Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 15. června 2018 11:00

viktorka_od splavu já je neznám. Nevim. A nikde nepíšu, že problém se školou maj jenom tupý a naopak píšu, že učňák by neměl být jen pro tupý.

Já mám v rodině případ, kdy si rodič postavil hlavu a dítě muselo na sš, ptž má samý jedničky, přestože  dítě se chtělo vyučit, mělo sen...no jak to dopadlo? Dítě nemá dnes ani maturitu. Přesně v den svých 18. narozenin se školou seklo, naprosto demotivovaný. Tak jak se asi musí cítit děti, který se ještě musí nadstandardně drtit doma?

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 15. června 2018 11:02

Sweet Potato můj řezník si titul ani maturitu nikdy nedodělal. Je xxxxx yyyyyy MBA. Takže má v podstatě jen manažerskej kurz.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 15. června 2018 11:10

ice já zapomněla, že ty diskuse nečteš

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 15. června 2018 11:14

Mutziputzi Tak na Helen Doron mi nešahejte, tam chodila dcera, teda až od 4 let, nevím, jestli jsem něco nezanedbala.. Jak a proč jsme tam skončily je dlouhý příběh, ale jako super přístup, lektorky, pomůcky, jen nevím, proč to musí zaštřešovat nějaká panimáma Helena.

Ale zas když do dokážou prodat slepicím pro kojence, tak proč ne..? 

A ještě je díra na trhu - angličtina prenatálně - normálně sluchátka na pupek a jedem.. 

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 15. června 2018 11:15

viktorka_od splavu ne, tuhle jsem chytla až od příspěvku od pani, pro kterou jsou učňáky dno. Tohle vlákno nijak poctivě opravdu nepročítám.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 15. června 2018 11:27

ice já si taky myslím, že učňáky by neměly být "jen pro tupý", ale bohužel to tak ve velké většině je. to jsou prostě dvě různý věci.

že někomu rodiče nedovolili učit se vysněné řemeslo je smutný, ale myslím že v těch 18 to mohl hravě dohnat. dohánět s výučním listem vš vzdělání je myslím výrazně obtížnější, aspoň co jsem pozorovala ve svém okolí, většina těch co měli/mají ambice, si dodělali maturitu, ale vš při zaměstnání dal málokterý a bez ní se v některých oborech/firmách dál prostě nedostanou, jednak kvůli pevně daným podmínkám výběrových řízení, no a pak, jsou obory, které se nestudují výhradně kvůli diplomu, někde je fakt potřeba ty vědomosti mít.

Offline JankaM
Avatar
2396 příspěvků moje polička 15. června 2018 11:33

Je to ještě někdo kdo děti ve věku 2 a 4 roky neposílá kroužků? Starší chodila do sboru ve školce jen v prvním pololetí, ale vyřadili ji, protože nezpívala, jak jsem sama viděla na vánočním koncertě. A to jsme doma trénovaly písničky poctivě.   

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 15. června 2018 11:34

viktorka_od splavu Ja nejak tusim, ze prispevky ice byly spise reakci na nejake.vyjadreni, ze nez aby dite skoncilo na ucnaku,tak radeji soukromou ss. To mi prijde brutal. Jako na soukromy ss asi deti nefetujou nebo ja nevim:-D. Ja mela jen kratkou praxi SS v Praze, byly tam maturitni I ucebni obory. Rozdil v kazni mi neprisel, jestli je to maturant nebo ucnak, spis na ucnaku byla vyhoda, ze jich bylo malo. byli to fajn kluci, ucitele o nich mluvili hezky (coz se uz nedalo rict, ze tak mluvili o jejich rodicich), ze ti darebaci se odfiltruji v prvaku, ale ten prvni pulrok byva ocistec, pak je klid. Naopak bych dite, co ma problem s prospechem/ucenim nedavala na gymnazium, kdyz nepujde na VS je ztracenej.

