Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline MPLee
Avatar
2344 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 13:25

Potrefenáhusa máma máma je předstupeň pekla sama sama  teda u té naší, prostě je ještě malá aby věci domyslela, ale už dost šikovná aby to sama zvládla. Ale nesmíme jí teď pomoct s ničím. Když jí teda něco dlouho nejde, tak sama přijde a řekne kdo to má udělat (máma, samozřejemě ), ale jinak všechno trvá hodinu. Zase teda se neuvěřitelně zlepšila a dneska si sama natáhla ponožky  

Karja já mám z té vody fakt respekt. Ani s páskem a rukávkama/ vestou ji nenechám ani v brouzdališti nebo doma ve výřivce a asi ještě pár dalších let se nic nezmění. Jen s těma pomůckama si může spokojeně běhat/plavat sama v našem dosahu a nemusí se vztekat, že jí pomáháme



Online Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 13:27

MPLee Jo a ona je navíc mnohem menší než naše holky. No vloni bylo ještě to koupání očistec, letos je to už mnohem lepší, mnohem! 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. srpna 2022 13:31

Karja mladší syn taky chodí na tobogány a tak, starší si nechá navléct rukávky a pak hystericky pobíhá po břehu, že jsme se asi zbláznili, že tam má vléztDo divoké řeky teda jde, ale drží se jako klíště. I brouzdaliště navštíví, ale obejde se bez toho. Koupe se akorát u tchýně v tom zahradním "plivátku"

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 13:37

Karja 

Já se přiznám, že takhle malý děti bych sama dvě s sebou k vodě nevzala, a je jedno, co by měly na sobě navěšený. Dítěti údajně stačí půl minuty pod vodou, aby se utopilo, to mi tak nějak stačí.

Online Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 13:51

dynda No vidíš to. A já si říkám, jak jsem šikovná když je takhle sama dokážu vzít a jak je šikovnej sambo, taky je bere beze mě a ono je to nakonec všechno jinak! Holky jsou sice velmi velci vodomilové  ale naštěstí se drží spolu a hlavně nás;-). 

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 13:57

continuity existuje i Tasectan kids, navic mi prisel docela bez chuti, ze se do ditete dal nacpat, na rozdil od vysypanyho enterolu

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. srpna 2022 13:59

711990 já dávám klukům hylak a kuodivu to ochotně pijou, i když se dost šklebíA dá se to naředit trochou vody nebo džusu.

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 14:00

Evaeva hylak taky zvlada! ale ten Enterol snedl jen jako malej, ted uz ani zamichanej v necem

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 14:08

Karja 

Tohle je fakt věc nějakýho nastavení. Drtivá většina dětí takovou péči přežije. Jen já mám hrůzu z toho, že ty moje by třeba nemusely, kdyby...Ono je to ovlivněný i blbým zážitkem, to pak člověk ty rizika vidí jinak.

Online Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 14:13

dynda Jj chápu, já zas třeba nerada jezdím s dětmi sama velký vzdálenosti, taky z toho mám takovej blbej pocit. 

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 14:15

Karja 

To naprosto chápu, prostě člověk v tom není už jenom sám za sebe.

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 14:27

Karja dynda já s oběma sama k vodě chodím, akorát teda jsem pak úplně vyždímaná z toho nepřetržitého hlídání.  Jsem letos dost tlačila na to,aby se příšerka naučila plavat, abych měla klid že aspoň jedno dítě se nějakou dobu udrží na hladině a hned se neutopi.  Tak se plavat naučila ale vede to akorát k tomu že ji musím hlídat o to víc, protože je strašná suverenka a klidně se  v zápalu hry vydá plavat někam do hloubky

Offline Zuzuli
Avatar
2158 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 14:27

Mit moje dvouleta ted sourozence, tak by ho asi samou laskou rozmackala nebo na nej skocila z gauce. Ale ona je ze vsech miminek uplne vedle, strasne je zboznuje. Pred tydnem jsme byli v zoo se svagrovo rodinou, maji tri holky mezi sesti lety a peti mesici. A miminko v kocarku bylo pro nasi malou nejlepsi exponat. Porad stala u kocarku a mimi hladila. Zatimco ja byla fascinovana, jak to dite cele ty hodiny v zoo lezelo na zadech v kocarku, i v bdelem stavu. To jsem u sveho ditete nikdy nevidela

Ta v kocare vydrzela lezet max dve minuty, i jako novorozene.

Ted se naucila delat kotrmelce, tak kdyz zrovna neskace z gauce, tak meta kotouly k vode bych si s ni vubec letos netroufla, nevim, jak bych ji zvladla uhlidat

Offline Kokoska
Avatar
28322 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 14:32

Zuzuli tohle je celá moje starší vnučka. Jsou jí teď 2 roky a mladší roční sestřenici má od jejího narození za živou panenku, jedno z prvních slov bylo Aděďa (Adelka). I její jedna panenka se musela pojmenovat Adélka. A hlídat se musela pořád, ale teď už aspoň ví, že té malé nesmí šťourat do očí.

Offline MPLee
Avatar
2344 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 14:36

Zuzuli naše dělá kotrmelce zásadně jen na gauči. Aby pak mohla po zádech spadnout na zem, když si to blbě vyměří

Online continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 14:37

711990 tak je to pak u větších dětí asi jedno. Liší se akorát formou, ale dítě od tří let může ty pytlíky dva, tj. 500 mg. Ve chvíli, když tu kapsli bezpečně spolkne, může i ten dospelej, který stojí půlku.

Musím říct, že se mi dost ulevilo, když jsme byli schopni přejít z těch dětských lékových forem na dospělé. 

Online continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 14:38

711990 enterol je teda hnus, mě naštěstí už spolknou tu kapsli, jednou mi praskla a to fakt nešlo. Kvasnice hadr.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 14:42

711990 normalni probiotika nemaji zadnou chut, tak bych se na ten enterol nefixovala a vzala cokoliv jinyho

rasaNori hylak je taky moc dobrej tip, idealne kombinovat s tema probiotikama

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. srpna 2022 14:42

continuity Jsem si říkala, co ti na tom přišlo hnusné. A pak jsem to dočetla, mně kvasnice nevadí, pangamin byl v dětství moje pochoutkaU nás doma se teda vždycky používal spíš ten hylak, a ten mi taky chutná

a co se týče ostatních léků, tak aspoň paralen starší zvládá tabletu, toho sirupu už musel pozřít strašné množství najednou.

Online continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 14:46

viktorka_od splavu když ja mám pocit, že na ty infekční příjmy funguje ten enterol nějak líp. Ale u nas to polykání není problém, tak to neřeším. Děti si o něj kolikrát řeknou, i když mají jenom průjem po táborovém jidle.