Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 08:03

moora na to batole ale! 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 08:04

Potrefenáhusa Hele ale to už rikas skoro rok

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 08:06

MPLee vidím jasný prostor pro postýlku před levým oknem Já se zas připravovala na druhého pekelného nespavce, koupila novorozenecký šátek, vyměnila nosítko za vhodnější pro mimina a počítala s tím, že druhátko budu mít věčně na sobě, abych se mohla věnovat příšerce. Nakonec krteček ochotně celé dny ležel, ať už vzhůru na gauči či zemi a nebo spící v kočáře na terase a já si vždycky až večer posteskla, že kromě kojení a přebalovaní jsem ho vlastně vůbec neměla v náruči.

dzizisketa a tak ty už máš velkého rozumného kluka tady ta ani ne dvouletá trdla nejsou nebezpečná, že by chtěla ublížit schválně, ale spíš jak jsou zcela nekoordinovaná.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. srpna 2022 08:09

Sairon já nechávala mimino i s dvouletým trdlem. On mu vždycky připravil hračky k sobě do pokojíčku, vyžádal si ho přinést a stavěl si vedle z lega. Až pak přišel šok, když se brácha naučil plazit

Edit: možná bych se bála víc teď, skoro v pěti, oba dohromady bych asi s miminkem nechat nemohla.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 08:10
Reakce na Muslik:

Poradíte, snad to není úplně pitomy dotaz, mě furt většina těch materskejch záležitostí nějak míjí a jsem děsný nepraktik, případně jaké máte zkušenosti vy - kdy se tak zhruba kupují dětem první chodící botky? Malá necelých 10 měsíců zatím jen tedy už asi měsíc pomalu obchází nábytek, většinu času s ní teď trávím na zahradě na chalupě, kde je hezky celé dny bosa. A samozřejmě netuším za kolik měsíců začne chodit, ale je mi jasný že to bude až už nebude teplo, na zimu, v zimě....jak jste to pak řešili? To se jí prostě rovnou koupí zimní "sněhule"? 

​teoreticky by měli mít boty až třeba po mesici samostatný chůze...našemu diteti to trvalo od obcházení nábytku po samostatnou chůzi dlouhých 8 měsíců...rozchodila se na konci února, takže zimu jsme si vyzrali. Nejdriv měla navleky merino/softshell a do nich vlneny fusekle, ke konci jsem koupila zimní froddo prewalkers s beránkem, ty mi přišly skvělý, ale jak ještě hodně lezla, během necelých 2 měsíců v nich vydrela díru, jako fakt díru, jsou z hodně měkký a jemný kůže, ale fakt bych je doporučila, jsou i dost široký, bobuxy ani bundgaardy ji nebyly. 
masi každý dite je jiný, s jinejma schopnostma, ale myslím, ze kdybych ji rovnou zkraje dala kotnikovy celorocky, tak se v nich nebude moct hybat 
myslim, ze za bf zimní variantu se povazujou takový ty bufy stonz, taky se do nich myslím dava vlnena vložka, ale nemám s nima žádnou zkušenost 

Offline MPLee
Avatar
2344 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 08:10

Sairon ta fotka zkresluje, u okna je prostor tak na to odsunout židli a sednout si ke stolu  Nosítko jsem teda pořídila taky... No uvidíme, jen mě to včera při dlouhé cestě napadlo, že jsem tohle nedořešila. 

moora klec už máme na psa, pravda! A dcera sw do ní zavírá docela ochotně

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. srpna 2022 08:12

Potrefenáhusa na lezení venku měl syn softshellové návleky. Teď bych asi koupila kombinézu s překlápěcími nohavicemi.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 08:15
Reakce na MP Meri:

Potrefenáhusa Hele ale to už rikas skoro rok

​když mne to tak strašně moc vyhovuje!!!uspavani úplně zadarmo, uspi ji tak i tatínek, když s ni jdu nahoru do postele, usnu vzdycky s ni a ne vzdycky se mi to hodí, popovezu, kam potrebuju, nebo naopak odvezu, kde nepotrebuju....bozi moc je to!!!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 08:21

Evaeva my měli taky, ale pak už mi na to přišlo hodně mrazivo, když už si stoupala a postala, ale furt se nerozchazela...u nás to od tyhle fotky k tem krokům trvalo fakt čistý 2 mesice 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 08:21
Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 08:21

Evaeva to je hezký příšerka ho právě chtěla pořád tahat, chovat a to by nedopadlo.

MPLee však se dvěma dětma rozhodně u stolu sedět nebudeš, takže ten prostor můžeš klidně využít jinak

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. srpna 2022 08:25

Potrefenáhusa no syn začal lézt v říjnu a chodit někdy v únoru, březnu. Na boty to nebylo, udělal třeba tři kroky. Holt jsme na hřišti trávili třeba půl hodinu před návratem domů, ono ho to stejně dýl nebavilo, a mě taky ne, akorát starší syn trpěl

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. srpna 2022 08:26

Sairon jojo, některé děti to dělají. Syn se bráchy nedotýkal myslím, že se ho trochu bál nebo z něj měl takový jako respekt 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 08:37

jsem vcera pozorovala trojku chlapecku, nejmensi lezl a ti vetsi tak 3-4 roky. no bavili se tim ze po malym hazeli sutr velikosti moji dlane. kdyz si maminka vsimla snazili se to otocit ve srandu a sutr lezoucimu nakladali na zada. bych rekla ze mladsi sourozenec ktery dozije dospelosti je vitez

Offline MPLee
Avatar
2344 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 09:00

Sairon pšššt, dvojka bude spavá!  

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 11:03
Offline MPLee
Avatar
2344 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 11:05

Sweet Potato hahaha, no skoro jo  Vlastně ta klec dle návrhu moora je nejlepší řešení

Offline MPLee
Avatar
2344 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 11:20

jo a dcera byla fakt jen nemocná, už máme zpátky to milé usměvavé dítě. Jen teda chce všechno dělat sama. Včera se skoro utopila v moři. Nesměli jsme jí dát ruku, nic. Tak šla a když už měla vodu k bradě, prostě s výkřikem sama skočila vpřed  Když jsem jí vyráhla z vody, tak se se mnou prala a ječela sama sama  Rukávky jsme zrovna neměli, prototže jsme byli celý den na lodi a nechtělo se nám s nimi tahat. Chyba  Už jsme zase v Alpách a aktuálně se snaží vetřít do lanového centra. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 11:32
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 11:33

MPLee sama, sama je asi ještě o moc hroznejsi varianta než máma, máma