Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Online continuity
Avatar
33681 příspěvků moje polička 02. července 2022 19:09

letfenixa lenže keď si pri mori, tak už nepotrebuješ žiadne ďalšie atrakcie a zážitky. To more je atrakcia sama o sebe. To ušetří hodně peňazí. Konkrétne Chorvátsko má potraviny v obchodoch cca na našej úrovni, kúpiš hodně všelijakeho nakládaného masa předpřipraveného na gril a ryby sú dokonca lacnejšie, všetko je to výborné. takže pokiaľ si ochotná aspoň trochu variť, tiež to nie je finančne žiadna hrôza. 

Offline letfenixa
Avatar
7972 příspěvků moje polička 02. července 2022 19:14

continuity áno, takto nejako to vidím, len veď vieš, ja som učiteľka,  muž je na invalidnom dôchodku,  ak bude pracovať, tak len trochu, on pracuje fyzicky,  a určite nevydrží 3 týždne na jednom mieste,  takže budú aj výlety a presuny.

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 02. července 2022 19:18

letfenixa no to je jasné, tú jeho ružovú nemôže vidieť!

Offline letfenixa
Avatar
7972 příspěvků moje polička 02. července 2022 19:21

betsey už je predaná

Online continuity
Avatar
33681 příspěvků moje polička 02. července 2022 19:24

letfenixa no veď ja tomu rozumiem, že tie finančné zdroje máš dost obmedzené.

Já na dovolenkách dosť varím, nijak má to neobťažuje a tiež nemám úplně každý den 60 euro na večeru. 

Ale myslím,že more sa dá zariadiť aj celkom low cost, pokiaľ o to stojite. asi jediné, čo ti ešte poradím, je zháňať ubytovanie čo najskôr. Tie lacnejšie apartmány s dobrou polohou bývajú prebrané ako prvé.  

Offline letfenixa
Avatar
7972 příspěvků moje polička 02. července 2022 19:28

continuity My máme také špecifické požiadavky na stravu, že lepšie sami variť,  ani raňajky sa nám neoplatí mať od hotela. Vieš, tento rok to už nedáme, tak na budúci chcem byť pripravená.  

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 02. července 2022 19:36

letfenixa mě třeba přišlo super, že je v Chorvatsku Lidl a ten drží normální ceny,  o dost nižší než v různých potravinách v těch turistických místech. Takže jsme byli 2x na velkém nákupu,tak jak děláme i tady v ČR a na místě už jsem chodila jen pro pečivo a ovoce, tím si myslím že jsme taky ne málo ušetřili.  Vlastně jsem podle toho i trochu vybírala ubytování, abysme ho měli v rozumné dojezdove vzdálenosti. 

Offline letfenixa
Avatar
7972 příspěvků moje polička 02. července 2022 19:56

Sairon skvelá pripomienka 

Offline Myrtila
Avatar
2982 příspěvků moje polička 02. července 2022 20:08

Mrakoplas No, doktorka a jeji zvyklosti asi budou mit posledni slovo  Taky to ockovani vazne zvazuju, ale asi az po prazdninach. 

Online Gatita
Avatar
7150 příspěvků moje polička 02. července 2022 20:23

Len jo, to je taky faktor, jak moc (ne)narocne to dite jinak je. Ale nestrhavej si zbytecne body, kdyz je clovek flink, neda ty povinnosti ani se superhodnym ditetem;) 

Online Gatita
Avatar
7150 příspěvků moje polička 02. července 2022 20:31

Sairon ehm ehm, kdyby ses chtela podelit o tip na ubytovani, jsem jedno velke ucho.

Nam to letos nevyjde, ale za rok bych taky rada treba 2 tydny nekde u vody, klidne s vlastnim varenim. 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 02. července 2022 21:02

711990 Zkusím jim napsat, no, ale fakt teda taková zbytečná komplikace. Ono teda v praxi te to prave stejně nezachrání, segra tam naopak registrovaná byla, ale měli v době porodu stop stav, takže obvolavali, no a nakonec skoncili někde v Mělníku tuším. Jako já nemít ten problem s krvi, tak se jim na celej ten jejich zvracenej registrační systém zvysoka. Chápu, ze to musej mit nějak podchycený, ale fakt mi to nepřijde normální, aby se všude rodilo bez registrace a v Praze aby člověk obihal ty ústavy pomalu s nezaschnutym těhotenským testem.

Online 711990
Avatar
17132 příspěvků moje polička 02. července 2022 21:04

MP Meri souhlasim, je to uchylny! A teda nerada bych se vlacela nekam do Melnika tyjoto je husty

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 02. července 2022 21:28

Gatita tady

Nebylo to teda žádné terno, trošku zatuchle smrděl (možná to bylo tím že jsme byli první hosté, a nebyl pořádně vyvětraný, pak už mi to nepřišlo) a není dostupný ze silnice, takže se veškerá zavazadla musela nosit asi 50m od silnice, kde nešlo nechat postavené auto tak, aby nezavazelo. Což teda s přetaženými brečími dětmi po probdělé cestě bylo fakt super a pak se při každé cestě autem muselo na parkovistě asi 5min chůze daleko, což bylo dost otravné.

Ale to jsou věci, které nebyly z inzerátu poznat a já hledala hlavně aby to bylo blízko k moři a mělo hodně místností, aby muž mohl pracovat a děti dělat bordel kdyby nám nevyšlo počasí. A i ta cena byla OK

Offline Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 02. července 2022 21:37

Sairon ja by som sla do trojkolesovej. Syn teraz dostal k piatym narodeninám micro maxi(s led kolieskami:)) to bol jeho sen) a je do 50kg, neoficialne do 70. Na tej istej jazdi aj takmer 10rocny synovec. Je sice drahsia ale fakt vydrzi, maximalne po par rokoch bude treba nove kolieska. Tie dvojkolesove su (ako ma synovec poucil) lepsie na vselijake akrobaticke kusky ale na bezne jazdenie je lepsia trojkolesova. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 02. července 2022 21:42

Myrtila jako myslela som, co mi ona odporuci a schvali (co sa tyka intervalu medzi davkami ockovania proti kiahnam), ja jej verím, myslim, ze je dobra lekarka a popravde netrúfam si na nu ist s poziadavkami z googla, lebo tomu prd rozumiem :)

Offline Myrtila
Avatar
2982 příspěvků moje polička 02. července 2022 21:48

Mrakoplas Jasne, taky jsem to tak myslela, ze doktorka doporuci nejaky postup podle svych zkusenosti. Napsala jsem to predtim divne. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. července 2022 21:57

MP Meri Vinohradská mívala tu registraci hrozně pozdě, třeba až v 35.tt. To samozřejmě neřeší tvůj problém s krví, nevím, jestli by tě tady chtěli.

Online 711990
Avatar
17132 příspěvků moje polička 02. července 2022 21:59

Evaeva Vinohradska mela minimalne v r. 2019 registraci klasicky ve 14+0. Ale jinak doporucuju moc.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. července 2022 22:05

711990 no tohle je o dost starší informace, tohle bylo cca v 2010tak to změnili. Ale už tenkrát ostatní porodnice registrovaly v tom 14.tt