Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 09. února 2017 19:47
Reakce na žluťásek:

Já jsem tam nikdy nebyla, takže netuším, jak je to s tamními atrakcemi, ale kdybychom tam zamířili my, museli bychom určitě něco koupit. Ale věřím, že někdo má děti líp vycvičené.

Offline continuity
Avatar
33613 příspěvků moje polička 09. února 2017 20:27
Reakce na miuu:

nevim jestli lepší nez Kralostvi zeleznic neni vzit jej na nadrazi, prípadne tím vlakem popojet, naše deti taky milovali Metro. Na Zlicine je Toboga ( bylo kdysi vnitrni detské hriste na Nových Butovicich, nevim jak ted) a taky v Holesovicich. Na technické muzeum mi prijde malý. Zoo je dobrý tip. Pak je moc hezka malinka zoo v ddm smichov. Muzu dat odkazy až se vratim domu. Kdy jsou velikonoce? Delaji se dilny pro deti. Z drazsich zabav jeste aquapark cestlice, jestli se výslovne neboji vody, taky si to uzije, i kdyz na tobogany to asi jeste nebude.

Offline continuity
Avatar
33613 příspěvků moje polička 09. února 2017 20:30
Reakce na brrr:

ja mam Hamleys asi 500 metru od prace. ja tam byla už 2x a moje deti nebozatka ani jednou.  pro mne je to vteleni pekla. Vsude neco blika, kvici, hybe se. Migrena s jistotou.

Offline continuity
Avatar
33613 příspěvků moje polička 09. února 2017 20:48
Reakce na miuu:

zkuste si dat do vyhledavace detské hriste vnitrni. Ted jsem nasla brumbabule a to vypada taky dobre. Letiste je dobrý nápad, naše deti tam kvuli tatinkovi byli pečené varene. Navic nahore v hale terminalu 1 je celkem unosna restaurace, s vyhledem a v hale jezdici masinka - mince sebou. Taky je tam malé hrackarstvi s detským koutkem a nem trpeliva pani. Vemte si vozík na bagaz a zvezte ho v nem. Muzete se staviť v oc sestka, maji takovou prolezacku pri deti a veľký tobogan. Tak asi budete muset s nim. O vikendech delaji pro detidilnicky a divadylka je potreba se podivat na jejich stránkach.

ešte mne napadlo, ze možná budou jezdit nejake privozy, nevim jak je to v zime. Taky hezka zábava a daji se u toho nakrmit labute.

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 09. února 2017 22:03
Reakce na continuity:

Já se obávám,, že naše "nebožátka" ještě nebyli v žádném hračkářství, stačí návštěva knihkupectví Jsem krkavčí matka!

Offline continuity
Avatar
33613 příspěvků moje polička 09. února 2017 22:07
Reakce na brrr:

ja hračky nakupuji pres net. Do hrackarstvi nechodim ani ja. Chudacci mnoho z tech brandovych hracek, ruzne koniky, barbiny a tak vubec neznaji. Krkavci mater. No.

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 09. února 2017 22:15
Reakce na continuity:

Máme to doma stejně, nakupuju online a v současné domě vybíráme jen z lega. Nějací spidermani a spol nás míjí.

Offline Lamicka
Avatar
13347 příspěvků moje polička 10. února 2017 14:56
Reakce na continuity:

Hamleys se pro mě zhmotněním hororových snů o vraždících klaunech a jiných zlých pohádkových postavičkách. Brrr. Ovšem přemohla jsem se a vzala tam dceru. Nechtěla ani na ten kouzelný kolotoč. Prý ji to neba... Nadšení projevila až u regálu s Barbie. Příště ji vezmu někam do lesa

Offline miuu
Avatar
381 příspěvků moje polička 11. února 2017 13:09

Děkuju všem za reakce. Nějak to poskládáme. Metrem jezdit budeme i přemisťování. Už se těším, jak na to bude koukat :-). A až potkáte někoho v kabátu, sukni a s krosnou na zádech, jem to já

Offline ziginka
Avatar
676 příspěvků moje polička 11. února 2017 22:52

Tezulie Presouvam se do tohoto vlakna, at neplevelime jinde, a chci se prosim zeptat, jak jste dosahla toho, ze Vas z porodnice pustili po 8 hodinach? Ja jsem zazila takove to vyhrozovani, ze "dnes ma miminko o 20 g min, takze maminko domu nepujdete". A opravdu ji (kolegyne na pokoji) domu nepustili. Ja timto poucena jsem nakrmila dite tesne pred vizitou a najednou zazracne pribralo;-) Ale je to sileny...

