Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 02. července 2022 10:07

Myrtila tady, horní interval 3-5 let.

Ale o spolehlivosti ochrany mezi dávkami tam informace nejsou. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. července 2022 12:37

Děti už jsou na chalupě a my frčime do Olomouce

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 02. července 2022 12:40

Jsem blbá blbá blbá. Jelikož mám trochu to porodní traumatko, vykaslala jsem se na registraci. Jakoze ne ze zapomněla, proste záměrně jsem ji neudelala  No a na Bulovce (kam jsem podvědomě strašně moc toužila jít, jen jsem nějak nebyla schopná ten krok udělat) už mají plno. Taková nesmyslná chyba  

Offline miuu
Avatar
381 příspěvků moje polička 02. července 2022 13:46

Pinot Noir Já jsem taky flink hroznej, ale s dcerou cvičím pravidelně. I když se mi kolikrát strašně nechce. Prostě jsem si udělala rituál a vím proč to dělám. Taky tě určitě nakopne až budeš někde, kde ví o co jde a jak k tomu přistupovat. Držím vám moc palce!

Online Vari
Avatar
1627 příspěvků moje polička 02. července 2022 13:49

MP Meri A nemaji volno tech 7 dni pred a po terminu? Kamaradka na registraci taky zapomnela, bylo plno, ale napsala jim email a normalne ji vzali, tak to zkus, treba to klapne.

Online Len
Avatar
2208 příspěvků moje polička 02. července 2022 14:35

Teda, přiznám se že mě překvapuje, kolik lidí kašle na cvičení, logopedii apod. U sebe to teda taky často flákám, ale jak jde o dítě, dělám všechno, co mám. Vojtovku jsem dělala, jiné cvičení taky. Teď mám další věci od neurologa a musíme cvičit 5-6x denně. A cvičíme. Bylo by mi fakt líto, kdyby měl syn nějaký problémy ve vývoji (jako že má) a já pro to neudělala, co můžu. V pondělí jdem na ergoterapii a těším se, co se dozvím. A jsem moc ráda, že moje mamka se nenechala odradit mojí tvrdohlavostí a dělala se mnou úkoly na logopedii (prej to se mnou bylo děsný ).

Offline Myrtila
Avatar
2980 příspěvků moje polička 02. července 2022 14:40

continuity Tak jsem to dohledavala, na tom profilu ORL nejen pro deti to ma ulozene ve story i s odkazy na literaturu, po jedne davce je spolehlivost 85 %, po dvou 98 % bez zaznamenaneho poklesu ucinnosti v case. Kdyztak pro zajemce o ockovani, ma to tam zpracovane velice podrobne. 

Offline 711990
Avatar
17131 příspěvků moje polička 02. července 2022 14:57

MP Meri tak jeste by te asi mohl doporucit do spesl pece ten tvuj hematolog? Teoreticky registraci mit nemusis, dokonce snad do 40.tt muzes bejt v peci svyho gynekologa(pokud to dela), jen nevim jak to pak probiha v praxi, kdyz zacnes rodit. Obvolavaj se porodnice?

Offline Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 02. července 2022 15:47

Myrtila zaujimave! Spytam sa nasej doktorky, aj tak to bude zavisiet na tom co ona povie. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 02. července 2022 15:53

Len si proste silny kus! Jako aby nedoslo k mylke, my tu logopediu cvicime ale rozhodne menej ako by bolo treba. Ono to pri dvoch detoch cloveka vystavi, ked ma to dieta pol dna nahanat aby cvicilo (malokedy je ochotny len tak pri bežnej cinnosti) a potom skoncime po dvoch minutach, lebo viac mi neudrzi pozornost. Takze rada logopedicky cvicit viac krat za den po kratsom case je sice dobra ale nie az tak zrealizovatelna, by som cely den nerobila nic ine ako ho presviedcala nech trenuje. Jako obcas ma svetle chvilky a skusa aj sam alebo ochotne cvici ale tych je fakt malo. 

Edit. Ale samozrejme mas pravdu! 

Offline Gatita
Avatar
7147 příspěvků moje polička 02. července 2022 16:12

Len ja na to bohuzel nemam moral. Vojtovku jsme cvicili tak na 50 %, byl to hrozny vopruz a moc jsem v tom nevidela v nasem pripade smysl. To byl asi ten kamen urazu. Zas naopak dbam na veci, ktery prijdou dulezity mne, aniz by mi to treba nekdo musel rikat. Ale v zasade bych chtela byt poctiva jako ty, jen na to nejak nemam:) Ono je toho pak hodne, to mas grafomotoriku, plochy nohy, logopedii, mezizubni prostory...nemuzu na nem porad klecet. V urcitem obdobi byl problem treba i jen obycejne (!) vycistit zuby. To uz odpadlo, neco syn pochopil a ziskal navyky, neco se naucil sam, s necim ho prudim a na neco se proste nedostane...

