Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Allysa
Avatar
553 příspěvků moje polička 05. května 2024 08:18
Reakce na Len:

PotrefenáhusaPřemýšlím , jestli vám to rozmlouvali kvůli návštěvě Karja s rodinou.

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 05. května 2024 08:29

Len hele, on školku miluje, chodil by i o víkendu. Sportovní aktivity, rozcvičky, opičí dráhy, práce s interaktivní tabulí, zpívání, tanečky, práce typu sázení kytek, úklid na zahradě - tam je vždycky na fotkách v plném nasazení. Když se "vzdělávají", učitelky něco ukazují, jsou v muzeu, divadle - vždycky nadšený v první řadě. Ale jakmile se má dělat něco individuálně podle zadání, uteče do kouta a neúčastní se. Pokud je to proveditelné, dostaneme to domů a udělá to doma a nadšeně to nese do školky na nástěnku.

Podle mě si prostě ze začátku zvykl, že tohle dělat nebude a nedokáže teď už překonat ten blok, i kdyby chtěl. Jinak si to neumím vysvětlit. Probírali třeba třídění odpadu, měli krabice v barvách kontejnerů a měli tam dávat správné odpadky - prý všechno dělal, vykřikoval barvy, nosil to do krabic... A pak dostali papír s obrázky kontejnerů a odpadky a měli to vybarvit, no a to ne, rozbrečel se a šel si lehnout na koberec. Moc nevím, co se mu teda děje v hlavě. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33821 příspěvků moje polička 05. května 2024 08:48

Evaeva však my to hodně uzpusobujem, hodinová komentovaná prohlidka je fakt naprostý sci-fi. Ta kacina je pod zemědělským muzeem. Nebo super byl zámek Jezeri. Ideál je prochazka v zámeckým parku a kafe v zámecký kavárně - nejlíp venku, já teď větší ambice nemám, mimino má sileny období běhání a jakmile ji někdo omezí, začne strašně ječet 

Offline continuity
Avatar
33833 příspěvků moje polička 05. května 2024 08:51

Pinot Noir a nebyl by to ochoten třeba dělat v tom koutě? 

Jakože úplně mimo ostatních dětí? Takto mi to přijde, že mu hlavně vadí to dělat s ostatníma. 

Offline Len
Avatar
2241 příspěvků moje polička 05. května 2024 09:05

Pinot Noir Tak to je ta lepší varianta. Ale chápu, že i tak to zamrzí. Někdy bych těm dětem chtěla vidět do hlavy, co se tam asi odehrává. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 05. května 2024 09:17

continuity to mi právě nepřipadá, společné činnosti dělá rád, uteče právě jen od těch výtvarných. Podle mě je problém v tom, že se má podřídit přesnému zadání. Což mi teda dělá vyhlídky na školní docházku dost děsivé.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 05. května 2024 09:30

Pinot Noirškola je za dlouho, neblázni!

Bude mít delší prázdniny? Že by to mohl být takový předěl a po prázdninách by se třeba chytl, jestli je to opravdu tak, že by se rád zapojil, ale už má blok. Ale přijde mi skvělé, že se mu tam líbí, tohle se určitě poddá, jako všechno u něj. Vždyť tenhle rok udělal obrovský pokrok.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 05. května 2024 09:32

Potrefenáhusa pro naše děti není moc ani ten park. Jak se nedá lézt do křoví nebo na stromy Ale vyhlídka zmrzliny nebo dortu by jejich utrpení zmírnila. My teda nezájmem dětí o zámky netrpíme, naše oblíbená aktivita to taky není.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33821 příspěvků moje polička 05. května 2024 10:11

Evaeva v parku se dá lézt do krovi, ne?

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 05. května 2024 10:16

Potrefenáhusajak kde no, ne všude je to úplně žádoucí. Nebo kopat díru v prostřed cestičky

Offline continuity
Avatar
33833 příspěvků moje polička 05. května 2024 10:21

Pinot Noir 

Me právě připadá, že je ve stresu, že se mu to nepovede a uvidí to ostatní nebo něco podobného. Možná si tam ale jen  projektuji jedno z mých deti.

