Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 05. února 2017 22:26
Reakce na Garfie:

Rychlejsi

Offline Sweet Potato
Avatar
34791 příspěvků moje polička 05. února 2017 22:43
Reakce na žluťásek:

Ale bez legrace: To doporučení se všude píše pro klid duše matky. A i když jakkoli nechci strašit katastrofickými scénáři, ono může leccos být jinak, než člověk plánuje. Třeba se do porodnice nebudeš přesouvat z domova, muž za tebou pojede kdovíodkud, třeba nebude k zastižení. Nebo už nebude chtít z porodnice odjíždět. Má ti balit tchýně? I sebedokonalejší choť může špatně pochopit sebedokonalejší instrukce. Mne vezla v 8.měsíci sanitka do nemocnice s velkými bolestmi břicha (nakonec se z toho vyklubalo ještě ne miminko, ale appendix.) Požádala jsem muže, ať mi dá do kabelky mobil. Dal, ale do jiné, než jsem vzala s sebou. Nebyla to jeho chyba. Drobnost, ale komplikace. 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 05. února 2017 23:05
Reakce na žluťásek:

žluťásku ne, v době kontrakcí Ti neodumře polovina mozkových buněk, ale v bolestivých křečích se jaksi hůře přemýšlí. Já teda při žlučníkové kolice měla co dělat :D Jinak já třeba mám běžně jeden kartáček a pastu na doma a jeden na cesty, kor teď, když jezdíme pravidelněji, tak je to jednodušší, můžu hygienickou taštičku zabalit už večer :)

Offline žluťásek
Avatar
7599 příspěvků moje polička 06. února 2017 07:40

Haha, díky všem za reakce. Ten výkřik byl samozřejmě trochu nadsázka, protože mi ty cizí dotazy už lezou na nervy. Když něco mám nachystané, tak to zbytečně prožívám a všechno se dá dokoupit podle potřeby a co nemám připravené, tak to je teda na pováženou a už bych dávno měla mít

Samozřejmě, že věci, které doma nutně nepoužívám, tak si na nějakou hromádku dopředu připravím. Mám v plánu napsat si seznam toho, co chybí a v tašce má být - právě pro případ, že by mi musel dobalit někdo jinej nebo abych na něco nezapomněla sama. Nicméně zrovna tohle se mi zdá jako taková marginálie, jsem registrovaná v jedné z největších pražských porodnic, v přízemí je obří lékárna, kde můžu kdykoliv cokoliv dokoupit a v pokynech porodnice je psáno, že v podstatně není potřeba skoro nic s sebou, protože takřka všechno maminky i miminka dostávají na oddělení. Od plínek, přes kosmetiku až po oblečení. Takže v krizové situaci tam fakt nezahyneme, ani kdybych přijela jen sanitkou v pyžamu

Je mi jasné, že ta sbalená taška měsíc předem je spíš pro klid duše matky. Ještě pořád ale doma teprve dokončujeme sestavování nábytku, některé věci jsou v krabicích na zemi a v téhle situaci nějak nepotřebuju zakopávat ještě o další krámy. Momentálně by mi vyráběly víc stresu než balení na poslední chvíli v případě, že by se miminko chtělo narodit už dneska odpoledne. A navíc teda furt nemám tu tašku, do které bych to naskládala. Vybraly jste mi už tu papírovou z Vinted? Protože už je načase! Nějakou pořádnou, prosimvás. Ať je to aspoň Pandora nebo Kors

Offline moora
Avatar
7506 příspěvků moje polička 06. února 2017 08:18
Reakce na žluťásek:

Prosímvás, proč je tak děsně důležitý mít měsíc před porodem sbalenou tašku do porodnice? S nástupem kontrakcí mi odumře i polovina mozkových buněk, takže nebudu schopná si vzpomenout, že si mám zabalit kartáček na zuby a župan? Nebo proč se mě furt někdo ptá, jestli už mám sbaleno a když řeknu, že ne, zděsí se, že to už bych teda fakt měla!!

Já naprostou většinu těch věcí, co mám mít sbalenou s sebou, normálně doma používám. To si mám jako koupit extra jeden župan, pantofle, několik nočních košil a podprsenek, hřeben atd., jen abych to měla připravené v tašce?

Stejně jako druhá taška s věcmi pro miminko k odjezdu z porodnice domů. To je potřeba tatínkovi prej nachystat kompletně, do tašky a tu umístit do autosedačky. A měsíc o to doma zakopávat asi. Copak je tatínek idiot, aby neuměl ze skříně vytáhnout dupačky, overal, čepici a plínu?

Odumre. S prvnim ditetem jsem si 3 hodiny nadavala, ze jsem se vecer prezrala livancu, nez mi doslo, ze je to dite a ne livance a pak teda uz rozhodne nebyl cas balit. S tretim ditetem jseem starsim detem udelala snidani, objednala si odvoz a hlidani a vlezla do vany, abych jako do ty porodnice dorazila vymydlena. Uz jsem z ni nevylezla. Se ctvrtym ditetem jsem sla jen na kontrolu (bez tasky samozrejme) a uz jsem tam zustala.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 06. února 2017 08:18
Reakce na žluťásek:

jeezis teda, k porodu fakt nic tak nutnyho nepotrebujes, to probehne i bez kabele:-)) stejne tak miminko zabali i kdyz mu neprivezes vlastni veci, presne tak:-) bych to nehrotila. ja podruhe mela vzorne sbaleno a jeste jsem pred odjezdem udelala tatinkovi svacinu, pac jsme jeli na noc. a co myslis? zapomnel ji na lince!

