Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 06. února 2017 13:17
Reakce na žluťásek:

a to te sanitka doveze kam si reknes, nebo jak to ted funguje?

Online dorota
Avatar
847 příspěvků moje polička 06. února 2017 13:20
Reakce na slniecko:

ale lezúň nie je výmysel jazykovedcov, také slovo nie je ani v slovníkoch slovenčiny

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 06. února 2017 13:21
Reakce na dorota:

Fakt? My sme ho mali v učebniciach tuším (vývinová ps.).

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 06. února 2017 13:24
Reakce na žluťásek:

Když my nemáme auto :) Jinak kauza taška měl být spíš vtípek, samozřejmě si něco sbalím a připravím dopředu. Jen pořád dostávám tolik nevyžádaných rad a doporučení, že už mi trochu lezou na nervy.

(Jen počkej, pořád nemáte vybrané to jméno, dítě se narodí dřív a určí vám ho soud!!)

Hehe.

To si vždy spomeniem, ako sme mali oslavu narodenia prvej s rodinou a celý čas za mnou striedavo na tajňačku (nevediac o sebe) chodili moja mama a svokra, pričom mama mi úplne zúfalá hovorila, nech malej pridám jeden svetrík, lebo prechladne a dostane zápal pľúc a svokra ma úplne rovnako zúfalo chodila prosiť, nech tej malej aspoň jednu vrstvu uberiem, lebo takto sa spotí, ofúkne ju, prechladne a dostane zápal pľúc.

Proste vitaj v klube matiek ...

Offline žluťásek
Avatar
7599 příspěvků moje polička 06. února 2017 13:26

Když to bude aktuální v nějakou rozumnou denní dobu, tak mám slíbený odvoz švagrem bydlícím nedaleko. V noci bych ho tahat z postele nechtěla, to bych si radši zavolala taxíka. Mnoho taxislužeb ale prej rodičky odmítá a když zoufale obvoláš tři čtyři a nechtěj tě odvézt, tak nezbývá než ta sanitka. Po Praze vozej tam, kde jsi registrovaná, i kdyby to znamenalo převoz z Petrovic na Bulovku. Já jsem teda ale registovaná stejně v té nejbližší, tak bych jim to případně moc nekomplikovala. Doufám, že to ale nebude nutné.

Ještě prej existujou nějaký převozový sanitky, takže neblokuješ ty RZS a mají mnohem lepší cenu než taxík. Na to se musím poptat v porodnici v poradně, tam teprve půjdu.

Online dorota
Avatar
847 příspěvků moje polička 06. února 2017 13:33
Reakce na slniecko:

Tak slovo lezúň sa používa, možno aj v učebniciach, to neviem, ale v slovníkoch, ani v najnovšom z r. 2011, zatiaľ nie je zachytené

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 06. února 2017 13:48

a to te sanitka doveze kam si reknes, nebo jak to ted funguje?

V Praze Tě dle mého sanitka zaveze kam řekneš, protože tu jsou ty registrace a jinde by jim tu rodičku nemuseli vzít (teda asi vyjma Krče a Vinohrad, kde registrace nejsou)...... Mimo Prahu si to diktovat dle mého nemůžeš.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 06. února 2017 13:50
Reakce na žluťásek:

Když my nemáme auto :) Jinak kauza taška měl být spíš vtípek, samozřejmě si něco sbalím a připravím dopředu. Jen pořád dostávám tolik nevyžádaných rad a doporučení, že už mi trochu lezou na nervy.

(Jen počkej, pořád nemáte vybrané to jméno, dítě se narodí dřív a určí vám ho soud!!)

K tomu jménu, já bych si asi vymyslela nějaké šílené a to jim vždy s vážnou tváří řekla :D Jinak obecně mi přijdou některé dotazy, u kterých spousta lidí věří, že jde o small talk, jako šíleně nezdvořilé. Nejhůř je na tom asi dotaz "kdy už plánujete ty děti? Čas běží..." když tázající nemůže tušit, zda tázaný nemá problém....

