Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline žluťásek
Avatar
7610 příspěvků moje polička 07. února 2017 21:37

Já si taky neumím vymejšlet. I při dementních otázkách různých anket a telemarketingů jim odpovídám pravdivě a pak si nadávám, proč jim to říkám a co je jim do toho.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 07. února 2017 21:42
Reakce na žluťásek:

aha tak to zas ne, já si podobnou práci ozkoušela a utnu je vždycky hned v začátku, slušně ale stručně:-) ztráta času pro obě strany a to se taknějak dostáváme oslim můstkem zpět k těm stokrát omílaným údajům ze zdravotní dokumentace - personál si neváží času svého ani pacientova, to se mi na tom nelíbí asi nejvíc. a to nejsu zrovna děsně zaneprázdněnej workoholik nebo tak něco, spíš si ten svůj čas raděj věnuju tomu co potřebuju nebo chci, třeba ho zbůhdarma promrhat na webu, to se mi zamlouvá:-)))

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 07. února 2017 23:03

aha tak to zas ne, já si podobnou práci ozkoušela a utnu je vždycky hned v začátku, slušně ale stručně:-) ztráta času pro obě strany a to se taknějak dostáváme oslim můstkem zpět k těm stokrát omílaným údajům ze zdravotní dokumentace - personál si neváží času svého ani pacientova, to se mi na tom nelíbí asi nejvíc. a to nejsu zrovna děsně zaneprázdněnej workoholik nebo tak něco, spíš si ten svůj čas raděj věnuju tomu co potřebuju nebo chci, třeba ho zbůhdarma promrhat na webu, to se mi zamlouvá:-)))

viktorko mě to taky irituje :) už několikrát jsem přemýšlela, proč nemůže být kartička na čip, na kterém by byla má anamnéza a nemusela bych to třeba u pracovního lékaře diktovat vše znovu :) protože už se mi takhle stalo, že v průběhu 3 měsíců jsem byla u dvou pracovních lékařů a oběma musela vše znovu nadiktovat..... A to nemluvím o tom, jak mě překvapilo, že dle zprávy jsem měla vyšetření zraku a břicha, které prakticky nkdo neprovedl.....

Offline continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 08. února 2017 19:09

k tomu zimnimu obleceni. Kdyz se koupi kvalitnejsi, tak to normalne vydrží nekolik let. Mam obe deti dosti drobné a pomalu rostouci, takže jim zimni veci vydrží i dve sezóny. Tudiz dohromady 3-4 roky. Ale peru to co nejmene, v prascich na technicke tkaniny a na 30C. Takze pracka jenom kdyz neni zbyti, takže treba 3x za zimu. Ale vodni sloupec 5000 povazuji za nepodkrocitelne minimum. Ale už jsem mela i zimni komplet, ktery letel do koše po jedne zime Alpine Pro. Ja mam od nich bundu a je celkem v pohode, akorat nedycha jak by mela. Na te detské byly po mesici zmolky, cela tak nejak zmekla, suchace se poroucely, no katastrofa.

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 08. února 2017 19:41
Reakce na continuity:

Holky mají jeden Alpine zimní set, tedy napřed dva roky měla jedna, teď po pauze ho má druhým rokem mladší, není mu co vytknout. Jako malé mívaly zimní sety z Tchiba, ještě dnes je nosí kamarádčiny děti. Ale jak jsme je kupovali několik let po sobě, bylo znát, že zatímco cena stoupá, kvalita provedení klesá.:-/

Když jsem si nedávno kupovala drahou nepromokavou bundu, kladl mi prodavač na srdce, že praní není třeba se bát, naopak, pro obnovení vlastnostívje jednou za cca půl roku dokonce nutné, ale samozřejmě ve správném přípravku.

Offline continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 08. února 2017 19:54
Reakce na Sweet Potato:

tak membránové veci je dobre prat pravidelne, protoze lepší 5x na 30c nez jednou na 60, navic se ta membrana zadela. Ale jsou lidi schopni to prat každý víkend a to je proste moc. Navic levnejsi zatery, co se vetsinou na detské veci pouzivaji, jsou jinak delane, ty potrebuji zvenku naimpregnovat a to dela po kazdem prani malokdo.

ja nemam problém koupit dobre detské bundy a kalhoty. Ale mam ohromný problém s mikinama, vsechno, co jsem zkousela mi nevyhovuje. Aktuálne dávam detem na lyze dve vrstvy merina a letite alpakove svetry. Brzo se na nich rozpadnou a Pak nevim.... Asi zacnu plest.