jinak na ty blby dotazy a nevyzadany rady je asi nejlepsi rict ze jo, jasne, sbaleno mam, jj mas pravdu... a je klid:-)

Offline žluťásek
Avatar
7599 příspěvků moje polička 06. února 2017 08:20

Haha, no jo vlastně, proč jsem tak pravdomluvná? Taky bych mohla říkat, že jméno jsme už dávno vybrali, ale nechceme ho prozradit.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 06. února 2017 08:21
Reakce na moora:

vidis, a presto furt lidstvo nevymrelo!;-)))

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 06. února 2017 08:22
Reakce na žluťásek:

jj. ja byla pravdomluvna dloouho, az ted co jsou rodice starsi a holt uz trochu pomalejsi, tak nez budu neco vysvetlovat nebo se nedejbuh hadat se starym clovekem - radsi to odkyvu. no a nakonec je to jednodussi i s mladym zejo:-D

Offline Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 06. února 2017 08:27
Reakce na žluťásek:

Dost lidi se pta, protoze je nic jine nenapadne a chteji se tvarit zucastnene.

Offline Sweet Potato
Avatar
34791 příspěvků moje polička 06. února 2017 08:29
Reakce na žluťásek:

Mně už od večera vrtá hlavou, cože to máš kolem sebe za lidi, že tě vyslýchají stran tašky. Pak mne ale napadlo, že ona to bude prostě konverzační fráze, pokus o small talk, vůbec to neřeš, ve skutečnosti jim to většinou je úplně jedno. Ale teď koukám, že Candance byla rychlejší.

Offline žluťásek
Avatar
7599 příspěvků moje polička 06. února 2017 08:53
Reakce na Sweet Potato:

+ Candance Nejspíš jo a máte pravdu, jednodušší bude všechno odkejvat a všichni budou spokojení. Že mě to nenapadlo rovnou Když o tom teď přemýšlím, tak je evidentní, že je to prostě jen konverzační otázka, aby řeč nestála.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 06. února 2017 11:38
Reakce na žluťásek:

No, až prídu kontrakcie, tak samozrejme môžu byť jemné a postupné a trvať dva dni a ty si počas kontrakcií stihneš vyprať, vysušiť a pobaliť všetko, čo potrebuješ, alebo to budú tak ako pri väčšine pôrodov proste brušné kŕče, keď budeš rada, že už nemusíš tiešiť nič, len čakať, kým budú v intervaloch že už sa do tej pôrodnice konečne pôjde.

A áno, z tohoto dôvodu odporúčam veci, ktoré máš bežne rozpoužívané proste kúpiť v aspoň jednom exemplári navrch a mať v tej taške. No a mesiac nie je taká dlhá doba, on ten pôrod sa nebude pýtať, či si pobalená a či sa ti chce práve dnes.

Ono tí chlapi nie sú na hlavu padnutí, aj keď nemajú celkom prax v nakupovaní týchto vecí (ja som napríklad podcenila množstvo vložiek, ktoré som potrebovala, tak ich boli nakupovať muž s mojím otcom v drogérii a pekne si nechali poradiť od predavačky, čím ju myslím mierne uviedli do rozpakov ), ale tak nie každý chlap je taký pohoďák v týchto veciach a niektoré veci mu môžu byť aj nepríjemné sa pýtať.

Ďalšia vec je, že keď sa dieťatko narodí, tak ešte len vtedy dôjde ani nie tak ku kompletnému odumretiu mozgových synapsií, ale hlavne budeš chcieť mať pre to krehké stvorenie k dispozícii všetko potrebné HNEĎ a každá minúta, kým to niekto donesie je ako večnosť.

Ale súhlasím s ostatnými, že ono to je vo väčšine prípadov bežná konverzačná fráza, najlepšie je kývnuť hlavou a prejsť na konverzáciu o počasí.

Ber to ako prípravu na "kojíte?", "prečo nekojíte", "prečo ešte kojíte", "už dvíha hlavičku", "už sa pretáča?" "štvornožkuje" a do aleluja...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 06. února 2017 11:43
Reakce na slniecko:

jee co je prosim to stvornozkovani?:-)

Offline žluťásek
Avatar
7599 příspěvků moje polička 06. února 2017 11:57

Tipla bych si, že lezení po kolenou, chůze po všech čtyřech :)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 06. února 2017 12:35
Reakce na žluťásek:

ajo:-) ja tuhle chytla zachvat smichu, kdyz jsem slysela ze mimino co zacalo lezt se nazyva lezúň:-)

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 06. února 2017 13:04

Hej, oficiálne....Slovenský jazykový ústav by mala strážiť svorka psychiatrov...

A štvornožkovanie je presne ono, ako sa to volá u Vás ?

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 06. února 2017 13:06
Reakce na žluťásek:

Ešte ma napadlo, keď tá taška zavadzia v byte, čo ju rovno šupnúť do auta? No tak sa trochu povozí....a to je predsa jedno v čom to je, kľudne dve-tri igelitky.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 06. února 2017 13:12
Reakce na slniecko:

zadny zvlastni termin pokud vim nemame - decko proste leze:-) i kdyz.. kamaradky dcera treba nikdy po ctyrech nelezla, sedela na zadku a posunovala se, podobne jako krab

Offline žluťásek
Avatar
7599 příspěvků moje polička 06. února 2017 13:13
Reakce na slniecko:

Když my nemáme auto :) Jinak kauza taška měl být spíš vtípek, samozřejmě si něco sbalím a připravím dopředu. Jen pořád dostávám tolik nevyžádaných rad a doporučení, že už mi trochu lezou na nervy.

(Jen počkej, pořád nemáte vybrané to jméno, dítě se narodí dřív a určí vám ho soud!!)