Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Online Karja
Avatar
35731 příspěvků moje polička 01. července 2022 21:24

Pinot Noir Já ti rozumím,taky mám takovou povahu. Ale na druhou stranu prece vidís, že když jsou třeba kluci nemocní, tak skaces kolem nich, tohle a tamto, prostě že když musíš tak seš šikovná a stihneš prostě moc! Já to na sobě vidím teda. Jenom si to nechávás na to nutné a to bude teď;-/. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45990 příspěvků moje polička 01. července 2022 21:27

Pinot Noir tak to souhlas  ty zarytý "řešičky" jsou děsný, ale já si myslím že jsi opravdu zodpovědná a důsledná, že to máš v sobě, akorát tím neplýtváš na blbosti

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 01. července 2022 21:42

Pinot Noir Byla bych stejná. Ale myslím, že když opravdu o něco půjde a uvidíš progres (nebo naopak velké zaostávání oproti vrstevnikum), tak to proste hecneš. V to bych doufala u sebe

Online Pinot Noir
Avatar
24393 příspěvků moje polička 01. července 2022 21:56

viktorka_od splavu MP Meri Karja Evaeva ó, děkuju! Jsem ráda, že mi někdo rozumí.

Offline Mrakoplas
Avatar
8773 příspěvků moje polička 01. července 2022 22:16

Pinot Noir ja si tu prave spytujem svedomie po dnesnej navsteve logopedie, ze som nedosledna a ide to straasne pomaly (skoro vobec). Cvicenie od fyzioterapeutky sme robili presne tri krat, odvtedy dva roky nic . Doktor mi povedal, ze mam miernu skoliozu a myslis, ze kazdy den cvicim? Som na toto strasna ale potesilo ma trochu,  ze nie som sama

Offline Mrakoplas
Avatar
8773 příspěvků moje polička 01. července 2022 22:35

A ako som teda odlozila ockovanie proti ovcim kiahnam, tak dnes som u lekarky objednala vakciny, neter ma otrasny priebeh, vyhadzana snad na kazdom centimetri koze, zrusene dovolenky incl., tak idem radsej do ockovania. Pocitam s tym, ze nemusi ochranit stopercentne ale minimalne zmierni priebeh a chrani aj viac pred pasovym oparom. No a ostava mi este vyriesit ci ockovat starsieho proti covid, 5 mal na jar, prekonal v januari. Myslela som, ze to poriesim v lete ale ked mu dam toto dve davky, to by bolo vela

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 01. července 2022 22:46

Pinot Noir 

Já jsem na spoustu věcí taky flink. Svoje cvičení vynechávám pravidelně, vlastně hodně svých věcí neskutečně flákám. V logopedii jsem jen o malinko důslednější než ty... Ale pak jsou věci, u kterých o něco vážného jde, a to dokážu být přesná a nekompromisní, třeba podávání léků, cvičení, co měly děti od fyzio, cvičení, když jsem chtěla otěhotnět. Podle mě tvoje profese vyžaduje preciznost, svým způsobem disciplínu. Takže si myslím, že jestli půjde dítěti o hodně, nějak se aktivuješ, to půjde.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 01. července 2022 22:54

Mrakoplas haha, oči jsme cvičili za poslední měsíc asi třikrát, je to minuta denně.

Offline continuity
Avatar
33434 příspěvků moje polička 01. července 2022 23:00

Evaeva cvičení trvá minutu, ale hodinu trvá přemlouvání potomka.  

Mě nevadí s dětma dělat cokoliv, ráda se s nima například iučím. Ale vůbec nedávám to věčné přemlouvání a bojování s nespolupracujicim protějškem. Takže nakonec je výsledek stejný jako všude. Cvičí se jednou, maximálně 2x. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8773 příspěvků moje polička 01. července 2022 23:03

continuity to je presne . Plus dalsiu hodinu prehovaranie samej seba, aby som isla prehovarat potomka. Niekedy sa na to vykaslem len preto, ze na tuto cast uz nemám energiu.