Offline continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 08. února 2017 19:58
Reakce na Sweet Potato:

jo a ten zimni set byl envy. Od Alpine jsme meli nepromokavou bundu, ale byla stejne strasna. Takže porad na blacklistu.

dobre veci dela Lindex, Pak severske specialky: Reima, minymo, neco color kids. Tam se už musí vybirat. Pak byl dobrý set od Columbie.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 08. února 2017 20:08
Reakce na Sweet Potato:

tak detske veci naven, ne jen na lyzovani, se urcite perou castej nez po pul roce:-)) 

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 08. února 2017 20:50
Reakce na continuity:

Jasně, ta bunda je trochu jiný level než dětské věci. Po pravdě, u těch tak jako tak vím, že je nekupuju na roky. 

Reima a Minymo potvrzuju, jsou skvělé. Holky teď mají Spydery (poděděné), je to krásné, ale cena je spíš za značku.

Offline continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 08. února 2017 20:56
Reakce na Sweet Potato:

mas jeste nejaký kontakt na minymo? Ten kram, kde jsem to tehda porizovala, už skoncil

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 08. února 2017 21:00
Reakce na continuity:

Bohužel skončili, postupně se z toho stával čím dál dražší koníček. Pro část lidí to bylo drahé a někomu zas značky málo zvučné.:-/ Ale zeptám se, jestli by byla nějaká možnost.

Offline continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 08. února 2017 21:36
Reakce na Sweet Potato:

pritom minymo byla nejlepsi zimni souprava, co jsme meli. Po 4 letech jsem ji posilala dal prakticky jak novou, akorat trochu slehla výplň. Nepromokla aniv nejvetsich breckach. Nahradni kalhoty jsem nikdy nepotrebovala.

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 09. února 2017 13:04

Nám kupodivu zatím nejdéle drží zimní bunda z Tesca. Naše děti ji měly čtyři roky a teď je v ní synovec. Ale máme i věci z Tchiba a nějaké noname bundy z USA a taky držáky. Takže u nás to je, jak se trefí nákupčí :-)

Offline miuu
Avatar
381 příspěvků moje polička 09. února 2017 13:16

Nemáte někdy typ, kam jít a co vidět se skoro tříletým klukem v Praze? Ne začátku března ho chci vzít na pár dnů do Prahy. Zatím jsem vymyslela Království železnic a letiště.

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 09. února 2017 13:47
Reakce na miuu:

ZOO? Už by mohlo být celkem pěkně a ještě málo lidí. Podívat se, jestli není nějaká akce v Zemědělském nebo Technickém muzeu. Obyčejná prohlídka, to nevím, jestli by ho bavila. A my jsme byli i na Hradě.

Offline DruI
Avatar
3247 příspěvků moje polička 09. února 2017 13:47
Reakce na miuu:

Kamarádčin chlapeček je sice trochu starší, ale miluje muzeum Karla Zemana, tak třeba by se tam tomu vašemu taky líbilo.

Offline Lamicka
Avatar
13348 příspěvků moje polička 09. února 2017 14:08
Reakce na miuu:

Kralovstvi železnic je super, letiště taky. Plus Národní technické muzeum a NM Archa noemova a Kdo si hraje, nezlobí. Vy se tam můžete podívat na Retro šaty. ZOO v každém počasí.

Offline žluťásek
Avatar
7610 příspěvků moje polička 09. února 2017 18:36
Reakce na miuu:

Všichni doporučují samé hodnotné instituce, tak já přicházím s trochou komerce :) Na Příkopě je celkem nově otevřené obří hračkářství Hamleys, uvnitř je to jak v lunaparku. Obrovský kolotoč, veliká skluzavka, nějaké vodní hry a hromada dalších herních koutků a míst, kde se dají hračky přímo vyzkoušet. I já jako dospělá jsem byla schopná strávit tam skoro hodinu, dítě bude jistě nadšené.

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 09. února 2017 19:22
Reakce na žluťásek:

Akorát to trochu (dost) leze do peněz

Offline žluťásek
Avatar
7610 příspěvků moje polička 09. února 2017 19:38
Reakce na brrr:

A ty atrakce tam jsou placené? Já jsem si myslela, že jen ten kolotoč a ostatní herní koutky že už jsou volně přístupné. (Nebo je to myšleno, jako že děti vždycky vydyndají koupi nějakého nového krámu domů? :)

Myslím, že letos měli otvírat ještě nějaké velké zrcadlové bludiště a taková ta legrační pokřivená zrcadla jako jsou na Petříně. Ale to nevím, jestli už je aktuální.