Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 15. června 2018 10:22

Já chodim na pivo s finančním ředitelem jedný velký banky a on je vyučenej řezník plus si v US udělal MBA. Nastoupili jsme do tý banky tehdy spolu na stejnou pozici a on šel tak rychle nahoru... Je to prostě tak legrační pak číst o tom, že ty lidi nezvlánou podnikat a že učňáky jsou dno :D

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 15. června 2018 10:23

Mutziputzi mas prdly kamosky

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 15. června 2018 10:23

Mutziputzi Nebyla to Yamaha? Tam se teda chodilo zpívat, co já pamatuju, ale třeba rozšířili nabídku?

Ale já tohle nemůžu moc komentovat, děti byly v mezinárodní školce. Pravda, když jsem se tam poprvé přišla podívat, moje reakce byla “všechno super, jen škoda, že to není v češtině.”)

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 15. června 2018 10:25

ice Tak taky znám jednoho původně vyučeného kuchaře s tituly a ve vrcholové pozici, ale asi se shodneme, že takových nebude úplně mnoho.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 15. června 2018 10:27

Sweet Potato jezis nevim, melo by to logiku

Offline Gatita
Avatar
7156 příspěvků moje polička 15. června 2018 10:29

bram to je ta povestna "druha smena" doma. Taky me to dohnalo. Pomohla pani na uklid jednou tydne.odpadlo mi tedy myti zachodu a sudlani podlah a podobne,coz jsou minimalne 2 hodiny usetreneho casu a zpruzelosti. I tak to neni sranda.manzel vodi dite do skolky,ale to je tak vsechno.hrozne maka v praci a vraci se pozde,tak vic toho po nem chtit nemuzu.takze letim domu,zadne zdrzovani ci sklenicka s kolegy,vyzvednout syna,honem honem vymyslet veceri,trochu si taky pohrat nebo jit ven...nekdy musim jeste stihnout nakup.u kadernice jsem nebyla od doby,co jsem nastoupila na plny uvazek:)

O vikendu chodime jist ven a v nedeli delam obri nakup,abych v tydnu nemusela. Vic neporadim...rikam si,ze se to casem utrepe.

A pokud mas dobreho sefa,nesla by uprava pracovni doby? I pul hodka denne hodne odlevi...

Online Potrefenáhusa
Avatar
33725 příspěvků moje polička 15. června 2018 10:30

ice no tak ale záleží hlavně na IQ a když na to to dítě má, tak nevidím důvod, proč ho nepodpořit. Taky hlavně klukům náš systém vzdělávání úplně nenahrává, taky znám lidi, co je před dvaceti lety vyhodili z maturitního oboru a učňák prolezli s odřenejma ušima a nakonec tu maturitu i vejšku udělali v úplně jiným oboru (právěže v úplně jiným oboru)

já rozhodně proti učňákům nebrojím, ale přijde mi, že ta úroveň leckde prostě bejvá dneska tragická. Jako já se v práci setkávám s druhým koncem - vysokoškolskejma studentama a jako hele, co sem někdy leze za telata, u kterejch mám pocit, že se sotva zvládnou podepsat... si fakt říkám, co je v tý škole učej no a pak samozřejmě studenti, u kterejch je už třeba v prváku vidět, jak to vypadá, když to někomu fakt pálí a má zájem, kterej ho žene dopředu a strčili by mě zfleku do kapsy...(já jsem taková nebyla)

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 15. června 2018 10:34

Sweet Potato Helen Doron!

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 15. června 2018 10:35

Taky úplně souhlasím s Husou. Já na běžné zakladce strávila jen 4 roky a například posmívání spolužáků za to, že umím číst, nálepka šprtky od 1. třídy, seřvání učitelkou za to, že si čtu vzadu v čítance pohádku, zatímco ostatní se učili slabikovat...3 děti odešly do zvláštní školy a další dvě propadly. Já tam byla fakt nešťastná, určitě mě to nemotivovalo k dalšímu učení (3 z prvouky, protože jsem neuměla nakreslit netřesk, ačkoli jsem věděla, jak vypadá) a proto podporuju výběrové školy a víceleté gymply. 

Nicméně si uvědomuju, že je to o lidech, na výběrovce byla vynikající učitelka matiky a fyziky a když jsem nadšeně přišla na gympl, rychle jsem se uchýlila zpět k humanitním vědám, protože tamní matikarka dokázala vytvořit pouze atmosféru strachu a děsu, za celou dobu se nikdo neodvážil na nic zeptat.

