Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline tina
Avatar
5868 příspěvků moje polička 01. října 2020 09:54

711990 tak to jo, já jsem na to totiž expert:)

Prosím tě, nevíš, jak sedí dětský velikosti v Nextu?

A dotaz pro Pinot Noir Chci koupit dětský xylofon a vím, že jsi tu kdysi psala, že ho není úplně jednoduché vybrat. Poradíš?

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 01. října 2020 10:09

tina nebyla jsem tázána, ale určitě bych koupila nějaký opravdický z hudebnin, ne hračku v hračkářství. Zvuk je absolutně nesrovnatelný, cena tedy bohužel rovněž.

Záleží jaký chceš rozsah, tenhle eshop třeba je spolehlivý. 

https://www.houdek.cz/bici-a-perkuse/zvonkohry-xylofony-metalofony/

Offline 711990
Avatar
17132 příspěvků moje polička 01. října 2020 10:12

tina tyjo z Nextu mel naposled pyzamka 6-9m, takze neposoudim:( ale Tesco o M&S sedely stejne a tam ted beru 12-18 na 76cm/9.5kg, ale je to tak akorat na ted, neco co ma vydrzet bych vzala vetsi.

Offline 711990
Avatar
17132 příspěvků moje polička 01. října 2020 10:14

Jo a xylofon mame z lidlu a asi ho hodim z okna, neni tam ani stupnice, vubec neladi

Offline tina
Avatar
5868 příspěvků moje polička 01. října 2020 10:16

711990 dík, Aninka je s Toníkem tak nějak postejně:)

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 01. října 2020 10:19

Ještě k tomu xylofonu, resp. metalofonu dodám, že barvy těch kamenů nejsou náhodné a třeba Vilac je má krásně seřazené podle barev duhy, ale nedaji se pak používat zpěvníčky s notovými záznamy, které s tím barevným pořadím počítají. Existují dvě barevné kombinace, evropská a asijská. 

Offline Ava
Avatar
1110 příspěvků moje polička 01. října 2020 10:23

Jos neprováděli nám nic hrozného, ale režim a novorozenecké celkově se nám prostě nelíbil. Já jsem to špatně nesla, i to, že tam s námi není otec. Takže když na vizitě bylo vše v pořádku, tak jsme šly o den dřív domů, nic dramatického.

Jinak malá má dva režimy, buď hodiny spí a vůbec o ní nevíme , nebo má takové 3-4 hodinové bloky, kdy střídavě brečí, chce kojit nebo přebalujeme. To bývá náročné. Mě asi nejvíc stresuje to kojení, aby malá přibírala a zároveň se mi neudělal zánět nebo jiná komplikace. Lékařské doporučení pravidelně kojit po 3 hodinách á 20 minut teda nedáváme vůbec. Ale tábor laktačních poradkyň zas říká, že je to blbost. Tak uvidíme.

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 01. října 2020 10:30

Ava do mňa sestričky v nemocnici hučali, že viac ako desať minút nemám kojiť, samozrejme to bola úplná blbosť. Mala som málo mlieka a malá sa chcela kojiť v podstate nonstop, lebo bola hladná. Sestričky jej dávali v nemocnici fľašku, doma som na to nebola pripravená, vôbec mi nedošlo, že toho mlieka mám málo. 

Ako som išla z nemocnice domov, malá zaspala a spala až do deviatej do večera. Potom sa zobudila na hlad a ja som kojila nonstop do tretej do rána. Potom od únavy chúďa zaspala. Bola som úplne sama, ráno o siedmej som volala s plačom kolegovi, aby mi išiel kúpiť Nutrilon a doniesol mi ho. Potom o deviatej som volala s plačom laktačnej poradkyni, nemohla prísť, ale snáď hodinu so mnou telefonovala a aj tak mi moc pomohla. Môjho manžela som v ten deň nenávidela snáď najviac v živote. Našťastie poobede prišla moja sestra a bola so mnou aj cez noc.

S kojením som sa trápila ešte pár mesiacov, brala som benedikt lekársky a senovku grécku a malú dokrmivola aj nutrilonom, z ktorého sa vždy povracala. Našťastie toto obdobie ale skončilo a nastal kľud a radosť a malú kojím doteraz. Vlastne som ťa chcela len povzbudiť, že aj to najhoršie raz prejde a bude dobre.

Offline MPLee
Avatar
2342 příspěvků moje polička 01. října 2020 10:35

Malenge Já na ní samozřejmě koukala, jenže naše postel je hloupá v tom, že pod ní žádné nožičky rozhodně nezastrčím. Prolezla jsem snad všechny dostupné přístavné postýlky a pořád z toho vychází jen ta Babybay. Jinak bych mnohem radši pořídila levnější variantu. 

Offline Ava
Avatar
1110 příspěvků moje polička 01. října 2020 10:36

betsey děkuji za podporu  já věřím, že si to nějak sedne, však je taky na světě čtvrtej den teprve... jen ty několikahodinovy kojici sekvence jsou proste narocny psychicky i fyzicky a vzdycky pochybuju, jestli to je k necemu dobry vlastne. Ale asi jo, kdyz to tak potrebuje. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 01. října 2020 10:36

Ava Aha, tak to chapu. Ja tam byla o den vic, protoze jaksi ani memu muzi ani otci se nehodilo me vyzvednout. Muzi nabidli tam jednou prespat (mela jsem nadstandard) a to zdeseni v jeho ocich sestricku pobavilo.

