Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline žluťásek
Avatar
7648 příspěvků moje polička 24. února 2017 13:24
Reakce na eless:

Jo, abych nezapomněla. Pokorně beru zpět svá nezkušená slova ohledně Aniballu. Kdybych ho nezavrhla ze zdrav. Duvodu, ale vyhodnotila jako zbytečnou investici, hořce bych teď litovala. Ani ve snu jsem si nedokázala představit, jak strašná věc je nástřih hráze. Kdyby cokoliv dokázalo tomu zákroku předejít, tak to velmi silne doporučuji. Ať už je to Aniball, Epino, olejíček nabo třeba červená nitka kolem zápěstí , ani minutu bych neváhala a vyzkousela to. 

Vy už ho myslím máte, tak vám z celého srdce přeju, abyste to stihla nacvičit a byl vám k užitku. Píšu to hlavně kvůli dalším těhotným, které jsem na předchozích stránkách mohla zviklat. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46119 příspěvků moje polička 24. února 2017 13:27
Reakce na žluťásek:

šmarja ženská nestraš! mrzí mě že tě to takhle potkalo, ale fakt to není v žádným případě pravidlo, tak neděs simtě. já si ani nevšimla, že něco takovýho proběhlo!:-) jako potom jo, bylo to pár dní nepříjemný, ale v porovnání s kamarádkou kterou nastřihnout nestihli... ta dopadla opravdu zle

Offline žluťásek
Avatar
7648 příspěvků moje polička 24. února 2017 14:31

Jo tak to sorry, tak zřejmě mám nějakou nadstandardní verzi, bolí to pekelně a pořád, pro mě horší než kontrakce. Já o tom nic nevím, měla jsem pocit, že se to dřív dělalo nějak rutinně a teď je to spíš okrajová záležitost, která se dělá jen v nejnutnějších případech a dá se jí předejít tím cvičením. Ale obecně průběh porodu a jeho komplikace byla témata, která jsem si záměrně nevyhledávala, takže tímto končím okénko hrůzy 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46119 příspěvků moje polička 24. února 2017 14:37
Reakce na žluťásek:

to je mi líto, ale standard to fakt není. jinak současnou praxi neznám, už je to chvíle a tehdy to rutina sice byla, ale fakt no problem. a podruhé nebylo potřeba, takže už nic. ale první týden dva bylo lepší ležet, to je fakt:-)

Offline Emerald
Avatar
2587 příspěvků moje polička 24. února 2017 14:52

Když už jsme u těch intimních partií a jejich nástřihů... U prvního dítěte nástřih provedli ( bez dotazu, prostě rutina ) a já seděla na nafukovacím kruhu snad celé šestinedělí a ještě tak půl roku jsem neměla úplně příjemné pocity, u druhého v Německu to ruplo samo, měla jsem pár stehů a na kruhu jsem seděla jen dva dny, pak už to bylo ok. Takže já moc velký zastánce tohoto zásahu nejsem.

Offline Lamicka
Avatar
13370 příspěvků moje polička 24. února 2017 15:17
Reakce na žluťásek:

Zrovna aniball nastřihu moc nezabrání. Spíš masáž hráze olejem. Moje lékařka doporučuje vše možné, ale aniball zavrhuje, protože to prý s porodem nemá nic společného, fungují tam jiné mechanismy. Masaž hráze naopak velmi doporučuje. Jinak kolem mne rodil kde kdo v různých nemocnicích a nástřih neměla jediná kamarádka, ta měla holčičku 2,5 kg. Jste chvíli po porodu, za pár dní to bude ok. 

Offline Lamicka
Avatar
13370 příspěvků moje polička 24. února 2017 15:22

Zatímco tady tlachám, tak mi můj syn v kuchyni připravil hru na popelku . To mám za to, že vysedávám u internetu, když nespí.

Offline Isca
Avatar
4470 příspěvků moje polička 24. února 2017 16:01
Reakce na Lamicka:

Co použil, šikula?

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 24. února 2017 16:03
Reakce na žluťásek:

Připojuji se ke gratulacím k miminku, ať vám dělá jen radost  A přeju, ať se vše brzy zahojí a jsi zase fit.....

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 24. února 2017 16:16

šmarja ženská nestraš! mrzí mě že tě to takhle potkalo, ale fakt to není v žádným případě pravidlo, tak neděs simtě. já si ani nevšimla, že něco takovýho proběhlo!:-) jako potom jo, bylo to pár dní nepříjemný, ale v porovnání s kamarádkou kterou nastřihnout nestihli... ta dopadla opravdu zle

Když to už jsme zase u té statistiky, co jsme řešili v jiném tématu  Výjimka může být Žluťásek ale stejně tak výjimka můžeš být ty a tvá zkušenost.....

Každopádně jsou země, kde se nástřihy preventivně nedělají a statisticky více výrazných ruptur (větších než odpovídá nástřihu) nemají.... Mám ten pocit, že proběhl výzkum, že nástřih jako prevence fakt nefunguje.

žluťásek 

Věřte tomu,že nástřih okrajová záležitost v ČR není, v roce 2013 byl proveden u 46% rodiček rodících vaginálně, jiné země to zvládají držet pod 15% bez navýšení výskytu rozsáhlých zranění (protože k těm leckdy dochází nástřihu navzdory). Jako jo, od roku 2000, kdy bylo nastřiženo 63% rodiček rodících vaginálně je to posun, ale ještě je se kam zlepšovat Jinak co jsem slyšela, tak tím cvičením se spíše předejde k tomu, aby doktoři preventivně sáhli po nůžkách (někteří na to cvičí a nestříhají pak hend, ale enchají tomu volný průběh).

