Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Lamicka
Avatar
13333 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 06:53

Mne osloveni teta nevadi, podle me hodne lidi rika detem "dones to tete Lamicce" a pro ne je snadnejsi rict "teto".

U nas v rodine se to nepouziva, tety a strycove se vzdy oslovovali krestnimi jmeny, tak ani nase neoslovuji nase kamaradky "teto". Jak rika moje mama, at mi rikaji teto, Jano, pani Novakova, hlavne at mi nerikaji "ty vole"

Offline Garfie
Avatar
23837 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 07:17

A teď jsem si ještě vzpomněla na jednu milou historku. My o sobě s holkama, co jsme taková parta z gymplu, mluvíme zkomoleninami příjmení, znáte takové to Svobodka, Zlámalka, Huberka....a moje děti je tak normálně oslovují, přitom mi si při kontaktu říkáme normálně jménem, navíc už se příjmnením všechny jmenujeme jinak. Minule mi říká kamarádka, tvoje dítě je jediné na světě, co mě oslovuje "Hanačko". 

Offline Lilly_Ku
Avatar
4114 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 08:09

Zuzuli jj, tady se fakt tykani a vykani neproziva, je to suoer.

Ani tituly, pisou se az od doktorskyho.

Offline continuity
Avatar
33436 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 08:36

Lilly_Ku tady jenom ve zdravotnictví a možná státní správě, ale to nevím. Minuty tyden jsem byla na schůzce a pán inženýr tam, pan magistr sem. Sem myslela, že to mnou švihne. víc se soustředím na správné oslovení než na to, co chci říct. 

Gynekolog mi píše: vážená paní inženýrko.

Offline Pavlena
Avatar
6555 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 08:37

Garfie to je ale hezky..! Me se ted do zivota znovu primotala parta z dob pred vic nez 15 lety a s ni se vynorila i moje (jeste starsi) prezdivka a libi se mi to, jaksi jsem omladla.

Offline Kan
Avatar
6896 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 08:43

continuity Já mám pocit, že ti doktoři a inženýři si na to titulování strašně potrpí. Byla jsem před lety dětskou odeslána k jednomu lékaři, celou dobu mluvila o panu doktoru, tak já na recepci taky říkám, pan doktor B. Recepční mě sjela pohledem a tak afektovaně, že jdeme k panu docentu B. Málem třetí světová z toho byla. Jo a docent byl debil, horší ošetření jsem nezažila.

Offline Mohučanka
Avatar
6389 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 08:45

continuity ááá moje (bývalá) gynekoložka mi taky říkala "paní doktorko", bylo to děsný. Já si ten titul ráda napíšu tam, kde to má smysl, ale tohle bylo fakt moc. Nemám ho ani v občance, paní na úřadě chtěla vidět diplom, a ten s sebou tedy běžně nenosím...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33609 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 08:51

Mohučanka můj bývalý gyn taky, já mu ani neodpovídala, protože mne nenapadlo, ze mluví na mne 

Offline Mohučanka
Avatar
6389 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 08:53

Potrefenáhusa

Já na tom tedy byla dost podobně, ale nikdo jiný v té ordinaci nebyl, tak mi to za chvíli došlo.

Offline rysamona
Avatar
832 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 08:55

Kan Ja tedy tituly neprožívám a to jsem inženýrale

Právě kvůli doktorům jsem si ho nechala napsat do občanky. Jak ho tam mám tak se dr. Zacali chovat úplně jinak. Je to na palici

Offline moora
Avatar
7500 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 09:00
Reakce na Pavlena:

Garfie to je ale hezky..! Me se ted do zivota znovu primotala parta z dob pred vic nez 15 lety a s ni se vynorila i moje (jeste starsi) prezdivka a libi se mi to, jaksi jsem omladla.

