Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 30. května 2020 12:29

rasaNori neviem, či je myslená rodinná akcia alebo partia kamarátov. Ak rodina, tam by mi to nevadilo absolútne. Ak kamarátov, pokiaľ  ich to neotravuje a dieťa to zvláda, tak by mi to nevadilo. My na veľké akcie zatiaľ nechodíme, nebolo kde, ale zas keď sa zídeme partia 4 kamarátok s deťmi a mužmi, tak sa o deti stará tak nejak ten, okolo koho prebehnú (utrieť ruky/ústa, kŕmia sa všetky za radom, dvihnúť zo zeme, priobliecť alebo sa len tak pohrať). Akurát ja by som v tom prípade zapojila muža do starostlivosti o druhé, nech mám aj ja voľno (ak sa tak nedeje ).

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 30. května 2020 12:30

Všetky kamarátky čo tu mám sú opätovne tehotné, mám z nich radosť, lebo viem,že všetky druhé dieťa veľmi chceli. Ale ja som normálne dostala regulérny záchvat paniky, že preboha živého, ak náhodou budem chcieť dakedy druhé ja, to budem tehotná sama??? Normálne som zvažovala, že idem chytro aj ja otehotnieť .

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 30. května 2020 12:49

DrowRanger mne svagrina co krvopotne tvrdila ze ostane pri jednom nedavno odmietla vratit detske oblecenie po synovi (chcela som to predat/darovat) ze si ho este necha na dalsie. Ostala som v soku a tesila som sa zaroven. Ona ma totiz doma obrovsku pomoc co sa tyka dietata aj domacnosti. Robi to rad a bez frflania. Vlastne on ju ukecava na druhe. Tak trochu som do nej tiez hucala ze ked na to budu dvaja tak to zvladnu v pohode. Ze ja by som do toho nesla lebo som na vsetko sama a nemam takeho partaka. Keby som mala tak uz mam davno aj to druhe

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 30. května 2020 18:34

DrowRanger my sme sa dnes u mojich starých rodičov stretli s mojou sesternicou a jej štvormesačnou dcérou. Alica sa o ňu tak úžasne starala, že som normálne dostala chuť na druhé dieťa. Potom mi sesternica povedala, že to dieťa spalo od polnoci do štvrtej rána a potom cez deň 50 minút, a hneď ma to prešlo :-)

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 30. května 2020 19:51

eless my by sme to nedali partnersky. Myslím,že v aktuálnej fáze vzťahu môžeme ostať manželmi s jedným dieťaťom alebo rozvedeným párom s dvoma malými deťmi. Budeme musieť popracovať najprv na tom.

betsey malý si totálne rozhodil spánok, takže vstáva o piatej (oproti 6:40),cez obed spí max. 40 minút (ešte pred týždňom to bolicca 2 hodiny) a strihá neskutočné hysáky pred zaspávaním. Takže tiež som rýchlo vytriezvela. Ale bola som veľmi prekvapená z tej mojej reakcie, pretože jediný pozitívny dôvod pre tehotenstvo by fakt boloto, že budeme tehotné všetky štyri

Online dzizisketa
Avatar
7450 příspěvků moje polička 30. května 2020 20:01

Já si jdu postěžovat. Vyskytla se pracovní nabídka, která by mě velmi zajímala a doporučilo mi ji několik lidí z oboru, tak bych se asi i hodila...Ale je to na plný úvazek a nejde to jinak, ach jo. Neumím si představit, že bychom s mužem oba už pracovali naplno, pořád mi na to malý přijde malý. Tak snad se něco ukáže třeba za rok, to už bych si to představit uměla. 

Offline 711990
Avatar
17132 příspěvků moje polička 30. května 2020 20:03

dzizisketa a vystridat se nemuzete? Rosta uz je velkej, urcite by to s nim muz doma zvladl?

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 30. května 2020 20:13

DrowRanger no moja cez deň nespí už vôbec, jediné pozitívum toho je, že namiesto 1,5 hodinového večerného uspávania ju uspávam 5 minút

Offline continuity
Avatar
33681 příspěvků moje polička 30. května 2020 20:18

dzizisketa to víš, že se vyskytne, já mám pocit, že jsi ve svém oboru dobrá, takze pracovní nabídky budou i příští rok, dokonce i za dva Rosťa už malinký nebude nikdy. 

Online Karja
Avatar
35849 příspěvků moje polička 30. května 2020 20:58

dzizisketa Rosta malinkej jestli bude nebo nebude tezko rict, ale ty bys podle toho co tady pises, asi spokojena nebyla, at by to byla prace sebelepsi! Ty ses doma spokojena,prd by si s Rostou uzila!

betsey A ona sama si zrusila denni spanek nebo jak se to u vas urobilo? Mne ten denni spanek velky maly fakt nebavi, hroznej stres kdy ji jak uspim aby nervalo mimi!

