Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Lamicka
Avatar
13369 příspěvků moje polička 16. února 2017 14:40
Reakce na Mohučanka:

Taky Lovela. Seděla i dítěti s exémem. Musím se přiznat, že vůni toho prášku miluju .

Offline Sweet Potato
Avatar
34866 příspěvků moje polička 16. února 2017 16:36
Reakce na slniecko:

continuity 

Nebojte, už je zase zdravě nesnesitelná.

Offline continuity
Avatar
33786 příspěvků moje polička 16. února 2017 16:54
Reakce na Sweet Potato:

nase dite si zamilovalo film v hlave a porad vyzvida, kdy uz jako prijde ta pumberta.

Offline Sweet Potato
Avatar
34866 příspěvků moje polička 16. února 2017 17:11
Reakce na continuity:

Některé děti se v ní rovnou roděj'.

Ten film je skvělý. Asi si ho zas někdy půjčím.

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 16. února 2017 21:42
Reakce na continuity:

Ten maji taky rady (i manzel). Porad se dohaduji, ktera je Nechut.

Offline žluťásek
Avatar
7648 příspěvků moje polička 18. února 2017 21:53

Měla jsem pocit, že jsem manuálně celkem zručná a po technické stránce ne úplně pitomá. Zvládla jsem bez potíží složit ikeáckou komodu, skříň i gauč, připevnit a vybalancovat všechny panty, dvířka a šuplíky, poradím si s akušroubovákem, zvládnu koupit vhodné hmoždinky a odpovídající vruty, vyměřit a připevnit police atd.

Dneska jsem skoro tři čtvrtě hodiny instalovala nebesa nad postýlku. Třikrát jsem je navlíkla blbě, asi pětkrát přemontovávala tu tyč co je drží a to vůbec nemluvím o tom, že jsem na začátku asi nepochopila, jak ten držák funguje a připevňovala ho zcela nesmyslně nějak obráceně. Jak to nemá obrázkovej návod s paňáčkama, je to marný

Offline Cassovia
Avatar
4 příspěvků moje polička 22. února 2017 18:09
Reakce na žluťásek:

Nebesa se vubec nedoporucuji kvuli predchazeni SIDS, cim Vam nechci samozrejme nic vnucovat.

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 23. února 2017 14:04
Reakce na Cassovia:

Sice nebesa nemáme, ale jak to souvisí? Zajímalo by mě to.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 23. února 2017 14:30
Reakce na dynda:

ono se toho doporučuje a nedoporučuje... každou chvíli něco jinýho - bych spíš doporučovala se tim nestresovat, to je vůbec nejzdravější pro všechny zúčastněné:P

Offline Mohučanka
Avatar
6403 příspěvků moje polička 23. února 2017 15:12
Reakce na Cassovia:

Já jsem zase četla, že nebesa se doporučují kvůli navození pocitu bezpečí u miminka, a zcela souhlasím s viktorka_od splavu 

Offline Luna
Avatar
10449 příspěvků moje polička 23. února 2017 15:59

Mě teda nikdy nenapadlo se zabývat nebesama...Teda spíš mě nenapadlo, že to existuje i mimo kulisové pohádky bývalé československé televize. Kamarádka si to namontovala a my jsme se tomu s manželem řehtali asi hodinu a dítěti teď neřekneme jinak než princ George.

Offline Sweet Potato
Avatar
34866 příspěvků moje polička 23. února 2017 16:25

Nebesa jsme měli na kolíbce a správně je nainstalovat byla jedna z největších výzev mého mateřství.

Offline 711990
Avatar
17169 příspěvků moje polička 23. února 2017 18:29
Reakce na dynda:

nedoporučuje se cokoliv, co by mělo zamezovat proudění čerstvého vzduchu k miminku (což dává smysl).

Takže takové ty látkové mantinely, hodně plyšáků v postýlce a asi ani nebesa...

Offline continuity
Avatar
33786 příspěvků moje polička 23. února 2017 22:45
Reakce na 711990:

jo to je v takto v Australii, takze dite spi misto v pelisku na takovem deresiku, bez decky, bez neceho, k cemu by se pritulilo. pak se vsichni divime proc jsou vynervovani. u SISD se neudusi protoze se mu nedostava vzduchu, ale proto ze zapomelo dychat. nakonec @zlutasek ma monitor dechu, tak bych se tim netrapila uz vubec.

Offline žluťásek
Avatar
7648 příspěvků moje polička 24. února 2017 10:25

Monitor nemame, protoze do nasi postylky se nehodi. Ale asi koupim ten na plinku, malej byl trochh pridusenej, tak budu jistejsi. V porodnici majj ty desky pod matraci a uprimne ten monitor nenavidim.  V osmi pripadech z deseti ho zapomenu vypnout, kdyz malyho vyndavam a zacne to priserne vriskat. Nejlepe v noci, kdyz sousedni miminko konecne zabere. 

Nebesa mam pujcene na zkousku z praktickych duvodu, jinak by dite koukalo primo do zarovky. Jsou obycejne bile bavlnene, zadne krajky, masle, volany a saten, vypada to hezky a strizlive. 

Offline brrr
Avatar
10051 příspěvků moje polička 24. února 2017 11:02
Reakce na žluťásek:

Jee, vy už nejste 2v1. Gratuluju, ať je "malej" zdravý a všechno v pořádku.

Offline žluťásek
Avatar
7648 příspěvků moje polička 24. února 2017 12:02
Reakce na brrr:

Mozna bych mu mela rikat spis velkej, za cely tehotenstvi jsem pribrala asi sest kilo a tri a pul z nich mel chlapecek. Nechapu, jak se tam ty miminka muzou naskladat. Zrejme na ukor vsech ostatnich organu, takhle zlehka se mi uz dlouho nedychalo :-) 

Offline Mohučanka
Avatar
6403 příspěvků moje polička 24. února 2017 12:07
Reakce na žluťásek:

Moc blahopřeju, mě to čeká za 6 týdnů...

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 24. února 2017 12:34
Reakce na žluťásek:

Posílám velkou gratulaci! Nás to "postihlo" skoro před šesti týdny. Taky 3,5 :-) Většina oblečení, co jsem vzala do porodnice pro newborn, mu nebyla...Ale teď už jsem za větší miminko ráda, vypadá to, že má dobrý základ.

Offline brrr
Avatar
10051 příspěvků moje polička 24. února 2017 12:49

Tři a půl je ještě v pohodě. Naše číslo dvě mělo o skoro kilo víc a to se teprve to "miminečko" pronese :-) Hned po příjezdu z porodnice jsem pečlivě nažehlenou velikost 56 dala zpátky do pytlů a do pračky letěla 62 a 68 (naštěstí bylo po kom dědit).

Ale hlavně si užívejte miminko!