Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Pinot Noir
Avatar
24415 příspěvků moje polička 15. června 2018 12:46

JankaM Organizování času takhle malým dětem se mi příčí, nemám sice ještě tak velké dítě, ale myslím si, že jesle/školka stačí. Svoje dítě do žádných kroužků nepohrnu. Časem bych byla ráda, kdyby na něco uměl hrát, ale po svých zkušenostech s výukou na ZUŠ, bych volila domácího učitele.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 15. června 2018 12:47

viktorka_od splavu plus-mínus 2/3 z toho vyrastú, cca okolo 12.roku býva zlom, ostatní nie. Tí ostatní s tým buď dokážu slušne žiť (napr. môj muž - on je v pohode, okolie nadšené, lebo robí tisíc aktivít z toho väčšinu pre komunitu v ktorej žijeme, akurát ja mám občas chuť zaliezť pod posteľ a už tam zostať)), alebo sú v ľahkom/ťažkom prúsere. Príde na to, ako je to silné, či sa to rieši a pomerne výrazne ako sa s tým v detstve popasovali rodičia/vychovávatelia. Ak je dieťa odmalička naučené, že je "zlé", no tak teda bude zlé a just  just. Pokiaľ sú k tomu pridružené nejaké iné poruchy - dis...sú napríklad časté, tak to môže sťažiť vzdelávanie - ale tiež sa to dá zvládnuť, ale ak sú to ťažšie prípady, kde je k tomu trebárs nejaká porucha osobnosti (tie ale nezvyknú súvisieť, na rozdiel od dis), tak to zhoršuje. Časté býva prekrytie alkoholizmom - tak ako u veľkej časti iných porúch.

Výborná a "čtivá" je kniha od Tomáša Nováka "Proč jsi stále tak neklidný?"

https://www.kosmas.cz/knihy/108289/proc-jsi-stale-tak-neklidny/

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 15. června 2018 13:13

slniecko bohuzel se k tomu poji nizsi intelekt, coz je dost nestastna kombinace. Novak je dobrej, tuhle jsem necetla, diky.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 15. června 2018 13:35

viktorka_od splavu by si sa divila, koľko paseky s tým vie narobiť taký vyšší intelekt ak sa k tomu ešte pridruží nejaká tá sebestrednosť ...(to teraz nehovorím o manželovi)

Ale chápem, toto je tiež ťažké. Držím palce.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 15. června 2018 13:38

slniecko ja uz s tim bohuzel nenadelam nic. ale dekuju.

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 15. června 2018 13:46

JankaM Upřesním. Dítě chodilo do kroužků od 4, protože se nedostalo do školky (vrchol baby boomu) a kolektiv fakt potřebovalo. Jeden z důvodů, proč jazyk.. Protože kroužky pro tuto věkovou kategorii neexistují a když existují, pak nepočítají s pracující matkou, která může dovážet až odpoledne...

Offline Stará Stanová Kůže
Avatar
1333 příspěvků moje polička 15. června 2018 13:53

Pinot Noir Jen tak, kdybys měla chuť, hezký kroužek pořádá pro 2-3leté docela blízko u nás v klubu Slunečnice v Letňanech Pavlína Kapalová

Jsou takové zpívánky, tanečky, cvičení na hudbu, všechno možné. Dává si s tím obrovskou práci a je plná energie, hrozně pozitivní, miluje děti, prostě takovou by chtěl každý. :)

Offline Garfie
Avatar
23881 příspěvků moje polička 15. června 2018 13:55

Pinot Noir Ředitelka naší školky, vždycky když se rodiče ptají na kroužky, odpovídá hezkou větou "víte, ona už školka sama o sobě je pro děti vlastně takový kroužek" a já s tím souhlasím. 

