Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Pinot Noir
Avatar
24461 příspěvků moje polička 31. května 2020 05:58

Mrakoplas on strašně řve, když ho nutím ležet. Kdybychom měli jen jeho, nějak to asi zlomíme, ale budí Ríšu, ten má lehké spaní, i přes dvoje dveře ho to vždycky vzbudí. Ríša je za poslední týdny už nevyspaný, obden mi usne odpoledne během hraní, přitom od minulého léta už přes den nespí, ale potřebuje se teď dospat. Někdy vydržíme i hodinu řevu, pořád doufám, že už to skončí, ale nakonec ho vždycky odnesu do obýváku, protože když mi k tomu začne zoufale plakat Ríša, že se mu chce spinkat a nemůže, nemám moc na výběr :( Už jsme vstali. Nedokáže spát víc než tři hodiny. Když si vzpomenu, že první půlrok spával 10 - 13 hodin v kuse... :(

Offline Pinot Noir
Avatar
24461 příspěvků moje polička 31. května 2020 06:00

DrowRanger taky pěkný dáreček :( Vím, že bych ho neměla brát z postele, ale s tím druhým dítětem to nějak nejde. 

Offline dzizisketa
Avatar
7449 příspěvků moje polička 31. května 2020 07:18

711990

KKdyby měl starou práci, tak by asi šel na rodičák rád. Ale před necelým rokem šel do nové, kde teď mu začal nějaký kurz a školení a chtěj ho zaučit v cemsi novém... Tak. má po dlouhých letech zajímavou práci konečně taky on, no.

Já si zrovna tenhle týden říkala, že nějaká psychohygiena ve formě práce by pomalu neuškodila, ale jen na nějaký malý úvazek. 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 31. května 2020 07:34

Karja moja malá včera zaspala o 19:15 a zobudila sa dnes pár minút pred siedmou. Rozmýšľam, či má vôbec zmysel ju skúšať cez deň uspať.

Inak keď cez deň spí, tak v noci spí 9,5-10 hodín a cez deň 2-2,5 hodiny. Rozmýšľam, že ona možno teraz cez deň nespí aj preto, že si zvykla na veľa pohybu vonku a momentálne je u nás obdobie hnusného počasia, tak doobeda nejdem s ňou von vôbec alebo tak na hodinu. Tak asi nie je dostatočne unavená, neviem

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 31. května 2020 07:38

dzizisketa u nás je to momentálne tak, že v pondelok dostal muž z práce vyhadzov a teraz riešime čo a ako. V podstate máme tri možnosti - buď si nájde novú prácu, pôjde na materskú a ja do práce alebo rozbehneme naplno podnikanie. Ako rozmýšľala som nad tým, že by sa mi najviac páčilo, keby išiel na materskú on a ja do práce, ale obávam sa, že to chúďa dieťa by tým utrpelo :-)

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 31. května 2020 07:45

Karja ono to zrušení denního spánku je velká změna. Musí místo třeba 2x6h vydržet 12 vzhůru. Syn ještě v zimě byl bez toho spaní naprosto neukočírovatelný, klidně řval půl hodiny v kuse, to nešlo. Pořád po obědě spí, ale možná by to zvládl i bez toho, nevím. Uvidíme za 14 dní na dovolené, to nebude mít pokaždé možnost.

Offline Karja
Avatar
35839 příspěvků moje polička 31. května 2020 08:15

Evaeva betsey Je ctvrt na 9 a obe deti jeste spi!!!! Vcera jsme byli na vylete, tak jsou asi zmozeny. Takze dneska asi to spani vynechame a uvidim.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 31. května 2020 08:19

Karja to se máš. U nás poslední dobou vyspává buď jeden nebo druhý.

Offline Karja
Avatar
35839 příspěvků moje polička 31. května 2020 08:21

Evaeva No u nas se tohle stalo poprvy!!!! Musim je prohlidnout, jestli jsou v pohode:-D. Velka mala v zivote do pul 9 nespala. 

