Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Online Gatita
Avatar
7156 příspěvků moje polička 15. června 2018 21:50
Reakce na brrr:

Gatita ...

Ale známá má dva kluky a ti stihnou v jeden den třeba tři kroužky

Mně osobně to přijde extrémní. Trochu mě děsí ty dny rozplánované na minuty, kdy se pořád něco "musí".  Navíc to musí být i záhul pro rodiče - z logistického hlediska. Ale třeba za tím nejsou ani tak ambice rodičů, jako spíš potřeba děti někde uplacírovat v době mezi kocem vyučování a návratem rodičů domů Když jsem byla malá, bylo celkem běžné, že se děti potloukaly samy venku, v partičkách. To dneska neexistuje, tak možná kolikrát těm rodičům nezbyde, než je někam zapsat a splašit někoho, kdo je tam odvede. Některé kolegyně to tak mají, vyloženě z nouze. ​

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 15. června 2018 21:58

Gatita Ti kluci to tak mají denně, přijedou o půl sedmé domů, udělají úkoly, nají se a jdou spát. Frei mají o víkendu. Na první a druhou třídu mi to příjde jako docela zápřah, ale děti si nestěžujou, tak asi ok.

Offline KapkaMM
Avatar
325 příspěvků moje polička 15. června 2018 22:04

letfenixa Když z normální třídy odejde ta šikovnější třetina na víceletý gympl, tak se pak zbylé třídy spojují a zůstanou tak průměrní a podprůměrní. Celé tempo a hloubka výuky se zpomalí. Ten poměr odcházejících se liší třída od třídy, pokud by z té naší nikdo neodcházel, tak bych to taky nechala být. V posledních letech bylo hodně málo-dětných ročníků, ale počet tříd v gymnáziích zůstall stejný, takže ze ZŠ tak odcházela velká část dětí. Dcera už je silný ročník, tak to tak masivní snad nebude. Někde jsem kdysi četla statistiku s poměry odcházejících žáků podle měst a tam byly také velké rozdíly. 

Offline EJK
Avatar
48 příspěvků moje polička 16. června 2018 08:34
Reakce na KapkaMM:

letfenixa Když z normální třídy odejde ta šikovnější třetina na víceletý gympl, tak se pak zbylé třídy spojují a zůstanou tak průměrní a podprůměrní. Celé tempo a hloubka výuky se zpomalí. Ten poměr odcházejících se liší třída od třídy, pokud by z té naší nikdo neodcházel, tak bych to taky nechala být. V posledních letech bylo hodně málo-dětných ročníků, ale počet tříd v gymnáziích zůstall stejný, takže ze ZŠ tak odcházela velká část dětí. Dcera už je silný ročník, tak to tak masivní snad nebude. Někde jsem kdysi četla statistiku s poměry odcházejících žáků podle měst a tam byly také velké rozdíly. 

​Práve preto chcú v SR zredukovať počet osemročných gymnázií, resp. zaviesť, aby mohli prijať len 5 % žiakov daného ročníka v kraji či okrese. Zo ZŠ odchádzaju tí najlepší, v podstate ťahúni tých ostatných a doterz sa nezisťovalo,na akej úrovni je výuka na 8 ročných gymnáziách. Až teraz chce MŠ zaviesť testovanie študentov paralelne so žiakmi 9. ročníka ZŠ. Mňa sa to už dávno netýka, tak to neviem posúdiť, len konštatujem.

Online letfenixa
Avatar
7983 příspěvků moje polička 16. června 2018 11:58

EJK  U nas, ked otvoria primu, odchadza tak 1-2 ziaci z rocnika. Teraz mi napadlo, ze mame v meste triedu pre mimoriadne nadane deti od 1.rocnika ZS, tak mozno je ten slaby zaujem o osemrocne gym. podmieneny aj tym.

Offline KapkaMM
Avatar
325 příspěvků moje polička 16. června 2018 12:26

EJK Nevím, cestou omezení gymnázií bych nešla, koneckonců německý vzdělávací systém je nastaven na diferenciaci žáků po páté třídě a taky žijí.

Offline EJK
Avatar
48 příspěvků moje polička 16. června 2018 13:59

letfenixa  Neviem to posúdiť, zrejme záleží na oblasti, tento problém sa týka hlavne Bratislavy a západného Slovenska. Tam chceli aj výnimku, aby to bolo viac ako 5 % a celkovo sa proti tomu búrili.

Offline Stará Stanová Kůže
Avatar
1333 příspěvků moje polička 16. června 2018 14:29

KapkaMM Psala jsi, že chodíte do jeslí ve Kbelech. Chodíte tam i na ZŠ? A jestli ano, jaké máte zkušenosti a znáte někoho z těch alternativních tříd?

