Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline letfenixa
Avatar
8047 příspěvků moje polička 11. dubna 2018 20:08

rasaNori 

Nasa pediatricka by tiez nezaockovala dieta s nadchou, proste len uplne zdrave, plus sa pyta, ci aj najblizsie okolie nema nejaky infekt.

Online Pinot Noir
Avatar
24591 příspěvků moje polička 11. dubna 2018 21:50

Luna Velmi rozumím. Jsem strašně ráda, že můžu v práci plynule navázat, a nemusím k mateřským stresům (odtrhávání řvoucího děcka z náruče ráno v jeslích, neustálé nemoci, výčitky a váhání, jestli dělám správnou věc) se ještě učit novou práci a sžívat s novým kolektivem (což je pro mě, starého asociála, největší strašák). Přeju, ať všechno klapne co nejlíp!

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 11. dubna 2018 22:25

Luna Držím palce, to bude dobré. Myslím, že mileniálové se klasickým zaměstnavatelům příliš neosvědčují,tak šance je:)  Ale smíšené pocity chápu. Já hrozně chtěla změnu, ale současně jsem ji nechtěla, protože bych se musela vzdát poctivě vysezeného místa, které jsem horko těžko oprašovala celý rodičák....  No, takže mám tu změnu, ale paradoxně nejsem tak vystresovaná, jak jsem si myslela, ty priority jsou teď prostě jasně dané, nějaký kolektiv a nová materie...to dám, hlavně aby ve zkušebce neudeřily neštovice:-)

Online Karja
Avatar
35992 příspěvků moje polička 11. dubna 2018 22:34

Luna Zrovna o tom dnes mluvila kamarádka, jak se ty ženský nabraný po rodičáku u nich v práci hrozně podceňují (jako ony samy, realita je prý uplně opačná, jsou šikovný, učenlivý a prej dost energetický, ale se sebevědomím děsný). Tak přeju hodně štěstí!

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 12. dubna 2018 02:20

rasaNori asi áno, ono je to dosť veľká úľava mať pedietričku, ktorej človek dôveruje, než skúšať všetko vždycky overovať cez googleuniversity (niežeby to človek nekontroloval aj tak )

Luna držím palce!

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 12. dubna 2018 07:19

Ja bych se chtela zeptat, jak resite prazdniny se sesti, sedmiletymi detmi. Jsou cele prazdniny na taborech nebo jak? A vubec kazde prazdniny i ty dvoudenni a tak.

Offline Garfie
Avatar
24025 příspěvků moje polička 12. dubna 2018 09:44

Candance Já mám teda výhodu, že pracuju z domu, ale pořád teda potřebuju pracovat, takže to taky řeším. Dcera jede letos na dva tábory, jeden na dva týdny, druhý týden a dva dny. K tomu si je na dva týdny (ne ale v kuse) bere tchýně, plus k tomu jeden příměstský tábor a naše dovolená. Zbytek se nějak polátá. 

Je takový naprd věk, ještě je nenecháš samotné. Dcera chodí do super oddílu (ochránci přírody) a jezdí s nimi na všechny ty krátké prázdniny někam na chalupu na výpravu, to je super pomoc!

Pamatuju, že třeba moje máma kdysi hlídala kromě neteře i dceru ségřiné kamarádky, tak se zkus zeptat takhle v okolí, že bys třeba i něco zaplatila, protože upřímně pro tu cizí babičku je to méně práce, pokud tam mají vnoučata kamarády. Ale mám taky kamarádku, která si bere dovolenou na střídačku s manželem, aby to nějak zvládli. :-(

Online Pinot Noir
Avatar
24591 příspěvků moje polička 12. dubna 2018 12:15

Dovezli nám pískoviště Teď ještě tak půl tuny písku a můžeme bábovkovat!

Offline letfenixa
Avatar
8047 příspěvků moje polička 12. dubna 2018 12:17

Dnesna noc s kiahnami bola strasna. Dufam, ze to uz kulminovalo.