Emerald 

na tuhle zkušenost se na narazí dost často, i na to, že dost ženám pomohlo natržení u druhého porodu od setrvalé bolesti v jizvě z prvního nástřihu... Mě třeba přijde prostě šílené člověka účelně poranit, když to riziko výrazné ruptury rozsáhlejší než nástřih (které ale nástřih obvykle nezabrání, je dost příběhů, dky ženy byly nastřihlé a roztrhly se až bůhví kam) je relativně nízké (a bylo by ještě nižší rodit v jiných polohách než na křesle). Je to takové nelogické, asi jako by se preventivně každému bralo slepé střevo nebo žlučník.... Nemluvím teda o případech, dky je třeba nástřih udělat aby se dítě dostalo rychle ven (obvykle v kombinaci s vexem/kleštěma)

Omlouvám se za rozsáhlé okénko, ale zrovna nedávno mě jedna diskuze přiměla si to nastudovat (jsem zvyklá si informace ověřovat a prověřovat zdroje), tak to mám ještě v živé paměti

Offline Lamicka
Avatar
13370 příspěvků moje polička 24. února 2017 16:26
Reakce na Isca:

Červenou čočku a černou rýži. Asi chtěl vařit něco zdravého 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 24. února 2017 16:28
Reakce na Lamicka:

Červenou čočku a černou rýži. Asi chtěl vařit něco zdravého 

Tak to bude výživná hra na popelku Soucítím....

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46119 příspěvků moje polička 24. února 2017 16:32
Reakce na A666:

koukám a dokonce jsou i různé způsoby:-) ten můj zákrok spadá pod "velmi snadná sutura a velmi dobré hojení.", díkybohu to tak vážně bylo. no a taky indikací je hypoxie dítěte (a to jsem nevěděla) - což žluťásek píše že děťátko přidušené bylo. tudíž bych to vzala jako nutnost kvůli dítěti a asi bych to teda radši vydržela, když už, než ohrozit miminko.

Offline Isca
Avatar
4470 příspěvků moje polička 24. února 2017 16:46
Reakce na Lamicka:

Takže teď smést, promýt, a uvařit 

Offline meky.v
Avatar
42 příspěvků moje polička 24. února 2017 17:23
Reakce na žluťásek:

přidávám se ke gratulacím!Ať vám drobeček dělá jen samou radost :)

a něco jen rychle k proběhlým tématům - prací prostředek Ariel Sensitive, Persil Sensitive nebo Lovela Baby, máchání navíc, bez aviváže (někdy místo ní používám ocet do posledního máchání)

- nebesa na postýlku jsou skvělá - mimi má omezený "svůj" prostor a dá se mu velice elegantně "zmizet" ze zorného pole a případně nenápadně zkontrolovat, jestli ještě spí :)

- rodila jsem třikrát a všichni měli +/- 4 kg a hlavně velké hlavy, takže bez následků se to neobešlo... :) skóre je 2x nástřih a 1x malé natržení a pocity jsou vcelku stejné - největší opruz je šití ;)

Online continuity
Avatar
33799 příspěvků moje polička 24. února 2017 17:52
Reakce na žluťásek:

odvar z dubové kury a omyvat pokazde kdyz jdes na wc. Nejlepe nalit do petky a spuntu udelat dirku. Záchod Pak lze vycistit savem. Muž mi to nosil už do porodnice.

Offline Friga
Avatar
1583 příspěvků moje polička 24. února 2017 18:04

Kamaradka medicka mi rikala, ze nastrih pry riziko roztrzeni zvysuje. Ze ta narusena tkan se roztrhne snadneji. Pokud soucasni medici uvazuji takhle, tak se snad behem par let pocet nasrihu vyrazne snizi.

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 24. února 2017 18:26
Reakce na žluťásek:

Och, co bych dala za nástřih pouze hráze! Dělala jsem kolik týdnů masáž olejem od Weledy a bylo to k ničemu... Od příchodu domů jedu výluh z dubové kůry na sražení otoku - sedací a polévat výluhem z řepíku, ten by měl ránu čistit, obojí 2 x denně. Je to hrozný žrout času, ale určitě pocítíš úlevu a podpoříš hojení, fakt doporučuju! Sedím si v tom a čtu si tu o chlupáčích. A teď i o dětech.

Offline brrr
Avatar
10053 příspěvků moje polička 24. února 2017 19:16

Hlásím do statistik dva porody bez nastřižení, nějaké minimální šití pak bylo. A děti byly jedno pod a druhé nad 4 kg, takže celkem řízci. Jsem jedna z těch, co už by mohla druhý den na pole (naštěstí ale i předci drželi šestinedělí).

Online continuity
Avatar
33799 příspěvků moje polička 24. února 2017 19:29
Reakce na dynda:

taky mne hodne sili, sice bez nastrihu (ten mela provest nejaka zakynka, ale netrefila se do kontrakce, ja zajecela, ona se lekla a uz se to pak nestihlo. byl to mazec. druhy porod byl lepsi. fakt zkus tu dubovou kuru po kazde navsteve wc, staci oplachnout. casu to moc nestoji, uvarila jsem to kdyz dochazela stara varka, po vystydnuti prelila do petky a pak to normalne mela na toalete. bude to v cistote vicemene porad (ony i ty ocistky jsou docela infekcni vec).