Offline Tezulie
Avatar
232 příspěvků moje polička 12. února 2017 09:09
Reakce na ziginka:

No, já jsem vlastně ničeho příliš nedosahovala a hlavně se nikoho neptala, prostě jsem oznámila, že odcházím s tím, že jsme v pořádku, pediatričku mám domluvenou a porodnice je evidentně plná a hodí se jim každé místo. Je pravda, že dětská sestra na mě podobný nátlak zkoušela, říkala něco o tom, že mě nepustí, tak jsem se jí zeptala, jak by to chtěla udělat, když jsem dospělá, svéprávná a dítě není v žádném zdravotním ohrožení a že pokud bude chtít, můžeme si o tom u soudu popovídat. Je ale taky fakt, že doktorka byla v pohodě (evidentně unavená po noční) a já se nehádala a nedělala scény, prostě jsem to pojala tak, jako že když mají tak přeplněné oddělení, tak se jim moje místo určitě bude hodit 

Samozřejmě, že tě nikdo nemůže nutit, abys v nemocnici (jakékoli) byla proti své vůli (až na naprosté výjimky a porodnice jk nim obv. nepatří) a oni to dobře vědí. Dítě by si tam mohli nechat jen v případě, že by bylo ve vážném ohrožení života nebo zdraví, jinak jsi za něj zodpovědná ty. Musíš ale o tom, že chceš odejít, být přesvědčená a nenechat se zviklat manipulací a psychickým nátklakem, který (a věřím, že i v dobrém úmyslu) v porodnici zkouší. Existují ale už i judikáty Ústavního soudu na to, že to porodnice dělat nesmí a pokud něco podobného plánuješ, je dobré o nich vědět a vědět, jak argumentovat.

Tohle ale samozřejmě platí jen v případě, že jste oba v pořádku a máš v dosahu a zajištěnou případnou lékařskou péči, pokud bys cokoli potřebovala. Nepochybuji, že pro spoustu matek je docela fajn, pokud mají ty první tři dny na rozjezd usnadněné v porodnici, kde nemusí aspoň řešit jídlo, pračku apod., u prvního dítěte určitě. Každému co jeho jest

Offline ziginka
Avatar
676 příspěvků moje polička 12. února 2017 09:59
Reakce na Tezulie:

Diky moc za odpoved.

Offline žluťásek
Avatar
7610 příspěvků moje polička 12. února 2017 16:59

A666 Radši už s Aniballem pokračuju tady, ať s tímhle intimním tématem neotravujeme jinde :)

Doktorka mi ho nedoporučila víceméně hlavně kvůli mykózám, které léčím v podstatě permanentně po celé těhotenství. Dva tři dny zcela bez potíží považuju za úspěch. Prej bych tím balónkem jen zbytečně poševní prostředí dráždila a rozvlekla si infekci víc.

Zároveň ale není moc fanda používání Aniballu ani obecně. Prý je to super na to, že se takřka ihned po porodu můžete posadit, ale tím roztahováním a cvičením už několik týdnů před porodem se prý pochva zbytečně vytahuje a o dost déle a hůře se vrací do původní podoby, resp. zůstává více roztažená stále, což může přispívat k potížím s inkontinencí a horším prožitkům v sexuálním životě ze strany obou partnerů.

Prý by věřila více přírodě. Každá žena je jinak stavěná, některá má ty predispozice se při porodu natrhnout a nepomůže jí ani Aniball, jiná má hráz pružnější a nenatrhne se ani bez Aniballu. Moc se netvářila ani na olejíčky k masáži hráze, že to jsou spíš jen další tahače peněz v tom těhotenském a baby byznysu. Nejúčinnější a zadarmo jsou prý cviky na posílení pánevního dna, naučit se s ním pracovat už před porodem.

Kvůli těm mykózám jsem Aniball rovnou zavrhla, ale celkem mi její argumentace dávala smysl. Snažit se už dva tři týdny před porodem protlačovat denně balón o průměru dětské hlavičky, to asi nějaké stopy zanechá. Zároveň ale zas ten komfort záhy po porodu, malé procento nástřihů nebo natržení... nevím, asi to má své pro a proti jako všechno ostatní.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 12. února 2017 17:27
Reakce na žluťásek:

Díky za odpověď, s těmaa mykozama naprosto rozumím.... tyhle názory jsem taky slyšela, fakt nevím, co si o tom myslet :) každopádně určitě to bude tak, že někdo má takovou tkáň, že se spíše natrhne a někdo takovou, že to ustojí. I proto mi přijde děsně na prd, že se v ČR epizotomie/nástřih přehánějí, pokud je v ČR statistika 51% nástřihů (přičemž mezi prodonicemi se to liší klidně na škále 10 - 80% nezávisle na počtu porodů za rok) a v cizině jdou maximálně na 15%, tak něco asi nebude v pořádku....