Offline 711990
Avatar
17089 příspěvků moje polička 01. července 2022 23:06

Mrakoplas u ockovani proti nestovicim je potreba vzit v uvahu, ze odstup davek je min.6 tydnu(nekdo dava vic) a je to ziva vakcina, takze by mela mit mesic odstup od jinych. Zase ale funguje prakticky hnedka po pichnuti prvni davky....takze bud das ted covid a za mesic nestovice, nebo ted nestovice a covid cca za 3 mesice, coz by porad mohlo stacit. Ja mela pred vanocema ockovani na nestovice a pak za mesic 3.davku na covid a uplne v klidu, bez reakce:-) Tonda u nestovic taky bez reakce.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 01. července 2022 23:16

continuity právě že ne, on jde celkem ochotně. Dokonce s tím občas přišel sám. Já si nevzpomenu vždycky až večer nebo v nějakou blbou chvíli.

Offline Mrakoplas
Avatar
8773 příspěvků moje polička 01. července 2022 23:31

711990 u Varivaxu pisu odstu druhej davky min.jeden mesiac. No prave preto o tom premyslam, ze ako to nakombinovat, aby mal s covidom dostatocny odstup. Tie kiahne im chcem dat hned, je tu toho vela a nezodpovedni rodicia. Zrivna vcera som jednu stretla s cerstvo vyhadzanou dcérou na ulici a ona tu malu nechala nech beha za ostatnymi detmi . Jako ja pochopim ak si musela ist nieco vybavit a nemala ju kam dat (ma fitnes a isla zo studia) ale tak aspon sa ju snazim drzat od ostatných v uctivej vzdialenosti.

Offline 711990
Avatar
17089 příspěvků moje polička 01. července 2022 23:57

Mrakoplas lidi, co tahaj deti s nestovicema mezi ostatni, bych vrazdila!

Offline letfenixa
Avatar
7919 příspěvků moje polička 02. července 2022 07:02

Viem, že topánky sme riesili už milionkrat,  ale musela som na fare bare sandále nasit dodatočne suchý zips, lebo syn ich nezapol. Typ viď obrázok. Takže sa pýtam, ktoré sandále majú dlhšie zapínanie?

Offline Mohučanka
Avatar
6385 příspěvků moje polička 02. července 2022 08:02

Pinot Noir já ti taky rozumím. Se starší cvičení na vpadlé kotníky napřed neprocházelo přes její odpor a teď přes naší nedůslednost. Ze školky přijedeme často až o půl šesté, obě unavené, a motivovat se ke cvičení je fakt těžký. S malou teď mám cvičit Vojtovku, no  říkali 5x denně, snažím se to zvládnout aspoň 3x a já sama pro sebe cvičím vždycky za 5 minut 12, když už se téměř nemůžu hýbat

Na druhou stranu věřím, že až budete přesně vědět co a jak, že se to stane součástí rutiny a dáte to. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. července 2022 08:04

Mohučanka haha, s Vojtovkou jsem se snažila o stejný počet. Dokonce jsem si řekla, že určitě schválně říkají víc, aby lidi dělali aspoň něco Třikrát pro mě bylo reálné, kdybych měla dodržet těch pět, necvičím s ním vůbec.

Offline Mohučanka
Avatar
6385 příspěvků moje polička 02. července 2022 08:09

Evaeva říkala jsem si to samé

Online Karja
Avatar
35731 příspěvků moje polička 02. července 2022 08:37

letfenixa Podívej se na ty protetiky Berg, ty mají to zapínání jakoby přes tu sponu provléknutí, takže by to asi drželo trochu posunuté. 

Online Myrtila
Avatar
2924 příspěvků moje polička 02. července 2022 09:03

Mrakoplas Nekde jsem cetla, ze ockovani proti nestovicim chrani uz po prvni davce velice spolehlive, a ten odstup muze byt delsi, ze myslim v USA? ockuji ty davky snad s odstupem nekolika let, a spolehlivost je velika. Ale uz si nepamatuju zdroj, tak kdybys to info chtela pouzit, radsi si ho prosim nekde over. 
edit: mozna to byla orl_nejen_pro_deti na instagramu