Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Online žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 16. srpna 2022 19:32

MPLee my jsme měli hacku, skvělá na uspávání i jen tak na pohoupání když brečel. Zavěšenou ze stropu na pružině, to pohupování nahoru dolů maj miminka moc ráda. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33730 příspěvků moje polička 16. srpna 2022 19:40

žluťásek u nás ta hačka do stropu bohužel dat nesla, měli jsme k ni pujcenej ten stojan a nakonec to cely bylo tak velký, ze jsme to vůbec neinstalovali

ale u nás nakonec zafungoval výborně ten starej houpací kocar

Offline Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 16. srpna 2022 19:41

Evaeva No je tam kavárna, kde mají třeba quiche a pak jako nic;-(. Pak jedině někde trochu dál jakože třeba 1000m, ale nemam to ozkousene, ale zeptala bych se nějaké kamarádky. 

Offline Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 16. srpna 2022 19:43

MPLee Postýlka nebo takovej malej košík, ale ta postýlka je lepší, pokud by se vám tam vešla. Tam může být dostatečně dlouho. 

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 16. srpna 2022 20:04

MPLee kočáru bych se se bála, příšerka do kočárku s krtkem pořád lezla (měla 20měsíců, když se narodil) a několikrát ho málem překotila. I do hacky mi za ním vlezla a věřím tomu že by ho při troše snahy dokázala vysypat. Rozhodně bych od mimina v kočárku neodešla třeba na záchod. Já měla v obyváku druhou postýlku a byla tam tak do roka krtečka. Ona ta potřeba ho oddělit není jen na prvních pár měsíců, ale (aspoň u nás) se pak zesílila v době kdy se začal pohybovat a brát jí věci.

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 16. srpna 2022 20:06

Myrtila Kan fontána u janáčkového není určená ke koupání, ta voda tomu není uzpůsobená. Ty koupající se děti tam jsou romských spoluobčanů a město to dost řešilo, posílala se tam policie atd.

Offline letfenixa
Avatar
7990 příspěvků moje polička 16. srpna 2022 20:12

Ja: " odprac tie piskoty "

L: " A mamá,  vieš že Batman je rýchlejší ako Blesk? A Batman vie lietať,  sa mu pri lietaní rozprestie ten plášť ako krídla,..." atď,  atď,  atď. 

O chvíľu ja, skociac mu do monologu: " sprcha "

L: " A mamá,  vieš že, (A už si to nepamätám,  niečo o superhrdinoch a milosrdne som to vytrela z pamäte).

All day long.

Offline Muslik
Avatar
191 příspěvků moje polička 16. srpna 2022 20:13

Poradíte, snad to není úplně pitomy dotaz, mě furt většina těch materskejch záležitostí nějak míjí a jsem děsný nepraktik, případně jaké máte zkušenosti vy - kdy se tak zhruba kupují dětem první chodící botky? Malá necelých 10 měsíců zatím jen tedy už asi měsíc pomalu obchází nábytek, většinu času s ní teď trávím na zahradě na chalupě, kde je hezky celé dny bosa. A samozřejmě netuším za kolik měsíců začne chodit, ale je mi jasný že to bude až už nebude teplo, na zimu, v zimě....jak jste to pak řešili? To se jí prostě rovnou koupí zimní "sněhule"? 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. srpna 2022 20:15

MPLee staršího brácha moc nezajímal, to až později, tak od třech měsíců. Ale nepamatuju si jedinou situaci, kdy by na něj spadl, přitom na zemi trávil celý bdělý čas. Spal v ložnici, tak tam se během jeho spaní nechodilo, do postýlky ani na košík nešplhal. Vlastně mu moc neubližoval, když mu pak malý bořil stavby. Akorát ječel, ale asi dost, protože mladší docela rychle pochopil, že potřebuje povolení k destrukci

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. srpna 2022 20:26

Muslik až bude chodit samostatně, v zimě asi budeš boty řešit hned, jinak se doporučuje klidně měsíc počkat.

