Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 15. června 2018 09:25

Jak jsem si to tady pročetla, místo abych dělala něco rozumnýho, tak si řikam kolik z vás základka tak fatálně zformovala, že řešíte její kvalitu jako by mohla bejt škála mezi pomocnou školou a malym Oxfordem, to jsem fakt jediná, kdo má pocit, že na tom vůbec nezáleží? Jediný kritérium co mi přijde podstatný je, aby se tam nejelo hodinu.

BTW ty učňáky a dno, to je úsměvný..

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 15. června 2018 09:28

Mutziputzi nejen fatalne zformovala, taky se okolo ni muze (a nemusi) tocit zivot cele rodiny, viz continuity a dalsi co tu zminovaly ze se denne do umoru s ditetem uci/ly

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 15. června 2018 09:33

viktorka_od splavu Mě se teda základka vůbec nedotkla. S dítětem bych se zcela jistě neučila, naopak bych podpořila zrušení domácích úkolů

Offline baltik
Avatar
4428 příspěvků moje polička 15. června 2018 09:35

bram moje svagrova jeste hodne zapojila babicky a tety, maji rozdelene dny na vyzvedavani a ditko je u nich pak cele odpoledne a rodicum se vraci az na spani

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33726 příspěvků moje polička 15. června 2018 09:40

Mutziputzi no mně třeba základka vyrobila celkem slušný trauma ze vzdělávání, v 8. třídě už jsem byla tak otrávená a nasraná, že se mi nechtělo vůbec nic. Přestup na jazykovku ve třetí třídě byl pro mě totální šok, měli jsme po úplně milionový suprový učitelce čůzu, která nás docela natvrdo fackovala.

Jak píšeš, že na tom moc nezáleží - podle mě základním smyslem minimálně prvního stupně je vytvořit zájem o vzdělávání, motivace k učení se a zájem o nový věci. Jako tady ty tance ve třetí třídě, co popisuje Continuity, mi přijdou naprosto šílený, jako aby čtvrťák nebo nevim, propadal z prvouky???? No to by musel bejt úplně retardovanej, ne? Nebo za pololetí z jednoho předmětu 60 známek???!!!!!

Kamarádka měla prvňáka ve třídě, kde je učitelka nechtěla pouštet z hodiny na záchod, když potřebovali, tak se tam občas nejakej chudák počůral...

A učňáky a dno - mělo by to teoreticky bejt úplně běžný praktický vzdělávání, ale když dneska chtěj všichni minimálně maturitu, tak mi přijde, že na učňácích končí fakt víceméně problémový děti bez zájmu o cokoli a já bych tam svoje potenciální dítě teda taky dát nechtěla. Ne proto, že bude truhlář bez maturity, to si myslim, že šikovnýho řemeslníka fakt aby pohledal a zaplatil zlatem, ale že bych se hrozně bála toho kolektivu a nerozvíjejícího prostředí.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 15. června 2018 09:41

Potrefenáhusa souhlas do puntiku se vsim.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 15. června 2018 09:44

Potrefenáhusa Jo to je pravda, to od základky vlastně očekávám snad jako jediný, že naučí dítě se učit a to, že škola může bejt fajn, ne apriori vopruz, prostě aby tam dítě chodilo rádo bez traumat a nevolností. Ale nějaký speciality a řešit co a jak je učí?? Vůbec bych neřešila, to je jak řešit jestli jedno dítě mluví v jednom roce a druhý ve třech, nepodstatný, v pěti mluví všechny

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 15. června 2018 09:45

Mutziputzi Ehm, to se na základce obvykle fakt neřeší.

Tak ta diskuze snad celou dobu nebyla o ničem jiném, než nedusit a neznechutit? 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 15. června 2018 09:47

Sweet Potato co přesně?

