Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33606 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 21:00

Jos Já mám tu uřvankyni (po tatínkovi), způsobila mi pár mých hysterických záchvatů, že pořád pláče a já jí neumím nijak pomoct. 
to jsem si fakt neuměla představit, jak moc strašně vyčerpávající je ten ječící novorozenec 5 cm od ucha a jak strašně moc pomuze, když si ho aspoň na chvíli nechá ječet  do ucha někdo jinej

Musej trochu dozrát, no

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33606 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 21:07

MPLee Mne to v porodnici dost štvalo, nakonec jsem vyhodnotila, ze to nepotrebuju (a strcila si mimino k sobě do postele)

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 21:07

Ava moc gratulujiMarianna je krásná jako její jméno. Povedla se vam moc.

Malvinu mám vnucku

Offline MaeGandal
Avatar
1600 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 21:08

MPLee měli jsme babybay a monitor a snímání to jenom dítě. Mě vůbec. Na tom musí to dítě ležet a ty se do babybay nevejdeš

Offline Myrtila
Avatar
2924 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 21:11

Potrefenáhusa Mne se dostalo rady, kdyz dite fakt moc rve, dat si spunty do usi a konejsit to mimino s nima, prave aby ten rev byl aspon o trosku mensi napor na nervy. Zatim jsem teda nemela moznost to vyzkouset. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33606 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 21:16

Myrtila To zní jako dobra rada, i tak ale koukat na tu červenou svraštělou tvářičku a bezzuby dásničky je

ale fakt je to masakr

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 30. zaří 2020 21:24

Potrefenáhusa Monitor mam pujceny z porodnice - nejaky typ Phillips Avent. A taky jsem si uz v porodnici brala maleho k sobe, nikdo to nekomentoval. Vsichni mi tvrdili, jak budu ve stresu nemit dite na monitoru. No a ted uz ten monitor dechu zapominam i zapnout
Jinak ja mam fakt hodne cerstve mimino (jeste nema koliky), tak to udela dost. A navic jsem asi trochu krkavci matka, ale klidne setrvam ve sprse, i kdyz zacne maly rvat a vycitky z toho nemam.  

Offline Karja
Avatar
35729 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 21:44

Potrefenáhusa Neboj bude lip! Ta moje ted rve jenom kdyz ji nenosim nebo nenecham po sobe lezt:-D:-D A bohuzel ani sambo na ni nefunguje. Jakoze pres den dobry, to ho akceptuje kdyz nejsem doma a ani tak nevysira, ale vecer vubec kdyz k ni prijde! Jeji interni prezdivka je vysirac ted! Nenecha se pochovat od nikoho, zblizka se na ni muzou podivat jen deti, a babicka a deda. Ale to vecerni rvani co popisujes, to provozovala tak do toho 6 mesice, pak uz ne;-)

Offline Pinot Noir
Avatar
24392 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 21:44

MPLee my máme monitor Babysense a ten snímá i vedle ležícího člověka, pokud se postele dotýkají. V postýlce připojené k naší posteli by byl tudíž k ničemu. Vyzkoušeno. Já bych bez monitoru asi umřela od nervů. Existují nějaké monitory na plenku, které fungují i v kočárku, to by nešlo využít?

Offline Myrtila
Avatar
2924 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 21:46

Potrefenáhusa No, to si uz ted dovedu aspon trochu predstavit, to bude asi pak masakr, kdyz uz ted na me ty cizi placici deti dost pusobi. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8773 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 22:02

Pinot Noir ja som mala tiež babysense a nesnimalo ma to ani keď som bola vedľa (pripojené postele ale postieľka mala bočnicu). Vôbec nechápem ako je to možné, že to sníma aj človeka vedla (nie že by som ti neverila, ale nerozumiem tomu mechanizmu)

Offline žluťásek
Avatar
7587 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 22:04

MPLee a tu babybay už máte? Já jsem ji taky měla a tehdy mi přišla fajn, ale zpětně vidím, že bychom se klidně obešli bez ní. Je fakt malinká, syn se do ní už brzy nevešel a jestli byl v postýlce nebo o kousek vedle mě už bylo jedno. Respektive byl u mě, protoze mi prislo zbytečný ho posouvat a riskovat probuzení.