Taky jsem zpocatku zkousela ty 3hod intervaly, ale vydrzela jsem par dni a ted to nechavam na diteti.  V porodnici sestry rikaly, at se nestresuju vazenim. Me teda kojeni nijak zvlast nebavi, ale diky bohu za nej, v porodnici jsem dokrmovala UM a to pripravovani a vyvarovani mi nechybi.

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 01. října 2020 10:38

Ava ja ti veľmi rozumiem, tiež som tie niekoľkohodinové kojenia zažívala. A keď som nasadila umelé mlieko, tiež som vždy kojila najmenej hodinu a potom som dala UM. Bolo to fakt ťažké, ale zhruba po dvoch mesiacoch si to sadlo, zrazu som mala mlieka nadostač, a kojila som fakt hádam len tých 10-15 minút

Offline Zuzuli
Avatar
2156 příspěvků moje polička 01. října 2020 10:39

Ava moje cerstva zkusenost je takova, ze ve chvili, kdy jsme se na ten nemocnicni rezim kojeni vykaslaly, se me i male dost ulevilo a kvalita meho zivota dost prudce stoupla. Nebudu v noci budit spici dite, protoze zvoni budik, ze uz zase podle rozpisu ma pit, stejne jako dostane napit driv, kdyz zrovna ona chce. Obcas nema zajem tri hodiny a pak se nadlabne, obcas si trochu cucne kazdou hodinu... A mlika se tak tvori taky plno a jsme obe v klidu. Tyhle pravidla mi prijdou uplne ujeta, to je jako kdybych ja dostala hrnek caje kazdy den presne ve tri a mela na nej presne ctyri minuty na vypiti. V zadnem pripade bych ho nemohla obcas vypit rychle, protoze mam zizen, ani si ho pomalu pul hodiny popijet u knizky a zakusku, protoze na to mam zrovna naladu. 

Offline Zuzuli
Avatar
2156 příspěvků moje polička 01. října 2020 10:44

Ava jinak nam ten start kojeni trval tri tydny, mala zacinala na lahvi, prvni ctyri dny dokrm, pak se podarilo pomoci odsavacky rozjet laktaci a dostavala materske mleko v lahvi. Od tri tydnu do ted, cerstve pet mesicu na svete, je plne kojena. Takze radim nevzdavat to moc brzo, ono se to casem nejak ustali

Offline Ava
Avatar
1110 příspěvků moje polička 01. října 2020 10:45

Zuzuli já se taky kloním k tomu, že je to blbost, akorát když - s pauzama teda - cucá třeba tři hodiny, tak jednak ja už dost skučím, jednak si nejsem jistá, jestli se takhle pořádně nají. No uvidíme... Věřím, že když tak nám poradí asistentka, co u nás byla, nebo laktační. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 01. října 2020 10:48

Ava Hele ja do pateho dne nemela vubec mliko, fakt nic, maly u kojeni usinal a nebyl motivovany a ja brecela...a pak snad z hodiny na hodinu to najednou zacalo jit. A ted fakt kojim cca deset minut, na zacatku dite hlta a pak iz jen tak sporadicky, tak ho odstavim.Ono to pak i zacne navic bolet...

Offline Malenge
Avatar
4255 příspěvků moje polička 01. října 2020 10:54

MPLee To je jasné, že máš nastudováno. Tak třeba ji potkáš na bazaru nebo pak naopak dobře prodáš. Každopádně ta přístavná je super vynález, nemohla jsem si ji vynachválit. S monitorem rozumím, u staršího jsem mnoho nocí ležela a zírala jak zdrogovaná na to blikající světýlko. Kdybych radši spala  u mladšího jsem ho tam dala, několik dní (dost) po něm nevzdechla, pak ho jednou zapnula, on začal řvát, asi jsem ho zapojila blbě či co, což mě tak vytočilo, že jsem ho hned ráno vrátila švagrové a bylo  takže s tím snímáním dospělého ležícího vedle na posteli fakt neporadím, ale asi bude nutné to vyzkoušet. Nebo si ho jen půjč, třeba pak zjistíš, že ho vlastně nepotřebuješ...

Offline Zuzuli
Avatar
2156 příspěvků moje polička 01. října 2020 10:56

Ava laktacni je rozhodne dobry napad, nam hodne pomohla.

Tak je male miminko, teprve par dni na svete, do ted nic jineho, nez tebe, na svete neznala, tak tu potrebuje kontakt. Ale to neustale cucani chapu, ze neni ze zacatku prijemne, ja i ted po tech mesicich poznam, kdy ma spurt, protoze me boli bradavky, jak dostavaj porad zabrat, na zacatku, nez si zvykli, by to byl ocistec. Co dudlik? Ze by si cumlala ten a jednou za cas se napila? Nevnucuju, navrhuju. Osobne si myslim, ze vinit dudlik z potizi s kojenim je nesmysl (nepopiram individualni zkusenosti o opaku, kazde dite je jine), mala ho ma od narozeni, na rozdíl od prsa, uz mi ji s nim privezli z jipky, a i tak je ukazkovy savec. Nedavno dokonce nechtela sama doma s tatinkem vypit mleko z lahvicky, tak kdyz jsem prisla, tak jsem ji tim dokrmovala ja, mala si stridave davala prso, lahev a prokladala to dudlikem, ktery uz si umi sama strcit do pusy, jak se ji v te chvili zrovna chtelo

Online Pinot Noir
Avatar
24470 příspěvků moje polička 01. října 2020 11:47

tina neporadím, protože my máme právě ten xylofon úplně blbej! Moje srdce hudebníka nad ním vždycky krvácí

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33722 příspěvků moje polička 01. října 2020 11:58

Ava Pro mě byla dobra rada, ze tem malejm miminkum při nakrmení povolej sevreny pesticky