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 12. dubna 2018 12:59

Candance Ťažko. Ja som teda na letné a časť zimných doma, ale aj keď som doma, tak to znamená len dozor a už nie program. A keďže 99%detí v okolí je rozvezených na prázdniny k babičkám, tak s mojimi dvoma extrovertami je to o hubu. Kedysi - a to ešte aj tak na prvom stupni - im bolo dobré aspoň miestne kúpalisko, lebo tam sa vždy zozbierajú deti, tak tam sme trávili veľa času v tom veku. Teraz je to už out, lebo detský bazén už vyrástli, veľký bazén je tam strašne studený a tým pádom prázdny, takže sa im tam nechce, lebo sa tam nudia. Inak odporúčam poobzerať sa po denných táboroch v okolí, sú predsa len lacnejšie ako pobytové a človek má väčšiu možnosť zasiahnuť, keby nebolo všetko ok. No a ak sú k dispozícii ochotní príbuzný, tak toje úplný žolík. No a plus nejaká rodinná dovolenka. Plus teda dlhý čas sme museli (a radi museli) chodiť s deťmi na kúpeľnú liečbu, tak tú sme sa snažili vždy natermínovať, ak sa dalo, tak na prázdniny.

Tie kratšie prázdniny si buď vezmeme voľno všetci a niekam ideme, alebo sa jednoducho prestriedame a popozeráme programy v okolí.

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 12. dubna 2018 13:00

letfenixa držím palce, je to otrava, ale zas to budete mať aspoň za sebou

Pinot Noir 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46126 příspěvků moje polička 12. dubna 2018 13:03

Candance hodně těžko. jsem ráda že už to řešit nemusím. jednak tábory, i ty městské jak píše slniečko, a pak zapojit se musí celá rodina. naši zdaleka nebyli v důchodu, ale brali si děti v létě na chalupu když měli dovolenou, i každý zvlášť, takže to třeba 3 týdny pokrylo. směnující člen rodiny je též výhodou, a brzy je naučit samostatnosti... samozřejmě ne na celý den, ale po pár hodinách jak se střídá dozor, třeba

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 12. dubna 2018 15:25

Musim se pochlubit:D

Offline Sweet Potato
Avatar
34876 příspěvků moje polička 12. dubna 2018 16:07

Čekáme na autobus a dítě najednou povídá “maminko, není to nebezpečný řídit s tím miminkem před sebou?” Koukám jak puk, vedle nás auto, řidička na břiše nosítko s miminem.

Online Pinot Noir
Avatar
24591 příspěvků moje polička 12. dubna 2018 17:43
Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 12. dubna 2018 18:26
Offline brrr
Avatar
10054 příspěvků moje polička 12. dubna 2018 19:23

Candance My máme naštěstí babičku v důchodu, takže ta 14 dny vypomůže, pak příměstský tábor a dovolenou máme s mužem každý 14 dnů, ale jen týden společně. Plus teda společné míváme volno kolem Cyrila a Metoděje, ale je to na prd.

Online continuity
Avatar
33813 příspěvků moje polička 12. dubna 2018 19:32

Candance jj, muz na smeny resi hodne. plus moje homeofficy, babicky. no nejak to vzdy slo udelat. co mi pripomina, ze letos vlastne musim udelat poradny plan.  ale chapu, ze pro dva pracujic bezny pracovni tyden a bez babicek z prdeli to musi byt docela peklo. mela jsem taky kolegu, co si brali dovolenou na preskacku, aby to nejak polepili, tak to mi prijde, ze rozklada tu rodinu daleko vic nez to, ze muze jsem tento tyden uz videla 6x15minut. 

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 12. dubna 2018 20:11

continuity jj, je to peklo, nevim, jak to polepim. 

Online continuity
Avatar
33813 příspěvků moje polička 12. dubna 2018 20:38

Candance nemas moznost si v praci domluvit alespon ten Homeoffice. fakt to dost pomuze + velice rychle jsem deti vycvicila, ze nesmi prudit. mame hriste pod okny, takze jsem je docela rychle vykopla ven samotne. ted uz zvladnou byt par hodin samy doma, takze pocitam, ze jeste max dve leta a daji to par dni za leto sami.