Jestli ji budete mít půjčenou nebo darovanou tak super, ale kupovat bych si skoro myslela, že je zbytečný. (doufám, že ji nemáš už koupenou za plnou cenu novou. V tom případě ji moc chválím, je to roztomilá postýlka, snadno se skládá, nezabere místo, dobře se reguluje výška matrace a dá se pod ní strčit spousta krámů

Offline Mrakoplas
Avatar
8773 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 22:05

Myrtila možno to nebude také zle. Pri prvom som mala tiež masaker hormony a pri druhom som to sestonedelie prežívala nejako viac v kľude, zato mi to dávajú hormóny zožrať pri pms, to je veľmi porovnateľné s tým prvým sestonedelim. S tým rozdielom, že to mám každý mesiac

Offline Sairon
Avatar
1853 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 22:09

Mrakoplas Pinot Noir taky jsem měla Babysence a vedle ležícího člověka to nesnimalo. Matrace postýlky se přímo dotýkala mé matrace. 

Offline MPLee
Avatar
2328 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 22:11

MaeGandal A jaký monitor jste prosím měli? Právě všude čtu spíš ty zkušenosti, že to bohužel snímá i kousek okolo desky. 

Pinot Noir To by samozřejmě šlo, ale zdá se mi to už trochu velké a že to musí miminku překážet... To už bych asi vyzkoušela ten náramek

Offline Sairon
Avatar
1853 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 22:20

MPLee pokud tu babybay nemáš ještě koupenou, doporučuji tady tuto

Je taky malá a za podstatně lepší cenu. já za ní byla hrozně vděčná po prvním porodu,  kdy byl pro mě víc jak měsíc problém jakýkoliv pohyb a tady s tou malou postylkou bylo menší problém se zvednout té své postele. 

Offline MPLee
Avatar
2328 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 22:22

žluťásek Nemáme, ale pořídit jí určitě chci, budeme mít ten model boxspring, ten je o 10cm na každou stranu větší než original. Jsem smířená s tím, že je to na chvilku, ale i za to mi to stojí. Postel máme fakt vysokou, mezi nás dítě nechci, často se i tak sotva vejdeme a přetlačujeme se na posteli spolu  Větší postýlku nemáme kam dát, jedině do jiného patra a to nechci. Zatím mám naivní představu, že až odroste z babybay, tak už se nebude budit 10x za noc a udělá se pokojíček. Ale novorozence nechci šoupnout uplně do jiné části bytu ale ani stěhovat celou ložnici, kde je nábytek na míru. Jako počítám s tím že mi moje plány nevyjdou, ale i kdyby tak už jsem vyhodila peníze za větší kraviny a třeba ji pak ještě prodám  Zatím teda projíždím bazary a když jí do konce listopadu neseženu tam, tak objednám z amazonu, tam vyjde nejlíp

Offline MPLee
Avatar
2328 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 22:25

Sairon Mockrát děkuju za tip, ale bohužel k výšce naší postele nejde  Nebo by se asi nějak připojila, ale buď by nahoře nezbyla skoro žádná ohrádka, nebo by tam byl minimálně 20 cm schod dolu a to je asi hloupé. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33606 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 22:27

Myrtila cizi plačící dite mě nechalo v klidu už v porodnici a klidne jsem u toho spala s úlevou, ze to není moje dite - čímž teda zavidim Jos protoze pro mě je ten její pláč v určitý frekvenci a intenzitě naprosto nesnesitelnej 

Offline continuity
Avatar
33430 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 22:30

Potrefenáhusa to tak zařídila příroda, zcela objektivně ti novozenci žádnej extremni pláč nevydávají. Tuhle jsme potkali s mužem řvoucí kočárek a ten povídá: to je sranda, jak to dítě řve tiše, ještě nemá tu sílu,vůbec mi to tak nepřipadalo na těch nasich

Takové batole dá decibelů mnohem vic, ale už to člověk snaze projde.