Taky bych se přikláněla k tomu, nechat to na přírodě, jenže to by víc přírodně musel probíhat i ten porod v porodnici - bez zbytečných nástřihů a s volbou polohy......

P.S. nechtěla jsem prudit ve Stěžovacím tématu, ale ty citace jinak ne vždy fungují, třeba že jsi mě teď dvakrát teoreticky citovala jsem v upozorněních neměla.... Takže proto jsem reagovala v původním tématu a nechápu, proč to Viktorka řešila, je tam běžné se dostávat OT i několik stránek.......

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 12. února 2017 18:32
Reakce na žluťásek:

Muhehe, já se o existenci tohoto vynálezu dozvěděla zcela nečekaně od jednoho obchodního partnera. V rámci společenské konverzace jsem mu blahopřála k narození syna a on mi začal vyprávět, jak jeho ženu nemuseli stříhat, protože to používala, pomóc, vezl mne autem a nebylo úniku.

Offline žluťásek
Avatar
7610 příspěvků moje polička 12. února 2017 19:23
Reakce na A666:

Jo, já chápu a právě proto jsem na Eless reagovala přímo ve Stěžovacím vlákně, aby si mojí prosby všimla. Ty zmínění přes zavináč tu ještě nějak nefungují, ale prý se na tom pracuje.

Sweet Potato Není to zrovna téma ke small talku Trochu jsem se zdráhala položit otázku i tady, ale přemohla mě zvědavost.

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 12. února 2017 20:11
Reakce na žluťásek:

ja som isla do toho kvoli zvedavosti a ulahcenia si porodu. samozrejme som konzultovala s lekarom ci mozem. kedze nemam ziadne problemy tak mozem. jeden porodnik mi hovoril ze tie co cvicili mali priebeh porodu jednoduchsi a tuto pomocku celkom chvalil a druhy ze si rozdiel medzi cviciacimi a necviciacimi nevsimol a nazor na to nema. v kazdom pripade sa nepretlaca velka velkost niekolko tyzdnov pred ale postupne sa objem zvacsuje. zacina sa cca 6-8 tyzdnov pred terminom porodu a prve fazy byvaju naozaj nepatrne. a napokon ide aj o "spravne" tlacenie dietata von - je to trening a ked to pride naozaj tak uz je to vlastne znamy pocit a navyse oproti treningu su uz "len" bolesti a samotne dieta.

na tuto temu som sa bavila davnejsie len s jednou znamou co vtedy pouzivala balonik (neviem ktoru znacku konkretne) a povedala ze mala pocit ze jej to pomohlo. manzel si mysli tiez ze ked to ma ulahcit porod tak preco neskusit. kedze je to intimna tema tak sa naozaj s nikym o tom nerozpravam a jedina zmienka padla v stazovacom vlakne

Offline žluťásek
Avatar
7610 příspěvků moje polička 12. února 2017 20:23
Reakce na eless:

Já jsem si k tomu četla hrozně moc diskuzí, protože mě to docela zaujalo a přišlo mi to šikovné. Ze zdravotních důvodů do toho teda nejdu, ale kdybych netrpěla na ty mykózy, tak bych si ho zřejmě taky objednala. V Praze existuje dokonce i půjčovna s tím, že si pořídíte vlastní jen ten samotný balonek a pumpička se dá půjčit za celkem malou částku. Nacvičit si techniku toho vytlačování může být určitě užitečné. Tak ať vám dobře slouží a přinese nějaké výsledky :)

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 12. února 2017 20:35
Reakce na žluťásek:

to poziciavanie je sice fajn napad ale aj tak mi to moc hygienicke nepride. ja som ten svoj sice rozbalila ale este nedezinfikovala a neskusala ale budem musiet otestovat to nafukovanie ci produkt nie je niekde poskodeny aby som mala este cas reklamovat ako pisu v navode. trochu ma cela ta procedura desi ale snad to dobre dopadne a nebudu to zbytocne vyhodene peniaze :)

Offline žluťásek
Avatar
7610 příspěvků moje polička 12. února 2017 23:30

Tak ta hadička s pumpičkou zůstávaj vždycky venku a dají se snadno dezinfikovat, to mi nijak nehygienické nepřijde. Že se prodávají bazarové použité, to už je jiné kafe