Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33718 příspěvků moje polička 01. října 2020 06:34
Reakce na žluťásek:

MPLee nenech se vystrašit, ne všichni mají ty uřvaný nespavce, statisticky na někoho musí vyzbýt pokojné miminko, co od šestinedělí spí celou noc (to měla moje ségra, trochu jsem ji nesnášela

​Já mám uřvaný, ale až na první tejden v noci spavý, s kratkejma pauzama spi cca 21-7,30. Akorat toho moc nenaspi přes den, resp.je ochotna spát na mně/v šátku a občas v jedoucim kočáru. 

Offline Zuzuli
Avatar
2154 příspěvků moje polička 01. října 2020 07:24

Potrefenáhusa mame stejny exemplar, akorat moje nastesti neni urvana. V noci spi krasne od narozeni, ale spanek pres den v postylce, abych ja neco treba uvarila? Neznam

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33718 příspěvků moje polička 01. října 2020 07:33

Zuzuli

k tomu pláči-mne hrozne pomohla kamaradka, když mi rekla, ze si mysli, ze je to proste temperamentem a celkovým nastavením a prožíváním, ze vselijaky bolení břicha a objektivní nepohody na to maj vliv spis malej. A u nás fakt pomohly ty tři mesice, jak zacala sledovat okolí a reagovat, strašně se to zlepsilo. I když hlasitě si stěžovat umí teda pořád

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33718 příspěvků moje polička 01. října 2020 07:35

Zuzuli Na to vaření docela funguje ten lehatkovej nastavec na zidlicku, varim, něco ji u toho rikam a ona kouká, nefunguje to teda pokaždý :-)

Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 01. října 2020 07:50

Ava Jé, taky gratuluju!

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 01. října 2020 08:05

Potrefenáhusa Myslim, ze hlasitost place jsou proste geny. Nektera novorozenata mnoukaj, jina rvou jak paviani od prvniho dne (moje dcera, mmch taky tmava a vlasata - ze by italska sestrenice ty tvoji? ). Nastesti od pocatku hodne a dobre spala, ale prvni tydny nemela jiny rezim, nez spanek nebo rev. Casem se to hodne zlepsilo.

Offline Zuzuli
Avatar
2154 příspěvků moje polička 01. října 2020 08:07

Potrefenáhusa jo, nastavec mame tez, se zidli hauck, a povazuju to za jednu z nejlepších investici. Kdyz ted moje tehotna kamaradka chtela seznam par veci, co se nam fakt osvedcily, tak tohle bylo na prvnich prickach. Ja uz se naucila, ze mnohem lepsi je nechat malou na me tu hodinku spat, ted uz ji teda staci lezet vedle me v posteli a drzet me za ruku, nez se ji snazit odlozit. Kdyz se v klidu vyspi, tak se svezim a dobre naladenym ditetem se da delat lecos a vydrzi docela dlouho si s necim hrat. Ji porad opakuju, ze ma stesti, ze je jedinacek a ja na ni mam cas

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33718 příspěvků moje polička 01. října 2020 08:15

Zuzuli Přesně a ten nastavec - můžeme se i občas společně normálně najíst!!!

Offline Malenge
Avatar
4255 příspěvků moje polička 01. října 2020 08:40

711990 Ta Lidl postýlka je naprosto skvělá, lehounka. Měla jsem ji u druhého a celou dobu si libovala (a litovala, že jsem ji neměla i u jedničky, co bych si byla bývala ušetřila za vstávání a podobných nočních radostí). Navíc to byla jediná věc, kterou jsem se kdy pokusila potom prodat a povedlo se téměř hned. Možná by MPLee mohla kouknout na tu výšku, třeba by se hodila...

