Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline moora
Avatar
7504 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 16:56

brrr hele, kdyz bylo nejmladsi dite v prvni tride, vzala jsem je jednou (slovy jednou) do novy prace, kam jsem cerstve nastoupila. Centrum mesta, stara budova, dlouhe chodby, mnoho stejnych dveri... Za tyden nekdo zvoni za dverma do laborky, dite mi prislo naproti...

Offline Řvousenka
Avatar
721 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 17:23

notna No já z toho tenkrát byla v takovém šoku, že jsem mu asi ani neodpověděla a zadělala jsem mu tak zcela určitě na celoživotní duševní trauma

Online Garfie
Avatar
23868 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 17:30

notna Řvousenka  Přesně! A mně se navíc to "dobrý den" poprvé přihodilo na koncertě, kde bych to vůbec nečekala. Vlastně to ani nebylo dobrý den, ale takové uctivé vykání od holek, které jsem považovala téměř za vrstevnice!!!

Offline brrr
Avatar
9994 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 17:59

moora Šikovné dítko. Náš to taky skoro zvládnul, přešel poslední odbočku, tak jsem ho byla vyzvednout o 200 m dál. Ale jinak dobrý, došel i ve tmě. Já jsem poněkud trnula.

Offline moora
Avatar
7504 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 18:07

brrr no, sikovnej... spis to bylo o nervy. Jako, kdyz odjel sam do skolky, coz obnaselo prejit rusnou silnici, popojet 4 stanice spravnym busem a pak jeste cesta skrz sidliste... nebo, kdyz se na vylete se skautem rozhodl, ze uz ho to neba a protoze nevedel, kudy vpred, vydal se po svych stopach zpatky. Aniz by se nekomu racil zminit...

Offline dzizisketa
Avatar
7433 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 18:09

Mohučanka 

Jestli jsi tam už rodila, tak na recepci už mají v počítači všechny tvé a mužovy údaje, oni si tam teda ověří, jestli jsou kontakty pořád aktuální. Tam to jde rychle. A u sepisování té zdravotní anamnézy ti to bude na nic, protože teď mají jiný systém než před třemi lety, co jsem rodila Rostíka, takže kromě krevní skupiny (to bylo jediné, co u mě měli) jsem musela zase vše znova nadiktovat. Vešla jsem se do té půlhodiny, co na to mají. Pak dostaneš papíry, co s sebou k porodu, informovaný souhlas, kdo bude u tebe oprávněná osoba atd. Žádné vyšetření nedělají. Jo, a ještě se ptali,zda přejdeš k nim do poradny nebo zůstaneš u svého gynekologa.

Online Mohučanka
Avatar
6394 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 18:40

dzizisketa aha, díky moc. Já tam byla před pěti lety, takže na tom s těmi informacemi budu stejně.

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 19:07

Já jsem z toho tetování jako dospělá byla taková rozpačitá. Nějak mi v dospělosti to "teto" nešlo úplně přes pusu. Už máminy kamarádky nevídám, tak vyřešeno, s mámou používáme křestní jména 

Offline Tabea
Avatar
4658 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 19:10

Evaeva a kde se ty malý děti naučí cizím ženám říkat teto?

Offline žluťásek
Avatar
7593 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 19:15

MaeGandal mám to stejně. Nevadí mi, když mi jiné děti říkají teto, ale syna to neučím. Moje kamarádky oslovuje křestním jménem, kolegyně v práci je paní Nováková, paní v Rossmannu je paní prodavačka.

Moje mamka je z malý vesnice na Slovensku, tam doteď i dospělý oslovujou svoje starší sousedy teta a ujo. Má to asi pod kůži, synovi taky třeba řekne u pokladny, poděkuj tetě a on vůbec netuší, která bije. Tetě? Proč jsi řekla tetě?