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 16. června 2018 15:58

EJK no, ale keď ja mám pocit, že ak vyučovanie stojí a padá na deťoch anie na tých vyučujúcich, tak mi to nevychádza pre tých vyučujúcich práve lichotivo...hm.

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 16. června 2018 16:01
Reakce na Renusatko:

slniecko Měla jsem vždycky strach u toho ADHD, že syn se celkem rád a rychle družil a vyhledával party, tak aby se nám podařilo ten kritický věk nějak zvládnout. Dětství teda bylo hodně náročné a zlom nastal až později. Řekla bych tak 14-15. Sice nám každý psycholog říkal, že má nadprůměrné IQ a intelektem dotáhne to co mu chybí. Bude mu teprve 17, ale můžu říct, že zatím jsem překvapená, celkem funguje, chodí včas domů, telefonuje, že se zdrží, nekouří a nepije. Platí i domluva, že vždy vím, kde je. Možná bude trochu, jak tvůj muž. On je oblíbený, zábavný, strašně akční, ale doma bych ho občas roztrhla i dnes.  Hlavně, když má pocit, že má v něčem pravdu a nebo občas se svou sebestředností. Na druhou stranu on je totálně klidný, nic ho nestresuje, vše se zvládne, problémy nikdy nikde nevidí. 

​Tak, ono je to plus-mínus, no....tak ako pri tej chôdzi, priemer 12 mesiacov,ale rozptyl 6-18. Tkže indi-vindi. No a to, čo mi píšeš mi príde typické pre akéhokoľvek adolescenta, aj keď je jasné - a viem to dobre podľa seba - že u tých ADHDkov to človek viac sleduje, proste má strach aby sa to nejako nezvhlo.

Ale fakt na príklade môjho muža a už pomaličky aj u staršej vidím, že keď sa tá hyperproduktivirta s tým spojená nasmeruje dobrým smerom, tak to môže byť dokonca aj životné plus. Zas ale treba sa naučiť relaxovať a vypínať, inak prídu ďalšie problémy.

Online letfenixa
Avatar
7983 příspěvků moje polička 16. června 2018 17:08

slniecko No ze? Proste pracujem s tym, co mam v triede. A ze je to casto katastrofa. Ked som ucila vo vyberovej matematickej triede, to bola parada. Ale proste ked mam priemer, tak pracujem s nim. Nerezignujem.

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 16. června 2018 17:55
Reakce na letfenixa:

slniecko No ze? Proste pracujem s tym, co mam v triede. A ze je to casto katastrofa. Ked som ucila vo vyberovej matematickej triede, to bola parada. Ale proste ked mam priemer, tak pracujem s nim. Nerezignujem.

Offline Stará Stanová Kůže
Avatar
1333 příspěvků moje polička 16. června 2018 18:00

slniecko Jo, to říká i naše učitelka, na soukromé škole, kde si z uchazečů mohou vybírat, jaký to je rozdíl, učit ve třídě, kde se děti o výuku zajímají, snaží se, není tam nikdo vyloženě problémový, s rodiči se dá v případě nějakých potíží dítěte normálně lidsky domluvit .... oproti běžným třídám.

A děti ji také milují, všechny se k ní přihlásily i na letní tábor, který ona pořádá.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 17. června 2018 10:17

viktorka_od splavu Neučit se jazyk, protože google translator je super a bude ještě lepší?? Zřejmě snaha o děsně originální názor

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 17. června 2018 10:55

Mutziputzi fakt nechápu, proč se děcka dokonce i na učňáku musí učit dva cizí jazyky. imho by se ve škole měla učit pořádně čeština a angličtina, ostatní by mělo být dobrovolný. kdo chce, může navštěvovat školu, kde se na jazyky specializují, ale obecně všude na zš a sš mi to přijde zcestný

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 17. června 2018 10:57
Reakce na Mutziputzi:

..to radši unschooling

https://www.lidovky.cz/chodit-do-skoly-ztrata-casu-nektere-ceske-deti-se-uci-jen-to-co-samy-chteji-1lx-/zpravy-domov.aspx?c=A180615_195031_ln_noviny_ele

​to už je spíš otázka životního stylu, ale obecně, proč ne:-)

Offline Stará Stanová Kůže
Avatar
1333 příspěvků moje polička 17. června 2018 11:00

viktorka_od splavu I dělník ze šroubárny...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 17. června 2018 12:28

viktorka_od splavu S dobrovolností souhlasím, pán to ale říká tak, že je to zbytečný obecně, to potom prakticky cokoli