Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Karja
Avatar
35780 příspěvků moje polička 16. srpna 2022 21:19

Evaeva Jo tak na tom hřišti se fakt vyřadí, je tam třeba taková ta lanovka a fakt x věci  Ale v teple je tam horko, není to ve stínu. Jako restaurace je trochu dál, ale pro vaše kluky to nebude zase taková dálka nebo si popojedete. V tomhle městě parkování fakt řešit nebudeš:-D 

Offline Kan
Avatar
6921 příspěvků moje polička 16. srpna 2022 21:24

Sairon Omlouvám se za hejt, byl to pokus o sarkasmus. 

Offline Sairon
Avatar
1853 příspěvků moje polička 16. srpna 2022 21:47

Kan já to nebrala jako hejt pro neznalého poměrů to fakt může podle obsazenosti vypadat jak nějaké dětské brouzdaliště, tak jsem myslela že to myslíš vážně

Offline brrr
Avatar
9996 příspěvků moje polička 16. srpna 2022 22:10

MPLee Ehm, a nejde dát mimino spát do ložnice do postýlky a vedle postavit chůvičku? Aspoň ho nebude číslo jedna budit.

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 16. srpna 2022 22:36

MPLee Já jsem měla takovou ohrádku, byla to nejlepší věc. A zas tak moc místa to nezabralo. A pak ji využil švagr, brácha, kamarádi...

Offline MPLee
Avatar
2334 příspěvků moje polička 16. srpna 2022 22:47

brrr určitě to jde, ale zatím kalkuluju s tím, že bude jako č 1 a to spalo první 2 měsíce snad pořád. A to by mě zase mrzelo, že je celý den samo v ložnici  Navíc nemusí spát vždycky, když budeme třeba vařit, nebo tak a prostě se hodí mít nějaké bezpečné místo, kam ho odložit i v obýváku. Ani ta chůvička by nebyla potřeba, ale sceru jsem měla potřebu mít pocitově u sebe na dohled... 

Sairon přiznám se, že překlopení kočárku mě nenapadlo, to je asi pravda. Postýlku do obýváku rozhodně nenacpu, ale našla jsem na vinted za super cenu nějaký koš s podstavcem, tak ho zkusíme a kdyžtak pošlu do světa, když se neosvědčí. 
žluťásek Hačku jsem hrozně chtěla už na dceru. Měla jsem vybranou krásnou od Leander, ale všude máme sádrokartonove podhledy a na stěnách visí kola  Asi by to šlo nějak provrtat skrz ten sádroš, ale zase dcera se ve 3m už plazila a stejně by tam nešla nechat, takže to se mi už řešit nechce. 

Evaeva  Doufám v podobně klidné soužití, jako bylo u vás! 

Potrefenáhusa no prázdný a uklizený obývák, to jsem teď taky koukala na fotky, když se narodila dcera. Jak nám to najednou přišlo s hrazdičkou a krabicí plen hrozně plné a zabordelené  Když na to koukám teď, tak se musím smát. 

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 16. srpna 2022 22:55

Mne sa zmestila cestovná postieľka (ktorú sme aj inak využívali na cestovanie), ale také tie lehátka sa už neodporúčajú? Nech sa držím v obraze.

Offline Kan
Avatar
6921 příspěvků moje polička 16. srpna 2022 23:01

Sairon Přesně, vodní atrakce. Příště musím dělat :D  sorry.

Offline MPLee
Avatar
2334 příspěvků moje polička 16. srpna 2022 23:02

slniecko lehatka se nedoporucuji vubec  Nebo teda na hodne omezenou dobu pouzit lze, my mame od Stokke na zidlicku, ale dcera tam byla fakt par minut v souctu za tyden (nez zacla a prikrmy) a u druheho to chci delat stejne. 
cestovni postylku fakt nedame, ted nemam lepsi fotku obyvaku - ale gauc je rohovy, tam kde konci fotka je jeste konferencni stul, pulka gauce, kocarky, ucici vez  Tatra uz je teda pryc, ale i kdyz male seberu stolecek, vic nez nejakou mini kolebku tam nenacpu...

Online dzizisketa
Avatar
7434 příspěvků moje polička 16. srpna 2022 23:02

Já se teda musím potichu přiznat, že Rosťu s Šárkou nechávám samotné úplně běžně, na takové umytí vlasů nebo toaletu, miminko je většinou na zemi na podložce, tudíž volně přístupné. A vsadím se, že hned zítra se mi to vymstí, když jsem se tu tak svěřila.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. srpna 2022 23:02

MPLee druhý syn spal nejlíp v kočárku, ten trávil první měsíce sám na balkoně Chodila jsem ho teda sem tam kontrolovat, většinou i budit teda. Možná, že u dvojky nebudeš mít takovou potřebu mít jí u sebe, protože tvojí pozornost bude vyžadovat prvorozená. Ale těžko říct, já tu potřebu u spících dětí neměla ani u jednoho

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. srpna 2022 23:05

dzizisketa já je taky nechávala. Brzy jsem zjistila, že starší miminu nijak neubližuje a tou dobou doma divoký nebyl vůbec (že by na mimino spadl třeba). To až spolu bráchové řádí, že se třese dům.

