Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Pinot Noir
Avatar
24470 příspěvků moje polička 31. května 2020 10:41

continuity tatínek se zapojuje hodně, jsme nevyspaní všichni. Ríša někoho k usínání (i opětovnému) pořád ještě někoho potřebuje, takže si je musíme rozdělit (je pravda, že muž většinou bere staršího, protože tomu se dá už leccos vysvětlit, zatímco mladší má teď typickou separační úzkost, beze mě nedá ani ránu). Pokud se probudí ve své postýlce, tam se ho ani udržet nesnažím, rovnou ho beru do obýváku. Ale on dvakrát za noc ještě jí a po první flašce si ho beru do postele, protože mně tak zoufale už chybí spánek, že nedokážu sedět u postýlky a čekat až usne (položit a jít funguje přes den a při prvním večerním usnutí, v noci pak už ne). Takže je u nás v posteli. Většinou usne, ale vzbudí se pak po chvíli a začne po nás lézt... Kašlu na to, píšu to vlastně zbytečně, vždyť je to jedno, děje se to měsíce, vyzkoušeli jsme všechno a už jsem dost na dně. Radu vlastně nechci, myslím, že nějaké zkušenosti mám, Ríša byl velmi komplikované mimino, ale žádný "problém" netrval tak dlouho, a všechny rady už jsme vyzkoušeli (kromě nechat vyřvat a s tím na mě nechoďte).

Myslím si, že u nás je na vině opět jídlo, protože Viktor málo jí přes den a dojídá se v noci. Vypije v noci dvakrát celou velkou láhev a to mu dodá tolik energie, že trvá dvě hodiny než usne. Takže zatímco začal jeden konečně jíst, byť velmi omezený sortiment, ale aspoň v normálních dávkách, začne kolotoč "jak dostat do děcka jídlo" s druhým

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 31. května 2020 10:58

Pinot Noir tam je ale reseni nasnade, jelikoz v noci se nejen nesviti, ale ani neji...

Offline Pinot Noir
Avatar
24470 příspěvků moje polička 31. května 2020 11:03

viktorka_od splavu kojené děti kolem roka se v noci krmí úplně běžně. Proč by UM mělo být jiné? A ano, v noci se nejí, pokud přes den sní dostatek jídla a vypije dost tekutin. On jiné tekutiny než mléko odmítá, vyzkoušela jsem všechno. A jídla sní málo, jsou to pořád jen příkrmy v jeho případě. A když mu rostou zuby, nic jiného než mléko, max trochu zahuštěné kaší, nepřijme.

Mimochodem "v noci nemůže mít hlad" je pro mě hláška z kategorie "to tě nemůže bolet".

Online Kokoska
Avatar
28306 příspěvků moje polička 31. května 2020 11:06

viktorka_od splavu a nechas dite rvat hladem? Myslim, ze mu jeste neni rok, to je snad jeste nocni krmeni normalni, ne?

Offline continuity
Avatar
33684 příspěvků moje polička 31. května 2020 11:07

Pinot Noir u nás to bylo taky tak. Dítě jedlo hlavně v noci, já jsem kojila, takže jsem netušila, jak moc.  Ale vyřešilo se to s tím spaním, jakmile začla trochu spát, začla jíst ve dne normálně a tehdy jsem zjistila, že toho během noci vypila fakt hodně.  

Prostě se to všechno odvíjí od těch noci. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8807 příspěvků moje polička 31. května 2020 11:09

Pinot Noir nas je teraz tiez v tejto faze, cez den nechce jest a v noci dve maxi flase mlieka. Snazim sa donho cez den pchat, lebo je zrejme, ze v noci sa dojeda ale jedine co ma uspech je ked mu dam mlieko, takze poobede zarabam este plnu flasu. Ostatneho mi teraz zje malo a vyhradne sam! Nenecha sa krmit, strašne sa jeduje. a to bol doteraz v kategórii Zjem vsetko, co nezje mna. Asi si nasadil redukcnu dietu

Offline continuity
Avatar
33684 příspěvků moje polička 31. května 2020 11:12

Pinot Noir Já už teda kolem roku v noci nekojila ani jedno. Nevím, co je běžné, ale u nás se noční kojení od jistého veku zvrhavalo v noční podumlavani maminky. Možná kdyby se chovali spořádaně a napily se jednou, tak jim dám, ale u nás to bylo všechno nebo nic.

Offline Pinot Noir
Avatar
24470 příspěvků moje polička 31. května 2020 11:17

continuity já to taky neznám, Ríša se od osmi měsíců v noci nekojil a v 11 odstavil úplně. Ale když Viktor vypije o půlnoci a ve tři vždycky plnou láhev, nemyslím si, že by to byl zlozvyk srovnatelný s podumlávaním. Je to prostě jídlo. Neumím si představit, mu to nedat. 