Offline 999
Avatar
17583 příspěvků moje polička 15. června 2018 09:50

Mutziputzi Za mě je u základky nejdůležitější, aby se tam dítě cítilo dobře. To, co je tam naučí je v podstatě marginální :-). Stačí, že umí číst, psát a počítat. Moje dítě má soukromou ZŠ, ale jen proto, že byla 2 minuty od domu. My jsme tvrdili, že tahle základka dala naší dceři perfektní způsob sebeprezentace, známí se nám smáli, že to nebude úplně školou...

Po přechodu na gymp, kdy se smíchaly děti ze všech možných typů škol, byl nejlepší kluk z vesnické malotřídky. A vysokou školu mají nakonec všichni.

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 15. června 2018 09:52

Mutziputzi Pardon, jsem moc zbrklá. O žádné vzdělávací speciality tu snad nikde nešlo. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 15. června 2018 09:54

999 No prosim, tak jsem to myslela

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 15. června 2018 09:55

Sweet Potato a tak uvízla mi poznámka o podivném stylu výuky angličtiny 

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 15. června 2018 10:02

Mutziputzi Jo tak. To jsem asi zrovna nedávala pozor. Ale takové konkrétnosti asi nemá smysl moc rozebírat, on taky žádný styl nebude vyhovovat všem. 

Občas slýchám o naší škole takové horory, jak se tam už chudáčci prvňáčci musej hodiny denně učit, neznat to tam, obcházela bych to obloukem.

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 15. června 2018 10:06
Reakce na Potrefenáhusa:
A učňáky a dno - mělo by to teoreticky bejt úplně běžný praktický vzdělávání, ale když dneska chtěj všichni minimálně maturitu, tak mi přijde, že na učňácích končí fakt víceméně problémový děti bez zájmu o cokoli a já bych tam svoje potenciální dítě teda taky dát nechtěla. Ne proto, že bude truhlář bez maturity, to si myslim, že šikovnýho řemeslníka fakt aby pohledal a zaplatil zlatem, ale že bych se hrozně bála toho kolektivu a nerozvíjejícího prostředí.

​Neni učňák jako učňák. Já nemám přímou zkušenost, ale neházela bych všechny do jednoho  pytle. Znám týpka co vyprávěl zážitky z učňáku kdes na Zeleným pruhu...no hodně přiučit se mohli i ti kdo přivalili ze zš s trojkou z chování. Naproti tomu můj bratránek chodil někam na Harfu na elektro a pohoda, normální škola, žádná šikana, žádný grázlové, hodně se naučil.

imo problémové děti bez zájmu o cokoliv většinou nedokončí ani prvák.

A kdybych měla dítě, který nezvládne sš, snažila bych se mu pomoci vybrat obor co by ho bavil, měl by budoucnost a snažila bych se ho motivovat tím, že by mohl brzy začít podnikat a být svým pánem. Pokud dítě má rodiče co jsou nešťastný, že jde na učňák a dávaj to najevo, to asi vede k tý rezignaci dítěte víc než ten samotnej učňák.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 15. června 2018 10:06

Sweet Potato Ja mam i ve svem okoli par exotek, co resi parametry zakladky jako kdyz se jedna o Oxford a kdyz dite "nevystuduje" radnou ZS bude dozivotni loser

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33726 příspěvků moje polička 15. června 2018 10:08

ice si myslim, že ti, co pak zvládnou sami podnikat, zvládnou teda i maturitu. (A naopak. Ale jako chápu, že když neni, tak neni. )

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 15. června 2018 10:14

Mutziputzi Tak jestli podcenily školku, už to nedoženou.

(Ale zase přiznejme si, školu v nějaké vyloučené oblasti, nebo jak se tomu říká, bychom taky nevybraly)

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 15. června 2018 10:18

Sweet Potato No jasne, tak extremy nebrat. BTW nektery chodily s kojenci na anglictinu do nejaky Kawasaki school ci co, pro me velmi zabavne

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 15. června 2018 10:20

baltik no to u nás právě nejde, jsme daleko od rodin, ale inspirována zde zkusím najít nějakou občasnou vyzvedávačku, to mi docela pomůže.

Potrefenáhusa souhlasím a podepisuji v plném rozsahu :)