​Ja mám takhle přezdívku z gymplu, taky mě to vždycky potěší, hned je člověku zas 16 :)) 

Offline moora
Avatar
7500 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 09:02

Mohučanka Potrefenáhusa ve zdravornictnictvi se na ty tituly hraje desne

Offline continuity
Avatar
33436 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 09:24

Kan ja nemám titul ani na vizitkách, nikde. Nemám ho ani v občance. Vůbec ho nepoužívám, přijde mi to zbytečný.

Akorát před těmi 15 lety se mě na to sestra u registrace ptala, tak jsem ji to vyslepicila. se starým panem doktorem jsme si to během těch dvou těhotenství vyrikali, ale teď ordinaci převzal jinej a tak jedeme další kolo.

Offline continuity
Avatar
33436 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 09:30

rysamona tohle je v tom zdravotnictví ukrutné. Mám dost strašnou historku, jak muž přivezl do velké nemocnice kamaráda s rozdrcenou patou rovnou ze skal. On je teda takový trochu zjev i čistej ( vlasy dlouhý, celej je tmavší, v Pákistánu zapadl mezi domácí jak nic) a ten zaprášený, zakrvaceny stav tomu moc nepomohl. Doktoři se chovali slušně, ale sestry mu to dávaly sežrat ( až do chvíle, kdy se z papírů prosáklo, že je pan inženýr). To už pak najednou bylo: pane inženýre sem, pane inženýre tam. 

Můj bývalej neměl žádný titul, ale dělal ve špitále na IT supportu, takže vážená persona, se kterou je potřeba být zadobře. sestry ho v zoufalství oslovovali: pane doktore.

Offline Kan
Avatar
6896 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 09:37

continuity No já přišla na to, že být IT ve špitále je dobrej job, vyvdala jsem jednoho a všechno už teď tlačím přes něj a fakt dobrý. Po třech nočních sotva trefím dveře, mám problém se podepsat a přístup všech úplně jinej, ani nečekám nikde. Já teda moc nemocná nejsem, ale běhám po špitálech s tátou.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 09:48

continuity Já titul u pacientů občas použiju, když si všimnu a volám do čekárny, pak už to během vyšetření samozřejmě 10x neopakuju, to je trapný. Není to proto, že tituly prožívám, ale už jsem párkrát od někoho dostala přednášku, když jsem ho nepoužila, a to si ráda odpustím

Jinak u těch gynekologů to trochu i chápu. On se ti vlamuje do soukromí o dost víc, než je obvyklý, tak se třeba snaží tomu dodat odstup a vážnost tím oslovením. Plus teda u mě je divný, když já jeho oslovuju pane doktore, aby mi říkal pani. Ale jak píšu, je dobrý s tím šetřit a jinak na tituly nehraju. 

Offline Garfie
Avatar
23837 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 09:59

Pavlena No a to mi hned připomnělo (už jsem jak slečna Marplová ), jak babičce přišlo parte, byla už dost stará, určitě přes 80 a ona si tak povzdechla "poslední člověk, který mi říkal Linko" (přezdívka z dětství). Od té doby myslím začala doopravdy stárnout. 

Offline rysamona
Avatar
832 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 10:01

continuity

Ten IT

A přesně paní inzenýrko sem, paní inženýrko tam

Online dzizisketa
Avatar
7427 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 11:11

Tak to já svůj magisterský titul nikam nepíšu, mám k němu trochu despektující přístup (něco jako když Howard Wolowitz řekne, že má magisterský titul z MIT a Sheldon odvětí, že kdo ne), ale stejně ho včera ze mě v porodnici vymámili. Ale nevím k čemu, jak mě oslovovali při porodu si nepamatuji, ale titulem to určitě nebylo, a na šestinedělí už jsem byla střídavě maminka nebo normálně paní H.

Offline Sweet Potato
Avatar
34775 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 11:15

Já jsem hlavně ráda, že už jsou pryč časy, kdy se mne furt někdo ptal "a v které lékárně pracujete, paní magistro?"