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. července 2022 16:44

Gatita syn má třeba s tím okem jen kosmetický problém, tím pádem tomu taky nepřikládám takovou důležitost. Kdyby mi řekli, že bez vojtovky nebude chodit, cvičím desetkrát denně

Offline letfenixa
Avatar
7971 příspěvků moje polička 02. července 2022 17:06

Evaeva naš syn nosí okuliare len na obrazovku a v škôlke k tabuli, nie stále ako by mal a tiež ho nedokážem presvedčiť.  Napriek tomu, teraz v týždni sme boli na kontrole, opäť mu ubrala z dioptrii plus na nejakom kontrolnom vyšetrení strabizmu (poriadne ani neviem akom ) bolo všetko v poriadku.  Nemáme žiadne cvičenie, ani okluzor.

Offline letfenixa
Avatar
7971 příspěvků moje polička 02. července 2022 17:08

A silné začínam premýšľať na budúci rok ísť k moru na 3 týždne.  Tento rok nám to už nevyjde, ale Sairon ma inšpirovala.  Je to teda ďaleko, ale aspoň finančne sa musíme pripraviť.  

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 02. července 2022 18:36

letfenixa no uvidíme za jak.dlouho tu budu fňukat že jsou zase nemocní letos už budou ty bacily tahat ze dvou kolektivů,  tak se ukáže jestli se investice vyplatila. 

Jinak s tou cenou, jako nebylo to zadarmo,  ale za fakt velký apartman kousek od moře jsme za ty 3 týdny zaplatili stejně jako kamarádka za týden za apartman v Tatrách.  Je teda pravda že jsme byli mimo sezónu,  což u tebe asi nepřipadá v úvahu.  

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 02. července 2022 18:44

Příšerka chce k 4. narozeninám koloběžku. A já řeším jakou,  ona chce tu se 3 kolečkama,  protože tu má její kamarádka, ale já si říkala, že už mi to.přijde zbytečný a vzala bych jí tu 2kolovou.  Odkdy se vaše děti naučily jezdit na té 2 kolové? A máte kdyžtak tip na nějakou dobrou? Co jsem se dívala, tak většina kolebezek je sice od 3 let, ale 100cm, a příšerka má tak těch 98cm. Jediné co jsem našla byla od Puky, ta je psána od 95cm.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. července 2022 18:44

letfenixa brýle nosí ochotně, ale za rok se to prakticky nezlepšilo. Teď má i okluzor na pár hodin týdně, vůbec mu nevadí, tak doufám, že to pomůže víc. I když nám říkali, že někdy se ty děti naučí oči přepínat a dobře ho používají jen, když ho mají nalepený tím že u něj je to kosmetická vada a dá se operovat od osmi let kdykoliv, tak to tolik neřeším. Kdyby se to nezpravilo a vadilo mu to, může to vyřešit takhle.

Online Len
Avatar
2208 příspěvků moje polička 02. července 2022 18:48

Mrakoplas Haha, já se zrovna považuju za dost slabej kus, ale tyhle věci mám zařazený v jiný kategorii - "je potřeba". Třeba zuby se čistí, špinavá plena se vymění, v autě se poutá, cviky od fyzio se cvičí. Sama se třeba cvičit vždycky nepřinutím, ale to je moje rozhodnutí. Kdežto dítě je odkázaný na mě, jak poctivě to budu dodržovat a to je pro mě asi to zásadní kritérium. Vidím třeba u muže, na co v dětství kašlalo a nechci to takhle předávat. Všechno ať si zkazí v dospělosti z vlastní vůle.

Je tam teda ten aspekt více dětí - na to jsem sama zvědavá, jak se s tím případně poperu, teď si nedokážu představit ani že dvě uspím apod.

Gatita 

Mně hlavně při kontaktu s kamarádkou, která má podobně starou dceru jako je syn došlo, jak moc jiný může mateřství být. Chápu, že když je dítě s pohodovým temperamentem, který nemá s ničím problém, usíná rychle, vstává s úsměvem, jí všechno a na přebalení a čištění zubů si samo lehne, člověk má úplně jinou kapacitu na ty věci, co jsou opruz. Stejně bych to ale nerada vynechala, jen mě to stojí víc mentálních sil. Zas ale třeba i kvůli tomu bych teď nemohla pracovat jako spousta lidí odsud, kapacitu už mám vybitou z domova. 

Offline letfenixa
Avatar
7971 příspěvků moje polička 02. července 2022 18:59

Sairon áno,  my len v sezóne,  takže začnem už teraz šetriť.  My tie bacily ťaháme vlastne tiež z 2 kolektívov - skola a škôlka

Kolobezku by som trojkolesovu.  Syn dostal vlani na vianoce,  tj keď mal 4,5 roka a 100 cm. Kupili sme v Decathlone,  ružovú , betsey Alicka by ju hneď vymenila za jej tyrkysovu

Dvojkolesovu začal používať tento rok na jar.

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 02. července 2022 19:02

Sairon jsme druhý den v Jeseníkách a ještě jednou mi někdo řekne, že dovolená v zahraničí je drahá. Toto bude zcela jistě naše nejdražší dovolená s dětma a to nebude ani nejdelší, ani nejlepší. Budeme muset víc sedět v hotelu.