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 15. června 2018 10:35

Sweet Potato není a ne každej učňák je dno. Mě prostě děsí ta nechuť rodičů dát dítě na řemeslo a radši ho drží na sš zuby nehty ptž an učňáku nám mazánka určitě zkazí, nebude se rozvíjet ...mrzí mě, že se nedožiju doby kdy se nemanuální profese začnou automatizovat. (a to bude jednodušší, levnější a rychlejší než zautomatizovat manuální. to mi věřte :D)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 15. června 2018 10:40

ice no nechapu, proc bych chytry dite “davala na remeslo”, fakt ne. proc ten tvuj kamos dela reditele a nedrzi se rezniciny, kdyz je to tak super?

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 15. června 2018 10:40

V tomto mám teda tú výhodu, že za Á sme mali pre materskou rozdelné úlohy presne na polovicu a za Bé dve deti (síce s 5 ročným rozdielom) s ADHD, takže to chudák prišiel domov, vzal mi dieťa/deti a ja som sa nejako so skleneným pohľadom spamätávala z toho stroboskopu a snažila aspoň napchať pračku. Museli sme zobrať pani do domácnosti, hoci s tým dodnes nie je úplne ok (teda nevadí mu, že chodí, len sa každej bojí ) ale inak to nešlo.

Takže potom to nebolo také, aj keď som medzi materskými pracovala málo (lebo okram ADHD majú ešte obaja imunitnú poruchu) a po materských nastúpila na ďalšie štúdium, tak si dodnes pamätám na tú úľavu, keď aspoň časť toho každodenného hurikánu prebehol mimo mňa.

Inak ja si osobne myslím, že je trochu chyba nebrať deň strávený starostlivosťou o dieťa ako prácu a v podstate "odňať" partnerovi zatiaľ jeho časť povinností. Lebo to, že je človek fyzicky v domácnosti neznamená, že nemaká. To je podobné s prácou z domu. Keď niečo robím, tak furt od toho odbieham - vymeniť pračku, umývačku, potom príde niektoré z detí zo školy, zistím, že hladné (lebo obed fuj), tak nakŕmiť...keby som nebola doma, muselo by to na mňa/nás počkať. Normálne rozmýšľam nad aspoň občasným dochádzaním do nejakého openoffice.

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 15. června 2018 10:42

Mohučanka Počkej, ale Husa myslím právě psala, že přechod na výběrovou (jazykovou) školu byl pro ni vstup do pekla? Ne, ve skutečnosti máte pravdu obě. Každý má svoji nepřenositelnou zkušenost a tu budou mít i naše děti.

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 15. června 2018 10:45
Reakce na Mutziputzi:

Potrefenáhusa Jo to je pravda, to od základky vlastně očekávám snad jako jediný, že naučí dítě se učit a to, že škola může bejt fajn, ne apriori vopruz, prostě aby tam dítě chodilo rádo bez traumat a nevolností.

​No a prúser je v tom, že kvôli tomuto treba jazdiť.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 15. června 2018 10:46

Sweet Potato spis jde asi o to, ze vyber zakladky proste JE DULEZITY. ne ve smyslu ze by mela byt vyberova, specilani a buhvico, ale ze by mela tomu diteti vyhovovat. protoze diskusi otevrela continuity ktera ma deti ve skole zcela zoufale dle popisu..

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 15. června 2018 10:48

Mutziputzi Teda se mnou se doma taky nikdo neučil, vůbec jsem neviděla důvod, proč když přijdu domů ze školy se půjdu eště učit s rodičema. U nás se vždycky jen zeptali, jestli propadám, tak říkám, že ne. Kolikrát mi chtěli něco vysvětlovat, no tak jsem je prostě zahnala, ať jdou dělat něco užitečnýho, že nic vysvětlit nepotřebuju. Úkoly se dopisovaly pod lavicí ten den. Nebo já nevím, asi jsem byla divná. Jinak já bych úkoly taky zrušila, je to pakárna. 

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 15. června 2018 10:50

ice no nechapu, proc bych chytry dite “davala na remeslo”, fakt ne. proc ten tvuj kamos dela reditele a nedrzi se rezniciny, kdyz je to tak super?

​netušim, nikdy jsem se ho neptala a popravdě se ho ani nikdy ptát nebudu. A nemluvim o tom dát inteligentní dítě na učňák, ale dítě, který ta škola tak úplně nebaví, dá mu práci, znamená  pro něj stres už od základky.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 15. června 2018 10:53

ice ze by deti continuity byly uplne tupy, myslis? ze nezvladaji ani prvouku bez sroceni doma to mi pripada vysoce nepravdepodobny.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 15. června 2018 10:53

Luna 

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 15. června 2018 10:55

ice Nevím, jak ten tvůj řezník, ale ten můj kuchař do učení musel, protože rodiče vzdělávání nefandili. Takže se podle jejich vyučil a pak už za své dodělal maturitu a pokračoval dál.