Offline pilgrim
Avatar
165 příspěvků moje polička 01. října 2020 09:07

Zuzuli Díky za tip na židličku, už na ní koukám

K těm uřvaným dětem – já si z porodnice přinesla extrémně hodný a spavý dítě. A samozřejmě jsem v duchu vyslovila myšlenku, kterou jsem to všechno zabila – že když jsem měla děsný těhotenství a děsnej porod, tak že jsem byla odměněna hodným dítětem. No nebyla. Nebo alespoň ne tak zcela. Chlapec se vyspal z novorozenecký žloutenky do růžova a začaly večerní koliky (asi), na který jsme vyzkoušely všechno a nic nezabralo. Jen nosit, nosit, nosit a vydržet to… Já ten jeho řev brala celkem klidně až do chvíle, kdy muž, již zasloužilý otec, prohlásil, že takhle uřvaný teda žádný jeho jiný dítě nebylo. Což fakt chce prvomatka v šestinedělí slyšet Každopádně i přes tyhle řvoucí záchvaty pořád krásně spal v noci a spí tak doteď – cca od 8 večer do 7 do rána se dvěma přestávkama na kojení, po nichž (většinou) okamžitě usne. A to řvaní ustávalo kolem dvou měsíců a teď ve třech měsících je zlatej. Furt se teda umí hlasitě ozvat, když se mu něco nelíbí, ale většinu dne je dobře naladěnej. Tak a teď jsem to všechno zakřikla a od zítra začíná peklo

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 01. října 2020 09:14

pilgrim ty koliky jsou peklo, zvlášť jak člověk ví, že je to prostě hrozně bolí, že to není řvaní "z rozmaru", tím myslím takové to řvaní bez příčiny, ne že by si dvouměsíční mimino řeklo, tak a teď jim to trochu osolím.

Online Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 01. října 2020 09:14

pilgrim no veru, bacha na to, už radšej nikto nič nepíšte, my už sme dnes vstali o hodinu skôr

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 01. října 2020 09:16

pilgrim Co ono mi to pripomina.. Oni ti zaslouzili otci jsou take s kazdym dalsim ditetem starsi a min odolni. A bez ohledu na sestinedeli, srovnani s jinymi/lepsimi detmi chce slyset kazda matka kdykoliv..! Skoro bych dala zelenyho smajla. 

Offline Zuzuli
Avatar
2154 příspěvků moje polička 01. října 2020 09:22

pilgrim není zač, je fakt skvělá a já se o ní taky dozvěděla tady

Offline Malenge
Avatar
4255 příspěvků moje polička 01. října 2020 09:25

pilgrim Osobně mám za to, že když se matka pravidelně v noci slušně vyspí, tak se pak dá přežít skoro cokoli. Takže ti přeju, ať malý i nadále hezky v noci spinká, koliky určitě v dohledné době přejdou, bude víc vnímat, tak se zabaví i přes den a bude to dobrý. Muže nezabíjej, ona většina z nich má občas takovéhle záseky, ovšem když se jim daří zrovna v šestinedělí, tak to je vyloženě na pochvalu

Offline tina
Avatar
5868 příspěvků moje polička 01. října 2020 09:26

MPLee v některých porodnicích monitor za poplatek půjčí domů, tak třeba to půjde i v té vaší...

Offline tina
Avatar
5868 příspěvků moje polička 01. října 2020 09:29

711990 koukám na tu Lidl postýlku a přesně vidím, jak zakopávám o ty nožky a letím (v lepším případě sama).

Offline 711990
Avatar
17131 příspěvků moje polička 01. října 2020 09:45

tina ty nohy sou pod tvoji posteli a z druhy strany schovany pod postylkou, tam nejde zakopnout:)

Offline 711990
Avatar
17131 příspěvků moje polička 01. října 2020 09:48

Malenge presne! Ja furt spekulovala jestli si ji k nam koupit nekoupit, az byl Tonda velkej. Pritom tak bozi vec. 

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 01. října 2020 09:50

Jos mna jazva tahala este 2-3 mesiace. ale mala som komplikaciu s hojenim. na lavej strane je hnusna lebo mi dokor musel predcasne vybrat par stychov a dat drenaz takze sa to nezahojilo tak rovno ako na zvysku