Já osobně bych koupila spíš kotníkové celoročky, stejně ujde pár kroků a půjde zase do kočárku. Ve vysokých botách se mu bude blbě chodit.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. srpna 2022 20:26

Karja aha, díky, takhle mi to stačí. Díky.

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 16. srpna 2022 20:28

Muslik jestli půjdeš směrem barefootů, tak se dělají takové botky, co mají úplně ohebnou podrážku, že jsou skoro jak capáčky, třeba bobux explorer, nebo bundgaard má takové úplně měkké. Moje děti začaly chodit v létě, na podzim, jakmile začalo být od země chladno a mokro, dostaly tady tyto botky a pak už v zimě klasické BF sněhule. Nebo jsou kožené capáčky (na podzim) případně zimní s beránkem, ale mě vždy přišlo že se to té noze tak moc nepřizpůsobí a přišly mi lepší ty první "botky". A jestli se ti rozchodí na podzim/v zimě, tak je taky možné, že tu první zimu nebude venku chtít chodit, takže ti ty zimní capáčky do kočáru a případně pár kroků mimo budou stačit.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. srpna 2022 20:29

MPLee z prvních měsíců mám akorát tři společné fotky, u nás ten kontakt byl ze začátku dost vlažný

Offline moora
Avatar
7542 příspěvků moje polička 16. srpna 2022 20:39

MPLee ja ten kosik mela zavesenej mezi dverma na houpackovejch hakach

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 16. srpna 2022 20:41

letfenixa

Přesně jako u nás. Musím ho chytit za ramena, přimět ho, aby se mi podíval do očí, a říct mu, co je potřeba. Jinak ten vodopád myšlenek a řeči není možné přerušit.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. srpna 2022 20:42

Syn měl dneska nějakou krizi ráno při předávání na tábor, tak mu paní učitelka na hřbet ruky nakreslila srdíčko, aby se se mnou mohl spojit K téhle paní učitelce by měl od září chodit mladší, vůbec už o něj nemám strach.

Offline Tabea
Avatar
4685 příspěvků moje polička 16. srpna 2022 20:59

MPLee myslím, že je lepší, když starší sourozenec na mladšího vidí rovnou, pak nemá potřebu na postýlku šplhat, aby se podíval dovnitř. Ale určitě bych je nenechavala samotný, vždycky jednoho nebo druhyho vzít s sebou. Starší může mladšího přikrejt polštářem, strčit něco do pusy, ....

Offline Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 16. srpna 2022 21:01

Evaeva MPLee A jo, potvrzuju jedno překlopení z kočáru! Ono to jde fakt hodně lehko, stačí se zavesit za to madlo nebo se prostě zavěsit no.... Já jsem ji měla v postýlce no, velkamala byla ještě malinká, takže si i s tou postýlkou tak jako hrála, koukala na ni, něco ji tam věšela....

Evaeva Hlavně to hřiště u té kulickodrahy je fakt hodně velké, takové nemáte určitě ani v Praze(:-D:), tak spíš abys je tam nehonila do auta půl dne. On je tam i zámek s nějakou dobrodružnou stezkou pro děti, často tam potkávám takové rodinné výlety, prostě dá se tam takhle s malýma dětma strávit kus času,na zastávku cestou je to moc dobrý:-D, navíc moc blízko ku Praze stavit ani ne po hodině....

Offline Tabea
Avatar
4685 příspěvků moje polička 16. srpna 2022 21:05

Evaeva to je moc hezký

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. srpna 2022 21:15

Karja právě, že pro nás je to ideální čas. My jedeme až z druhé strany Prahy, to je tak 1,5h, vyjedem nejdřív po desáté, takže tam se vyběhají, nají a usnou:) Pak už dvě hodiny dojedeme v klidu. Ale když se nedá nikde poblíž najíst, tak to je naprd, to fakt volá spíš po celodenním výletě. Ještě se kouknu na ten zámek, ale potřebuju něco, kde se aspoň trochu vyřádí fyzicky. Každopádně díky, uvidíme, jak to nakonec vyjde.