Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Candance
Avatar
5325 příspěvků moje polička 06. února 2017 22:17
Reakce na žluťásek:

Jinak ja vam dam dalsi nevyzadanou radu: uzijte si maximalne to prvni dite. Spete, kdy spi mimino. Hyckejte si ho. Prochazky a tak ...

S dalsim uz takove volno nebude. Budete se muset postarat i o to starsi a planovat si den podle nej.

Offline žluťásek
Avatar
7536 příspěvků moje polička 06. února 2017 22:20
Reakce na Candance:

To taky hodlám, už se na něj moc těším

Offline Luna
Avatar
10427 příspěvků moje polička 06. února 2017 22:21
Reakce na Candance:

Jo, to je pravda. Já zavádím do naší země čínskou politiku: Každýmu druhý dítě rozmlouvám.  

Offline žluťásek
Avatar
7536 příspěvků moje polička 06. února 2017 22:24
Reakce na Sweet Potato:

Tam by třeba mohla být nějaká hmota, ze které by sis posléze uplácala pusinku, zuby do ní zasadila a nechala vytvrdnout. Taková památeční protéza z mlíčňáků...

Pomoc, co všechno se v tom babybyznysu neprodá, to by jeden nevěřil.

Offline Ginevra
Avatar
853 příspěvků moje polička 06. února 2017 22:24

Ještě k tomu lezúňovi - podle mě je to batole. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34713 příspěvků moje polička 06. února 2017 22:36
Reakce na Ginevra:

I v češtině jsme měli v biologii dítěte pro období mezi kojencem a batoletem podobný název - asi lezec? 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 07. února 2017 09:36
Reakce na Ginevra:

batole se batoli (po nohou:-)

Offline JankaM
Avatar
2354 příspěvků moje polička 07. února 2017 11:58
Reakce na Candance:

Jinak ja vam dam dalsi nevyzadanou radu: uzijte si maximalne to prvni dite. Spete, kdy spi mimino. Hyckejte si ho. Prochazky a tak ...

S dalsim uz takove volno nebude. Budete se muset postarat i o to starsi a planovat si den podle nej.

Potvrzuji. Starší už chodí do školky a mám pocit, že miminko mi roste před očima a vůbec si ho nestíhám užít.  . Vše se točí víceméně kolem staršího. 

Offline JankaM
Avatar
2354 příspěvků moje polička 07. února 2017 12:09

+ další děkuji. Jedná se normální lyžařskou zimní bundu, jen je prostě opraná, přesně jak píšete. Původně jsem myslela, že pro dítě prostě v bazaru koupím použitou, ale velikost 104 je zřejmě nejžádanější a nikde nic není. Příští zimu tedy koupím vše nové a bude.     

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 07. února 2017 12:14
Reakce na žluťásek:

Dřevěná památeční krabička na mléčné zuby. Aby sis mohla uchovat každý jeden zoubek a popsat si, kdy přesně vypadl.

brr, sbírání těchhle relikvií mi připadá děsně morbidní

Offline Garfie
Avatar
23622 příspěvků moje polička 07. února 2017 12:15
Reakce na Sweet Potato:

Lezec jsem v životě neslyšela (v souvislosti s dítětem teda). 

Ale zajímalo by mě to, mám zkoušku z vývojové psychologie, ale vždycky jsme se učili, že po kojenci batole....

Offline Sweet Potato
Avatar
34713 příspěvků moje polička 07. února 2017 13:25
Reakce na Garfie:

Na mou duši na psí uši jsme ve skriptech nějaký takový výraz měli! Živě si pamatuju, jak jsem někde líčila, oči na vrch hlavy, že máme  ve skriptech lezouna. A kamarádka, která studovala psychologii, se mi smála, že ne lezoun, ale lezec.(Nebo naopak?) Každopádně by to nejspíš odpovídalo období staršího kojence a zřejmě se termín neujal. Třeba byla skripta přeložena ze slovenštiny.

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 07. února 2017 15:10
Reakce na Garfie:

U nás sme mali batoľa až po prvom roku, po začiatku chôdze, neviem ako u Vás.

Offline Garfie
Avatar
23622 příspěvků moje polička 07. února 2017 16:32
Reakce na slniecko:

U nás je to taky tak, já navíc to slovo lezúň znám, mám na Slovensku příbuzné. Ale hledala jsem i na slovenských stránkách a podle tohoto článku slovo lezúň neexistuje. 

Taky mi tam logicky něco mezi kojencem a batoletem chybí, ale to slovo prostě neznám.

Sweet Potato nemůžeš být o tolik starší, aby to ze skript zatím vypustili!! 

Offline Sweet Potato
Avatar
34713 příspěvků moje polička 07. února 2017 16:59
Reakce na Garfie:

Tak přesně tuhle ošklivou myšlenku tu marně vytřásám z hlavy. Ale utěšuju se: ty jsi určitě studovala v Olomouci a ta byla vždycky taková pokrokovější.

Offline Friga
Avatar
1548 příspěvků moje polička 07. února 2017 17:14

Ja jsem nekdy na konci gymplu nakecala kamaradce, ze mezi kojencem a batoletem je plazivec  Spolkla mi to i navijakem 

Offline Garfie
Avatar
23622 příspěvků moje polička 07. února 2017 18:07
Reakce na Sweet Potato:

 jasně!! 

Friga Já si takhle jednou vymyslela kachnu nízkobrodivou, možná se teď někde moji kamarádi do krve hádají, že existuje! Možná takhle nějak vznikli i ti lezúni....

Offline žluťásek
Avatar
7536 příspěvků moje polička 07. února 2017 19:58
Reakce na Garfie:

Kamarádka si takhle u maturitní zkoušky z českého jazyka vymyslela knihu. Otázka se týkala moderní literatury a komise prej byla zaujatá, že o téhle zajímavé knize ještě neslyšeli a musí si ji sehnat. Prej jí to spolkli i s navijákem, odmaturovala s jedničkou

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 07. února 2017 21:20
Reakce na Garfie:

 jasně!! 

Friga Já si takhle jednou vymyslela kachnu nízkobrodivou, možná se teď někde moji kamarádi do krve hádají, že existuje! Možná takhle nějak vznikli i ti lezúni....

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 07. února 2017 21:31
Reakce na žluťásek:

to byl vždycky můj sen, umět to takhle okecat! ale to já ne, já rači řekla "nevim" a už sem jela jak namydlenej blesk a kdejakej kecka prolezl