DrowRanger No tak vis co, ty bys pri druhem musela asi full time zustat doma, protoze uz takhle to mate takove nadivoko. Ta spolecna pece je fakt narocna, se dvema to korigovat by bylo desne obtizne! Jinak my jsme se sambem taky na ,,rozvod,, ted jsem se zarekla, ze treba pomuze drzet hubu z moji strany:-D:-D Ze si jako budu myslet svoje!

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 30. května 2020 21:14

Karja áno, presne to je to, že jeden by musel ostať Fullu tíme doma. Pre mňa by to viac menej znamenalo  užú zrušiť moju živnosť, robotu by som už musela hľadať inde. Aj keď to by mi asi až tak nevadilo, skôr to, že muž by očakával systém, že budem celý deň s deťmi a domácnosťou.vratane víkendov a bez jeho pričinenia. A mňa to doma tak strašne nebaví ( a hlavne už pri jednom nadávam, že nemám vôbec voľný čas, pri dvoch si to neviem predstaviť ). 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 30. května 2020 21:15

betsey ja sa teším na jeseň, syn pôjde na skúšku do jaslí. Pevne verím,že  to tam bude milovať...stačí aj na pol dňa...

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 30. května 2020 21:30

Karja no dnes to bolo druhý deň, včera som sa ju snažila uspať tri krát a ani ťuk (bola hore od rána 6:00 do večera do 19:30) a dnes som sa ju snažila uspať raz, potom som ju naložila do auta (išli sme k našim) s tým, že som bola presvedčená, že v aute musí stopro zaspať, a ona proste nič. Ani o šiestej večer, keď sme išli späť. Uvidím, čo zajtra.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 30. května 2020 21:31

Karja s tím denním spánkem. Jestli uvažuješ o zrušení, tak jí zkus jeden den nedávat a uvidíš. Syn třeba vypadá, že ho nepotřebuje, ale ještě nedávno, když nespal, tak měl odpoledne takové hysterické záchvaty, že bylo jasné, že bez spánku to nejde. Když bude v pohodě, tak není potřeba to zachovávat, když ti to spíš překáží než pomáhá.

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 30. května 2020 21:34

DrowRangerno ja vážne začínam uvažovať nad tým, že dám tiež malú od septembra do jaslí. V meste, kde teraz žijem, budem pracovne začínať od nuly, ale je tu pre mňa veľa pracovných možností, a už ma to dosť ťahá do práce. Aj keď momentálne sa s mužom snažíme naplno rozbehnúť podnikanie, tak uvidím, ako to nakoniec dopadne.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 30. května 2020 22:09

dzizisketa soucítím s tou prací. Ale nevyžádaně radím s plným úvazkem nespěchat sice kvůli koroně ani nechodím každý den do práce, půlku týdne mám HO, ale i tak je to záhul. V podstatě se doma brodíme bincem, zato lednice je věčně prázdná. Zítra chceme napravit obojí, to jsem zvědavá.

Online Karja
Avatar
35849 příspěvků moje polička 30. května 2020 23:11

Evaeva No ona bude mit hysterak. Ale ted spis od 9 do 6 rano, tak to neni moc. Ale tohle mi ani tak nevadi, spis to poledni uspavani je vzdycky hrozne neprijemne!

Offline Pinot Noir
Avatar
24470 příspěvků moje polička 31. května 2020 01:37

TEĎ si hrajeme. Už nevím, co dělat. Přechod na jeden spánek nefunguje, v noci se nezměnilo nic a přes den tu máme místo spokojeného kliďase vynervovaného vzteklouna, který si mne oči a padá na pusu. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 31. května 2020 02:04

Pinot Noir asi nevyziadana rada ale akékoľvek nocne budenie a ponocovanie riešim tak, ze sa snazim uspavat a nebrat z postieľky/postele, aj ked uspavam hodinu, proste dodrzat nocny rezim, ziadne hranie a za par dni to vzdy preslo. Aby si nezvykli, ze v noci sa mozu hrat. 

Na jeden spanok je asi este maly, mozno tie dva by boli ok ale ho zobudit ak spi uz prilis dlho? 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 31. května 2020 05:00

Pinot Noir Sucitim, malý je dnes od 4:20 hore, reve v 10 minútových intervaloch, čiže prídem, z postieľky nevyberaným, objíme, on sa hneď utíši, vezme mojkaca, ľahne do postieľky že ide ešte späť, odídem a za desať minút odznova ...