dospelacka miniatura a ziadne infantilne vzorceky. 9 mesacny v tom vyzeral na fotke ako velky chalanisko a skoda ze som taky nenasla aj tento rok. zohnat pekne chlapcenske oblecenie je vseobecne problem. je ovela mensi vyber nez u dievcat a to iste u dospelych zeny vs muzi.

Pinot Noir prave ako sa okolo 2 roku lamu tie babatkovske velkosti na chlapcenske tak casto musim pozerat na roznych miestach kde je to ulozene. myslela som si ze sa narodilo vela deti v tomto veku a je to teraz vypredane ale mozno to ozaj slabsie zasobuju