Offline MPLee
Avatar
2334 příspěvků moje polička 16. srpna 2022 23:27

Evaeva jo, to spala i dcera. Ale teda mě došlo až tak po těch 2,3 měsících, že jí můžu prostě kydnout v kočáru na terasu a nemusím chodit hodiny a hodiny venku. Ona se teda narodila do těch mrazů, kdy v Praze bylo -10 a míň, tak to moc nešlo, aby byla celé dny venku. No a ona fakt na začátku spala, probudila se, během 15 minut se nakojila a za půl hodony už zase spala  To jsem pak i voala mámě a ptala se, co mám jako dělat, že všude se doporučuje co nejvíc trávit čas s miminkem v kontaktu a ona si spokojeně chrápe položená sama na dece  Takhle bych to mimino moc neviděla, kdyby bylo v jiné místnosti.  Když šla nechat na terase, tak jsem jí do kočáru vrzla jednu desku z monitoru dechu a nemusela jsem chodit ani kontrolovat. No samozřejmě se to změnilo, ale spí dobře pořád. Takže je mi jasný, že já se tu připravuju na další šípkovou růženku a satana doatanu teď ( u ní jsem totiž počítala s totálním peklem a nevyspáním a místo toho to byl fakt celkem relax). 

Offline letfenixa
Avatar
7928 příspěvků moje polička 16. srpna 2022 23:28

Ideme zajtra do Nitry na alergologiu, tajila som to do poslednej chvíle, takže večer tu bol plač a vzdor,  že nikam nejde, nech si idem seba a že nechce odbery. A o 2 týždne ta reumatologia, čiže tiež odbery ono by to bolo dosť aj na dospelého,  chápem ten vzdor 

Offline žluťásek
Avatar
7594 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 00:25

MPLee já jsem koupila na dovolenou takovej hák do dveří na tu hacku, zakleslo se to nahoře o zárubeň. Ale jsou potřeba vysoký stropy, aby to nebylo kousek nad zemí. A taky to teda překáží v tom vstupu, no. Není to úplně ideální řešení natrvalo.

Ale mohla by sis to koupit jako komplet hacka+hák a když se to neosvědčí doma, vrzneš to do půjčovny

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33644 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 03:02

MPLee taky jsem měla potřebu mít dite blizko u sebe, my máme ložnici v patre, bylo mi to daleko. Navrch ona teda ty první mesice spala buď v pohybu nebo hodně kontaktne, zas tak odkládat ji neslo. 
ten náš koš by asi taky s batoletem proti převrzeni uplne odolnej nebyl, já moc nemám fantazii, na ten starej kocar leze z boku a ještě ho neprevrhla, ale ještě ji nenapadlo zkusit se pověsit na madlo 

Ty pristavny postylky mi přijdou docela malý, jsou asi do 6m


a ty hačky a hojdavaky maj samostatný stojany, my měli takovou tyč, co se navrtala do zdi, ale prodavaj se i samostatně stojící  stojany 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. srpna 2022 07:10

MPLee jojo, moji kluci to měli stejně, první tři měsíce vydrželi vzhůru tak 45 minut v kuse a pak dvě hodiny spali:) Mladšího jsem na tom balkoně budila snad pokaždé, spal by tam klidně čtyři hodiny. Nikdy jsem nebyla tak odpočinutá jako první rok na mateřské.

Offline MPLee
Avatar
2334 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 07:45

žluťásek ehm, když mi do roho obýváku nemáme ani dveře  prostě to nemám kam dát. Jedině zase na dveře do koupelny/ ložnice a to je zase stejný, jako by bylo v postýlce. 

Potrefenáhusa my tu přístavnou měli u postele a dcera v ní spala do roka a půl  A teda budeme mít ted dvoukočár, kde se na madle houpala jak opice už když přišel  No asi to zkusím s tím košíkem a kdyby to byl průšvih, tak to pak operativně vyřeším jinak. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33644 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 07:59

MPLee u nás to vypadá na definitivní opuštění kočáru, teď si rekla několikrát za sebou, ze chce jít spát nahoru do postele. Už to teda je víc než nutný  

Offline moora
Avatar
7505 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 08:00

MPLee pak uz zbyva jen klec