Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 02. července 2022 23:04

inak ten prazsky system registracie do porodnice je strasny. ja som zistila ze som tehotna az dost neskoro a nemala by som asi ani cas si urobit prieskum a nieco vybrat. v Bratislave sa u gynekologa nahlasi porodnica kratko predtym nez si buducu matku prebera do predporodnej starostlivosti cca 6 tyzdnov pred terminom porodu. ja som mala teda vynimku a porodnicu (konkretne kvoli jednemu porodnikovi) som mala vybranu "uz" od 24 tyzdna :D pan doktor totiz posobil predtym v Prahe takze som ho kontaktovala ci mi vie niekoho doporucit a on ze je naspat tak nech dojdem k nemu. nakoniec som spravila dobre lebo som chodila do rizikovej poradne a doktor ma vysekal z rozbiehajucej sa preeklampsie

Offline MPLee
Avatar
2341 příspěvků moje polička 02. července 2022 23:13

MP Meri já si dala na registraci i budík na půlnoc, ale stejně než jsem vyplnila informace, bylo plno. Na Bulovce na říjen... No ale chytla jsem místo o 2 dny jindy. Každopádně tam zkus zavolat nebo nejlépe zajít a poprosit, že si moc přeješ rodit u nich a že jsi se nedostala a jestli by neměli místo.. Kamarádka to s druhým dítětem taky nestihla, zašla tam, že už tam jednou rodila a nechce jinam. No a našli jí volný termín o měsíc jindy, ale stejně si jí zapsali, že je to fuk a normálně tam rodila  Takže to ještě nevzdávej, není to ztracené! 
Já tam byla poprvé spokojená, ale čím se to blíží, tím radši bych nerodila vůbec

Online Gatita
Avatar
7147 příspěvků moje polička 03. července 2022 07:14

Sairon diky moc. Jo jo, to jsou takove malickosti, ktete clovek z inzerartu nevycte.  Pridavam na seznam tipu:) Snad nam za rok neco vyjde.

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 03. července 2022 11:25

Nevím, jestli do přiznání, do radosti nebo sem k dětem. Ale dnesek je mým nejoblíbenějším dnem v roce, kluci odjeli na 14 dnů na tábor.

Ale to balení, starší hysterčil už od včerejška, že ještě není sbaleno, mladšímu jsem 3 minuty před odjezdem přišívala vlčka. Uff, teď už jenom debordelizovat byt.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 03. července 2022 11:59

brrr rozumím ti a to je to u nás ještě hudba budoucnosti užij si to 

Online 999
Avatar
17567 příspěvků moje polička 03. července 2022 12:53

brrr Užij si to .

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 03. července 2022 13:25

Evaeva 999 Dík, "užít si to" mám rozhodně v plánu

Offline Anema
Avatar
830 příspěvků moje polička 03. července 2022 13:56
Offline 711990
Avatar
17131 příspěvků moje polička 03. července 2022 14:18

Anema tyhle lidi proste nepochopim

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 03. července 2022 14:35

711990 no přesně, co je komu do toho, jestli se chce nebo nechce točit Anema 

Offline Anema
Avatar
830 příspěvků moje polička 03. července 2022 14:59

Evaeva jo, to za prvé. A taky jak někdo může jentak zkazit tu nejkrásnější věc na světě, úsměv mimina? A bohužel je to někdo příbuzný, tak by mě zajímalo, jestli se zamyslel, jak takové kecy můžou ovlivnit vztah těch dvou sourozenců...

Online Potrefenáhusa
Avatar
33718 příspěvků moje polička 03. července 2022 18:56

Anema některý lidi tem dětem kecaj hrozny hovadiny, vůbec nechapu, co je k tomu vede. Ale rekla bych, ze to jako rodič zvládneš trochu korigovat a holcicce vysvětlit? 

Offline letfenixa
Avatar
7971 příspěvků moje polička 03. července 2022 20:23
Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 03. července 2022 21:39

brrr Jak já ti rozumím! 

Offline Anema
Avatar
830 příspěvků moje polička 03. července 2022 22:10
Online moora
Avatar
7536 příspěvků moje polička 03. července 2022 22:18

brrr a to si predstav, ze nasi jezdili na 3 tydny! Taky ma nejoblibenejsi cast prazdnin. A to jak v dobe, kdy jsem jezdila na tabor ja, tak i v dobe, kdy jezdily deti :))

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 03. července 2022 22:25

moora no že jo?! Tábor si prostě užijí rodiče i děti 

Online continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 03. července 2022 22:46

moora Evaeva já mám pocit,že příští rok budou už jen samé tábory.

Mě ty dovolené s dětma vždy hrozně bavily, i když byly malinké a nebylo to úplně jednoduché. ale ty pubertální manýry úplně nedávám. 

Na výletu se pomalu neshodnou ani oni dvě. my s mužem bychom se už přizpůsobili asi čemukoliv, jen aby byl chvili klid. Kdyby nebyl muž zrakveny, nastoupí léčba pohybem a hnala bych je na pořádnou túru. Jsem si dost jistá, že pak by si výlet, kde nachodi za celý den pět kilometrů a dostanou dvě zmrzliny a jakékoliv pití si vyberou, opravdu užily.

V hotelu je bohužel výborná wifi, takže když je nevyženu ven, jsou schopné celý deň strávit přilepené na mobilu. 

U jídla se automaticky zapne mod: matko neprud a na ten racionální výběrový jídelníček už nemůžu ani koukat, aniž by se o mě nepokoušel žlučníkový záchvat. 

Jak tady někdo občas píše, že bude s dětma cestovat až budou větší, tak to zas neodkladajte moc. Taky to krátké období, kdy je to s nima fakt super, můžete presvihnout úplně. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 03. července 2022 23:01

continuity no celkem si pamatuju na svojí pubertu. Myslím, že i na těch dovolených, které zpětně hodnotím jako povedené, měli rodiče občas chuť nechat mně na pumpě a vyzvednout cestou zpět

Online Pinot Noir
Avatar
24462 příspěvků moje polička 03. července 2022 23:09

continuity já si teď užívám s dětmi dovolenou, teda spíš jen prodloužený víkend, a je to hrozně super. Rozhodli jsme se nemít žádný plán ani očekávání (kromě té včerejší vinné akce, která byla "jen moje" a budu z toho žít ještě hodně dlouho), jen tak spolu být a nic neřešit, a je to paráda. S tím pětiletým už by šel i ten vinný festival, asi hodinu tam byl se mnou, kreslil si, povídal si s lidmi... Se světelným mečem od Vietnamců se zabaví půl dne, nebojí se oslovit jiné děti, baví ho si jít sám koupit nanuka, našel dva kamínky s obrázky (už to samozřejmě chce taky dělat - má v plánu na ně malovat Sirenheada ),

ale hlavně, a to je nejlepší, ten malý jde do všeho s ním, takže všechno, co byl s jedním tříletým problém (vydržet chvilku ve frontě, posedět 20 minut v restauraci, nastoupit na loď, vystoupit z lodi, ukončit jakoukoliv činnost, je s tříletým a pětiletým už vlastně pohoda. Jediná nevýhoda je, že se pořád rvou. Jak to Ríša tuhle před spaním shrnul - já mám Viktorka hrozně rád. Sice ho pořád mlátím, ale je můj nejoblíbenější brácha.