Ale fakt je ještě malinký a dělá ohromné pokroky. Když si člověk nalistuje tohle vlákno rok, rok a půl zpět, ten pokrok je neuvěřitelný.

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 05. května 2024 11:01

Evaeva no za rok musí k zápisu

Offline Mrakoplas
Avatar
8851 příspěvků moje polička 05. května 2024 11:15

Pinot Noir mne napadlo to iste co continuity 

Predpokladam, ze rok bude mat odklad a za dva roky sa urcite este vela posunie

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 05. května 2024 11:23

Pinot Noir právě, za dva roky může být všechno jinak. Vem si, jak začal tohle září, to je šest měsíců. Mrakoplas 

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 05. května 2024 11:48

Pinot Noir on bude hodne chytry, vsak jsi tu psala dost husty dovednosti (treba s hodinami, cisly). A vezmi si, jaky udelal pokrok v tech obycejnych vecech (ani nevim, jestli jste museli hodne drit nejake ty ergo veci, nebo jestli k tomu dospel sam?). Za dva roky muze byt nekde uplne jinde, myslim, ze budem jenom cucet;) Ale rozumim ti. 

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 05. května 2024 15:28

Potrefenáhusa a Jezeri si uzily i deti, jo? Valim se doma s virozou, tak vymyslim, kam by se dalo, az to pujde. Jak mam mezi klukama skoro 5 let, tak neni uplne snadne vymyslet, co by je bavilo oba. To tak maximalne na nejake nenarocne vyjizdce na kolech by se shodli oba:)

A zrovna jsem nakoupila nejake listky na Vanoce. Ze zvyku jen pro me a pro starsiho, ale hloda mi, jestli to nerisknout a neprikoupit pro vsechny, aby maly o neco neprisel. Ale vubec netusim, jestli by to dal, 90 minut poslouchat hudbu. Doted jsme chodili oddelene, s mladsim na manasky, se starsim na lepsi veci. Je to super usporadani, jenze citim v kostech, ze az mladsi doroste, podruhy se na stejny veci nevykopem

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33821 příspěvků moje polička 05. května 2024 16:54

Gatita já to za jiný děti neumim moc odhadnout, jako vyloženě dětskej program to není, aale myslím tam měli pro děti nějakou strasidelnou stezku. Ještě mi to hodně dobrý přišlo na zámku Valeč, to je taky ruina bez průvodce a maj tam docela impozantní dramaticky nasvícený lapidarium ve starý konirne 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 05. května 2024 17:14

dneska nam skoro neplanovane dorazil truhlar s montazi dvou masiv dveri vcetne oblozky. Dorazil asi v 11...i s detma 5 a 7 let. A prej "je nereste, oni mi pomuzou a nic nechteji". Tak meli melouna, dzus, zmrzku, tousty, nejakou zeleninu. Koukali se synkem na televizi a hrali si v pokojicku i venku. Vlastne bozi pro vsechny. Ale normalne ty deti mu pomahaly, uklizely po nem. Jak se tohle jako dela? A to mam fakt dite zlate. Na carodejnice jsem musela taky obsluhovat a jen kazdych 20min vykoukla, jestli jeste mame dite nebo jestli nehori , ale tohle nyl jeste lepsi level. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 05. května 2024 17:20

Jos no hele kluci teď úplně sami vybalili velký nákup včetně přesypání musli. Starší se mně chodil ptát na takové věci jako, jestli má tu rybu zmrazit Ani to v ledničce nevypadalo nějak hrozně 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 05. května 2024 17:22

Gatita tak záleží od dítěte, starší byl na dvouhodinovém představení ve stavovském ve dvou, mladší ve třech a i tak to bylo dost. Ale tvůj malý už je velký, takže já bych ho vzala taky