Offline JankaM
Avatar
2386 příspěvků moje polička 06. února 2017 14:39

Zeptám se zde, i když jde o blbý dotaz. Dítě nám vyrostlo ze zimní bundy, tak zatím nosí starší poděděnou z rodiny. Ta ale saje jako houba, jak jsem zjistila, totéž i oteplovačky, úplně ztratily tu tuhost vrchního materiálu a voděodolnost. Má cenu to nějak impregnovat nebo co se s tím dá dělat? Jaké máte zkušenosti? Nebo prostě kupujete na každou sezonu dítěti nový zimní komplet?    

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 06. února 2017 14:44
Reakce na JankaM:

ta tuhost ze ztrati pranim:-( stane se to i u dospelych treba veci na lyze, pak profouknou a je v nich zima. takze se snazim neprat je kdyz neni nutno, to teda u detskyho moc nejde:-) impregnaci meli tuhle i v lidlu takze urcite bych zkusila driv nez to vyhodis. ale jestli to nejak extra funguje to nevim

Online brrr
Avatar
9996 příspěvků moje polička 06. února 2017 14:48
Reakce na žluťásek:

Haha, kamarádka měla taky porodnici nedaleko, manžel sliboval taxíka a nakonec si došla po svých. Porodila do půl hodiny po přijetí. Tašku sbalenou měli.

Offline Sweet Potato
Avatar
34791 příspěvků moje polička 06. února 2017 15:02
Reakce na JankaM:

Otázka, jestli to někdy voděodolné bylo. Občas mne překvapí, z čeho některé starší ldvné kousky jsou. Myslím, že impregnaci moc nepomůže. Ta pomůže třeba proti mírnému dešti, ale na dětské válení ve sněhu a mokrou je myslím krátká.

Offline Lamicka
Avatar
13336 příspěvků moje polička 06. února 2017 15:29
Reakce na JankaM:

Já nekupuji na každou sezónu nové, ale snažím se vybírat takový ten tuhý svrchní materiál odpuzující vodu. Měla jsem pro dítě péřovou kombinézu, která měla jemný šusťák a vodu sála. Bohužel ani impregance nepomohla. Byla jen do mrazu a prašanu. Membránové věci se snažím prát co nejméně. Levnější peru normálně v gelu, neimpregnuji a většinou to drží. 

Offline meky.v
Avatar
42 příspěvků moje polička 06. února 2017 17:29

Ještě k té tašce do porodnice jedna nevyžádaná rada - za sebe doporučuju místo sportovní tašky (nebo 2-3 igelitek ) vzít radši kufr na kolečkách. Nebyl to žádný loďák ani mini "příruční" zavazadlo, pěkně se mi to do něj všechno vešlo a když náhodou bylo někde potřeba tašku poponést, tak kufr se místo toho popovezl...

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 06. února 2017 19:23
Reakce na meky.v:

Tak áno, tie 2-3 igelitky sommala na mysli ako argument na tému "taška ešte nie je kúpená" .

Kufrík na kolieskach je dobrý tip.

Offline žluťásek
Avatar
7599 příspěvků moje polička 06. února 2017 22:00

Na MP bývalo vlákno Těhotenské peklo. Tohle by se tam skvěle vyjímalo

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 06. února 2017 22:06
Reakce na žluťásek:

co to proboha je?

Offline žluťásek
Avatar
7599 příspěvků moje polička 06. února 2017 22:07

Dřevěná památeční krabička na mléčné zuby. Aby sis mohla uchovat každý jeden zoubek a popsat si, kdy přesně vypadl.

Offline Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 06. února 2017 22:12
Reakce na žluťásek:

Když my nemáme auto :) Jinak kauza taška měl být spíš vtípek, samozřejmě si něco sbalím a připravím dopředu. Jen pořád dostávám tolik nevyžádaných rad a doporučení, že už mi trochu lezou na nervy.

(Jen počkej, pořád nemáte vybrané to jméno, dítě se narodí dřív a určí vám ho soud!!)

Holcicka Gellerova - Chlapecek Zlutasek

Offline Sweet Potato
Avatar
34791 příspěvků moje polička 06. února 2017 22:13
Reakce na žluťásek:

A co se dává do těch velkých děr uprostřed?