Offline continuity
Avatar
33684 příspěvků moje polička 31. května 2020 11:28

Pinot Noir no oni u toho podumlavani vypiji strašne kvantá mleka, to se nezdá. a čím starší dítě tím je to horší. Dite se mají klidně v noci, když ví, že dostane a pak nejí přes den. co nám zkušenost, nefunguje je víc krmit před den, aby pak v noci spaly. Musí se začít od té noci. 

U vas to vypadá, že si Viktor otočil den a noc a s takto starým dítětem nemám zkušenost. mě se to stalo s novorozencem  a pak tak v 7 měsících, ale to jsem utla zavcas. Možná by to fakt chtělo s někým probrat, možná by pomohla i laktační, co řeší zároveň spánek. ( I když nekojis, to je jedno). 

Je mi tě fakt líto, protože si pamatuji jak to bylo strasne 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 31. května 2020 11:32

Pinot Noir jak clovek nema odstup, coz nejde kdyz jsi v tom srabu az po krk, tak to proste nevidi.. zpetne si rikam jak bych to byvala byla udelala lip:-)

Offline Mrakoplas
Avatar
8807 příspěvků moje polička 31. května 2020 11:50

Pinot Noirnas ked mu v noci nedas HNEĎ tak vrieska na cely barak, takze chapem. Ale aspon potom zaspi, len musime byt nanho dvaja, jeden tisit a druhy robit mlieko lebo ked sa prilis preberie, tiez nevie aj hodinu zabrat. 

Online Kokoska
Avatar
28306 příspěvků moje polička 31. května 2020 12:03

Sice je to blby dotaz, ale tady to vic zije - kam dneska v Praze s detma 3 a 6, kdyz je venku tak hnusne, zima a prsi?

Offline Pinot Noir
Avatar
24470 příspěvků moje polička 31. května 2020 12:04

Mrakoplas když jdu spát třeba v jedenáct, rovnou tu flašku připravím, trochu teplejší, a hodím si to v posteli pod triko a když se za hodinu až dvě probudí, je to ještě OK. A tu druhou mám připravenou - mléko nasypané v láhvi, v termosce odměřené množství vody. To je během pěti vteřin hotové.

Offline Mrakoplas
Avatar
8807 příspěvků moje polička 31. května 2020 12:31

Pinot Noir no to ked som raz skusila, pripravit si ho dopredu, zrovna spal do tretej a musela som ho vyliat :) maju na to radar!

Inak sa bojím drzat mlieko dlhsie ako hodinu, potom vylievam :/

Offline Pinot Noir
Avatar
24470 příspěvků moje polička 31. května 2020 12:39

Mrakoplas tak to já se s tím neseru, vždy čerstvé jsem dodržovala u novorozence, ale tenhle už sežral venku takový hnusy, že čtyři hodiny starý mlíko ohřátý v mikrovlnce, mu nemůže ublížit ;)

Offline Pinot Noir
Avatar
24470 příspěvků moje polička 31. května 2020 12:40

711990 ty jo, Toňák si vás taky pěkně podává! Soucítím.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 31. května 2020 12:40

Pinot Noir nevyčítaj si nič, ja dom ho tiež vybrala o 5:20 z postieľky k sebe do postele, nech si muž ešte chvíľu pospi. Dnes teda muž ide spať do obývačky. A idem ho uložiť až o ôsmej večer, miesto o 19:15, som zvedavá, či to niečo spraví...inak aj v tej knihe, čo čítam píšu, že dieťa môžeš k sebe vziať do postele, ale netreba ho nechať hrať sa. Proste kľdovy režim kým nevstanete. Ja som si tak aspoň overila, že syn už nechce spať, že má asi už veľa spánku a musím mu nočný spánok skrátiť na 10 hodín, ak chcem aby spal aspoň do šiestej.

Offline tv
Avatar
3540 příspěvků moje polička 31. května 2020 12:45

Pinot Noir poradit neumím, ono snad ani nic poradit nejde. Držím palce, ať se to brzy spraví.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 31. května 2020 12:46

DrowRanger a kolik spí přes den? Nepomohlo by zkrátit i ten denní spánek? Syn by přes den spal klidně tři hodiny, ale pak se budí brzy ráno. Budím ho v podstatě každý den.

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 31. května 2020 12:48

Pinot Noir ona uz to napsala continuity - bodejd by ve dne vic jedl, kdyz vi (= ma uz to nastaveny tak), ze se ji v noci. Snizovala bych nocni davky a o to vic se snazila cpat pres den (vim, tezky).