Offline Karja
Avatar
35770 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 19:18

Mě teda napadlo už včera co tu psala Řasa, že moje velkamala vůbec nezná jeste takove ty hanlivé varianty jmen....ovšem dneska ji spadl při snídani chleba, okomentovala to ,,jejda, tyyy vole,,. A dnes už od oběda mi říká výhradně jen ,,teto,, což před lidma je fakt divný, ale prej mamka je ona když se stará o panenky mimina i o ségru a já jsem taková jejich teta. Segre vysvětluje at mi říká buď teto nebo Iveto, ta to naštěstí nechápe. 

Offline continuity
Avatar
33533 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 19:24

Že někomu teta muze vadit jsem se dočetla až tady. U nás to bylo zcela běžné detske oslovení dospělého známého, i neznámého na ulici, oslovovala jsem tak kamarátky rodičů, i kolegyně rodičů si tak nechávali říkat. Úplně nevím, jak šestileté dítě bude někoho oslovovat: pani Marika, môžem si vziať koláč? Nebo se tam má použiť příjmení? 

Navíc se za komunistů ta paní moc nenosila takže se suškovalo. To by mě všetky tetky z vesnice hnaly koštětem.

Docela by mě zajímalo, jak je to na Slovensku teď. 

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 19:25
Reakce na Tabea:

Evaeva a kde se ty malý děti naučí cizím ženám říkat teto?

​u nas sa to uci v skolke. tam ucitelky oslovuju napr teta janka. ale ja to tak hovorim tiez automaticky. nejak mi nejde cez usta hovorit pan a pani na cudzich ludi vonku ak je so mnou syn

Offline continuity
Avatar
33533 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 19:27

MaeGandal tak říkat coby dospělá kamarádům rodičů teto je takové divné, se mnou si jedni, s kterými se naši vídali vic potykali a bylo to. Koho jsem potkala za těch 20 let 2x, třeba mámu spolužačky, tak to jsem moc neřešila. 

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 19:27

dzizisketa Mohučanka Menili to mezi mou schuzkou a prvni poradnou, co jsem u nich absolvovala... pripadala jsem si jako debil...

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 19:28

ked som mala 17 alebo 18 tak som isla vonku po velkych schodoch smerom dole a nejake decka zo zs ma zastavili ze tetaaa prosim vas kolko je hodiiiiin? no skoro som zo soku zletela dole ze aka som ja teta! ale teda slusne som odpovedala al nasrali ma riadne... ze teta! dnes uz je mi to fuk lebo ako tetka uz vypadam

Offline continuity
Avatar
33533 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 19:29

eless já si stále myslím, že na Slovensku je to iné. Keďže slovencina nema piaty pád, tak bez mena je to divné úplne, hlavne pán.

Ja zvládnem povedať, tam ide pán a má psa. Ale úplně si neviem predstaviť, že tak bude oslovovať trebárs kolegu. 

Offline letfenixa
Avatar
7925 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 19:49

continuity stále teta a ujo. Pred synom sa snažím hovoriť pán a pani len na základe miestnych diskusií.  Ale občas mi to ujde.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 19. ledna 2022 19:51

Tabea no, ze začátku všem říká teto nebo babi, bych řeklaJá to kluky nijak neučím, ale většina dospělých žen, se kterými se stýká, jsou jeho ženy. Nemyslím tím náhodné ženy na ulici/v obchodě, to jsou paní. Kluky to nijak neučím, ale předpokládám, že jejich kamarádi mi teto říkat budou, nečekám, že si zapamatují jména třeba osmi dalších matek. Můj syn teda určitě ne

Online barbucha blogger
Avatar
30542 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 20:02

continuity 

Pro moje slovenský bratrance byl vždycky každej tetuška nebo ujo. U nich. Když přijeli k babičce na Moravu, už se to tam tak nenosilo... a už vůbec ne v Čechách, kde, jak si pamatuju doteď, jedno nebohé dítko při nějakým prázdninovým pobytu u nás na chalupě oslovilo kamaráda "strejdo", přičemž se řečený strejda zle rozkatil a obohatil malého chudáčka výkladem příbuzenských vztahů, přičemž zdůraznil svoje křestní jméno, na které je ochoten slyšet