Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 11:16

dzizisketa Už? Gratuluju!

Offline dzizisketa
Avatar
7449 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 11:18

Sweet Potato 

Ne! Jen sepisování dokumentace.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 11:19

dzizisketa já jsem slyšela, že v porodnici (obecně, ne konkrétně v té naší) si na to taky potrpí. Ale vůbec si nepamatuju, že by to kdy použili.

Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 11:20

dzizisketa Aha, mne zmátla ta další věta o porodním sále. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 11:40

dzizisketa tiež to mám ako ty

Z okolia som vypozorovala, že často si na titul potrpia ti, čo ho majú z pochybných súkromných vysokých škôl. Druhý prípad zas ti, čo majú ako jediní zo širokej rodiny vysokú školu (to nemyslím ako kritiku).

Offline Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 11:42

No a ešte nerada hovorím o tom, že som študovala, lebo obvykle príde otázka: čo to je? . A mňa to už nebaví vysvetľovať.

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 11:46

Mrakoplas na titul si strašně potrpel spolužák, který si ode mě 5 let půjčoval přednášky, protože tam nechodil.

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 11:46

Mrakoplas tak a teď hořím zvědavostí

Offline Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 11:47

Kokoska som vedela, že nemám ani naznačovať

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 11:48

Mrakoplas ne, samozřejmě nemusíš vysvětlovat

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 11:51

Když už jsme u těch titulů, mohla bych mít k jednomu dlouhodobému školení MBA s nějakou americkou akreditací. víceméně finančně za hubičku + nějakou snahu v řádu malých stovek hodin k tomu. Má to nějaký smysl?

Já nesbírám tituly, zato různé profesní certifikace se mi už nevejdou na vizitku ( vyžadují to klienti ve výběrových řízeních, takže to má nějaký prakticky smysl). Ale s tím MBA fakt nevím, co si počít. Už jsem na nějaké eseje a práce celkem líná, ale to je samozřejmě špatně.

Zas se do toho nechci namotat jen kvůli tomu, abych se přesvědčila, že se dokážu hecnout. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 11:52

Kokoska tak predpokladám, že tu by si to nikto nemusel googlit ale ktovie kto to tu všetko číta a ma spozná, musela by som si dávať väčší pozor na jazyk :))

Offline Len
Avatar
2207 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 11:54

Mně jsou tituly buřt a sama je při oslovení nepoužívám. Na paní doktorku slyším jen v ordinaci, jinak mi to přijde směšné, hlavně když mě tak tituluje třeba soused a vůbec si to na sebe nevztahuju.

Jeden stařičký pan profesor, ke kterému jsem chodila na praxi si na to potrpěl a každému říkal paní inženýrko apod. Přišlo mi, že je z toho většina lidí v rozpacích. Myslím, že je to typické spíš pro starší generaci. Jo a ještě mě napadá jeden svéráz, bratr mojí kamarádky (ve středním věku), kvůli kterému přepisovali nějakou smlouvu, protože v ní nebylo napsáno, že je magistr.

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 11:58

dzizisketa Mně při registraci v porodnici nejvíc překvapila otázka na manželův titul :o)

Online Kan
Avatar
6983 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 12:02

DruI Tak třeba potřebují vědět, kdyby to s ním seklo, jak mu mají říkat.Nebo jestli proliskat a nebo decentně pokropit vodou.

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 12:03

Ja som raz dokonca videla svadobné oznámenie s titulmi, to už mi prišlo veľmi vtipné 

Ja tiež titul vôbec nepoužívam, vytiahla som ho len raz, keď mi v práci volala nejaká pani zo sociálky a hneď bola na mňa protivna, že som kdesi urobila akúsi chybu a začala na mňa hulakat štýlom Pani Novákova bla bla.. Tak som ju zastavila, že pani inžinierka Novákova a to bol teda obrat o 180 stupňov 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 12:07

Len Starší generace si hrály i na paní inženýrovou a doktorovou

Offline Len
Avatar
2207 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 12:08

mirajo Joo, to je nejlepší oslovení.

Edit: moment - já jsem vlastně taky paní doktorová, no to je moc

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 12:09

ja k tomu mám takovou vtipnou historku, která sem trochu zapadá, protože to bylo při první návštěvě pediatra a sestra se ptala na zaměstnání rodičů - muž byl zrovna bez práce a ta otázka ho nějak zaskočila a sestra porad dotirala, co dělal predtim a on se tam snažil nějak vymyslet, jak to nazvat jedním slovem a sestra- tak co jste se vyučil? A on, že historii...a doktorka tak zvedla oči v sloup a rika: Bože, nezamestnany vyučený historik, lidi, kdy už dostanete rozum?!!!

No ale tatínek každopádně utkvel, už se parkrat ptala, kde mate tatinka, pozdravujte tatinka, dite je cely tatínek...

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 12:09

Kan Myslíš za každý titul jednu facku? ;o)