Já se seznámila s jednou holkou, je to právnička, trvale žíjící v Londýně, tři děti...je hrozně aktivní a ambiciózní, děti mají asi milion kroužků, pořád do mě hučela, jak musím taky, jak je třeba děti rozvíjet a tak. Ona je jinak hrozně sympatická a milá, navíc má takový dar strhnout okolí, takže zezačátku jsem ji hrozně obdivovala a dala na ni, ale pak jsem zjistila, že mě tento přístup strašně vyčerpává, pořád se cítím jako špatná matka a nakonec jsem se s ní postupně úplně přestala stýkat. 

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 15. června 2018 13:59

viktorka_od splavu Děkuji náčelníku, že jsi se mě zastal, ano, je to víceméně tak.  Jinak s dítkem pracuji od jeho narození a je to dřina a ani tak to občas nemusí nést ovoce. 

Karja paktofonika Samozřejmě je něco mezi gymplem a učňákem, ale kolik škol bude k dispozici pro případné druhé kolo je otázka, ročníky 2008 a 2009 jsou nejsilnější v historii a ty děcka se prostě nikam nevlézají už teď. Myslím, že na gymply se dostane opravdu "cream of the cream".

Offline Pinot Noir
Avatar
24415 příspěvků moje polička 15. června 2018 13:59

Stará Stanová Kůže Kdyby po tom moc toužil, třeba bych to vyzkoušela, já věřím, že to může být fajn. Ale momentálně je ve fázi, kdy jakýkoliv pokus o vařila myšička, kolo kolo mlýnský nebo bramboru končí okamžitě vztekem a útěkem  Pokud bude po rodičích, ani nečekám, že by se to věkem zlepšilo. 

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 15. června 2018 14:00

ad krúžky: snažila som sa pridávať pohybové, v márnej nádeji, že ich unavím.

Inak súhlasím s tou pani riaditeľkou.

Offline Pinot Noir
Avatar
24415 příspěvků moje polička 15. června 2018 14:03

Garfie Ředitelka má recht!

Offline Gatita
Avatar
7129 příspěvků moje polička 15. června 2018 14:06

Garfie to je presne, co rikala pani reditelka. My se nikam nehrneme prave kvuli tomu,ze ma syn uz tak hodne strukturovaneho casu ve skolce a je rad,ze muze byt chvili jen tak doma se mnou nebo se sam popelit na dvorku. Prvni mesic jsem mela nutkani mu vykompenzovat mou nepritomnost tim,ze mu "dopreju" a pobezime rovnou ze skolky nekam do divadylka,ale pak mi doslo,ze tim kompenzuju spis vlastni vycitky nez skutecne potreby ditete;)

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 15. června 2018 14:06

slniecko Jojo, jednoho dospělého (bývalého) ADHD s vysokým intelektem a ještě vyšší sebestředností znám. Naštěstí vzdáleně, být s ním déle než den, tak...

Offline Garfie
Avatar
23881 příspěvků moje polička 15. června 2018 14:13

Gatita  Tos napsala moc pěkně. Třeba synovec měl na prvním stupni ZŠ deset(!) kroužků týdně. Přišlo mi to šílené, od všeho něco, sport, výtvarka, jazyky... A důsledek je, že se vůbec nedokáže zabavit sám, tchýně vždycky vzpomíná (dnes je mu 17), jaké utrpení bylo mít ho na prázdniny, že se pořád nudil a potřeboval vytvářet program. A vidím to teď i u dětí kamarádky, kde je to přesně to samé. Její dcera navíc nechodila do školky, nechodí do družiny, jen do organizovaných kroužků a je na ní vidět, že vůbec neumí nějak kooperovat s ostatními dětmi, musí  být po jejím, všechny problémy jde okamžitě řešit s dospělými (ne jen rodiči)....

Offline KapkaMM
Avatar
325 příspěvků moje polička 15. června 2018 15:42
Reakce na Mutziputzi:

Jak jsem si to tady pročetla, místo abych dělala něco rozumnýho, tak si řikam kolik z vás základka tak fatálně zformovala, že řešíte její kvalitu jako by mohla bejt škála mezi pomocnou školou a malym Oxfordem, to jsem fakt jediná, kdo má pocit, že na tom vůbec nezáleží? Jediný kritérium co mi přijde podstatný je, aby se tam nejelo hodinu.