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 15. června 2018 11:38

viktorka_od splavu tak určitě :D nasraný a demotivovaný 18 letý dítě stopro úplně vzrušuje představa jak to těm rodičům natře zrovna tím, že udělá maturitu i vysněnej učňák :D

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 15. června 2018 11:40

viktorka_od splavu tohle teda taky, jako jsou opet extremy ala v mych ocich UJAK napriklad, ale ze by byly skoly JENOM kvuli diplomu, kde se nic nenauci je blbost

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 15. června 2018 11:45

Karja nojo, ale ten příspěvek, byť teda trochu zjednodušenej, byl myslím o tom, že dítě se jeví inteligentní studia schopné a studovat by chtělo, ale že má pisatelka strach, že při převisu zájmu o gymnázia zároveň s povahou velkého stresaře nedá příjimačky a "skončí na učňáku". to sice z části eliminují dvojí testy, ale asi jsou děti stresující se klidně dvakrát... tam bych tedal spíš pracovala s tou psychikou no. možná i víc u rodiče;-)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 15. června 2018 11:47
Reakce na ice:

viktorka_od splavu tak určitě :D nasraný a demotivovaný 18 letý dítě stopro úplně vzrušuje představa jak to těm rodičům natře zrovna tím, že udělá maturitu i vysněnej učňák :D

​aha, já myslela že dotyčnej měl nějaký vysněný řemeslo, kterýmu se chtěl vyučit, ale von se jen na všecko vysral. tak to pak jo.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 15. června 2018 11:52

Mutziputzi tojo, já jen chtěla předejít námitkám, že zaměstnavatel je uplnej idiot když trvá na diplomu

Offline Garfie
Avatar
23938 příspěvků moje polička 15. června 2018 11:55

JankaM Ježiš, díky, téma kroužků tady chci načnout už dlouho a to u všech věkových kategorií.  

Abych odpověděla, první dítě chodilo do kojeneckého plavání, jakéhosi babyklubu (klasická zábava pro matky), ve školce pak do flétny, angličtiny a výtvarky (v rámci školky) a pak do tanečního kroužku mimo MŠ. Druhé dítě má školku téměř za sebou a zatím je kroužky nepolíbené  Rodíl nevidím. Jo a oba chodili chvíli na plavání. 

Offline Gatita
Avatar
7156 příspěvků moje polička 15. června 2018 12:06

JankaM  u nas taky nic:) nebo teda vlastne jeden krouzek mame - chodime do sokola,ale ted v lete to flakame (jdem radsi ven na kolo).

Syna nijak nerozvijim a doufam,ze ma vyziti v jeslickach,kde porad neco patlaji barvami a maji tam i keramiku.

Docela rada bych mu casem doprala neco hudebniho,protoze se mi zda,ze ma muziku moc rad,ale ja sama nemam sluch a doma si nezpivame. A taky atletiku. A plavani. Jo a jazyky,hlavne jazyky!jen teda nevim kdy:)

Synovi nejsou jeste ani 3 a uz tolik planu;)

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 15. června 2018 12:06

​aha, já myslela že dotyčnej měl nějaký vysněný řemeslo, kterýmu se chtěl vyučit, ale von se jen na všecko vysral. tak to pak jo.

Achjo, no tak poslední věc: já tu mnohokrát četla, jak blbej rodičovskej přístup zkazil lidem život. Věř nebo ne takový věci se stávaj. Ne hned je chyba v dítěti.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 15. června 2018 12:13

viktorka_od splavu No ale medzi gymnáziom a učňákom sú aj iné školy nie? 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 15. června 2018 12:25

paktofonika ano prosim, radila jsem to same:-)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 15. června 2018 12:28

ice nojo. ja se omlouvam, ale posledni dobou me jedno takovy “dite” 20+ znacne stve tak hned vidim rude

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 15. června 2018 12:36

hm... bych se mohla zeptat, prosím tě, slniecko když píšeš o dětech s adhd, jak je to s nimi dál? vyrostou z nich adhd dospělí, nebo se z toho dá nějak vyrůst, nebo jak to vlastně je? klidně nějaký odkaz by mi stačil, byla bych moc ráda, děkuju