BTW ty učňáky a dno, to je úsměvný..

​Já se na základce nudila, gympl byl pro mne vysvobození. Jasně že už jsem nebyla za hvězdu jasnou jako na ZŠ, ale to taky nebylo na škodu. A dvě zásadní výhody pro mne ten ústav měl: 1. jazyky (neproběhne žádné slaďování různých úrovní jako v prváku na normálním gymplu, lepší jazykáři, lepší úroveň studentů, víc hodin) 2. to samé v matematice. Dělali jsme matice a vénovy množiny už v sekundě, viděla jsem ten rozdíl pak i na VŠ, fat jsem nemusela už nikdy hnout prstem.

Svou dceru jsem z toho chtěla původně vynechat, je hrozný nervák, ale jak vidím úroveň 2. st. naší ZŠ, tak ji to asi nemine. Loni se z deváté třídy nedostal na gympl NIKDO. Řeší se akorát kázeň, znalosti nic moc. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 15. června 2018 17:28

slniecko Měla jsem vždycky strach u toho ADHD, že syn se celkem rád a rychle družil a vyhledával party, tak aby se nám podařilo ten kritický věk nějak zvládnout. Dětství teda bylo hodně náročné a zlom nastal až později. Řekla bych tak 14-15. Sice nám každý psycholog říkal, že má nadprůměrné IQ a intelektem dotáhne to co mu chybí. Bude mu teprve 17, ale můžu říct, že zatím jsem překvapená, celkem funguje, chodí včas domů, telefonuje, že se zdrží, nekouří a nepije. Platí i domluva, že vždy vím, kde je. Možná bude trochu, jak tvůj muž. On je oblíbený, zábavný, strašně akční, ale doma bych ho občas roztrhla i dnes.  Hlavně, když má pocit, že má v něčem pravdu a nebo občas se svou sebestředností. Na druhou stranu on je totálně klidný, nic ho nestresuje, vše se zvládne, problémy nikdy nikde nevidí. 

Offline brrr
Avatar
9996 příspěvků moje polička 15. června 2018 20:39

Gatita Starší už ve školce chodil do lidušky na kreslení, protože má asi fakt talent a protože ho to baví. Teď je v první třídě a kromě té výtvarky má ve škole kroužek angličtiny (půl hodiny jednou týdně, takže v zásadě nic, ale neotravuje v družině) a pak chodí jednou týdně na badminton (měl by dvakrát, ale to se mu kryje s tou výtvarkou).

Mladší zatím nic, až příští rok jako předškolák asi něco ve školce zkusí. Jo, vlastně teď chodil na plavání. Obě děti chodívaly do sokola na cvičení předškolních dětí, ale to už je nějak přestalo bavit a vyrostli z toho.

Ale známá má dva kluky a ti stihnou v jeden den třeba tři kroužky

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 15. června 2018 21:08

Znám v okolí děti, co mají dva kroužky během odpoledne nebo kroužek plus trénink a nepozoruju u nich, že by z toho byli nároční na program. Dokážou klidně i lenošit :), zabaví se v pohodě samy. Mluvím teda o starších dětech, školních.

Syn nějaké vedlejší aktivity vždy měl, ale rozumně. Odmalička plave, teď už v závodním oddílu. Okolo těch tří let chodil do Sokola na sportovky pro kluky a ke konci školky začal chodit na lezení. Ze školních kroužků ho baví Věda.

V první třídě začal chodit do skauta a to je skvělý :) 

Offline letfenixa
Avatar
7933 příspěvků moje polička 15. června 2018 21:24

KapkaMM Toto je to, na co som sa pytala. To akoze na druhom stupni zrazu ucitelia nevedia a nechcu ucit? Aj ny riesime spravanie, ale tak hlavne sa snazime ucit. Akoze rezignujem na svoje povolanie a uz len krotim? To by som tam dlho neostala.