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 31. května 2020 08:29

Pinot Noir Ono to s tím nevyndáváním z postýlky je krásná teorie, ale já to nezvládala ani u jedináčka, protože dcera se tam dokázala tak strašně rozeřvat, že jsem se bála, že na nás sousedi zavolají sociálku :o) Ale nakonec ji to noční hraní ve tmě přešlo samo. Tak přeju, aby i tomu vašemu co nejdřív  došlo, že v noci je nejlepší spát ;o)

Offline Gatita
Avatar
7147 příspěvků moje polička 31. května 2020 08:36

Karja

Prohlidnout, jestli jim neco neni? Tak to jsi na tom jako ja. A to nedoporucuju. Mladsi skoro nebreci, porad se tvari spokojene a mne to prijde tak divny, ze uz za tim vidim aspon pet syndromu. Uz jsem (po pul roce ) i volala do porodnice, jestli jim na diteti neprislo neco divneho. Takhle dopadnout nechces! 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 31. května 2020 09:09

Karja ne, já si fakt na spánek nemůžu nestěžovat. Starší si takhle přispí, když se třeba v noci kvůli něčemu budí. Mladšího si zase bereme do postele, když se vzbudí před sedmou a to kolikrát ještě usne a spí třeba i do devíti.

Offline 711990
Avatar
17131 příspěvků moje polička 31. května 2020 09:48

dzizisketa tak to je skoda, no. Ale ono se neco najde. A je vazne dobry uzit si to, dokud je malej a muzes s nim byt doma, zvpast pikud bys nemela v planu druhy kolo :) 

jinak o spani mi ani nemluvte. Tonda da max 2 hodiny v kuse, pak po posedne dabel a zacne se jak chobotnice pretacet a zmitat. Kdyz se ho snazim drzet, aby se neotocil, rve. Kdyz se otoci, rve a sape se po vsem v okoli. Vic nez dve hodiny v kuse uz jsem nespala tak 3-4 mesice. Vcera v noci se budil dokonce kazdou pulhodinu. V postylce, se mnou v posteli, vsude. A rano vstaval v 5. 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 31. května 2020 09:57

711990 potlapkávam, tiež som si tým prešla

Offline 711990
Avatar
17131 příspěvků moje polička 31. května 2020 10:05

betsey pritom nechapu proc jsem si myslela, ze se clovek nevyspi s mini miminem? To spal bezne 7 hodin v kuse

Offline letfenixa
Avatar
7970 příspěvků moje polička 31. května 2020 10:11

U nás tiež posledné dve noci syn neprespal v kuse, ako som si už zvykla, v tú prvú sa úplne zobudil a to je potom 2 hodiny hore, ale ja som bola strašne unavená,tak som mu zapla lampicku, dala 5 kníh a pokyn, nech si číta a normálne som zaspala, čo sa nestáva, že by som za jeho bdenia ja spala. A túto noc sa neprebral úplne, len sa hádzal, poplakaval, tak som ho tisila a hladkala.

A cez deň stále spáva, 2-3 hodiny, ale keď treba, vydrží aj bez spánku a ide skôr spať

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 31. května 2020 10:19

Pinot Noir

Tlapkam moc. Ty neprospané noci jsou peklo, ne náhodou tam mučili vězně. 

Radu primarne na to noční buzení nemám ( teda mám stejnou  jako Mrakoplas)

Ale, co vidím u vas jako problém a uhodila mě to do očí hned: pokud vydržíš hodinu revu a pak mu stejně ustoupis, tak to ho v tom revu podporuje. On ví, že si to vyrve a ty děti dovedou být celkem vytrvale, když mají naději na výsledek.  Asi bych to nechala tak tejden uležet způsobem: pokud vstane a je jasné, že už neusne, tak ho vyndala rovnou než začne řvát a po tom týdnu, když už nebude primárně řvát, bych utahovala otěže: zkusila si hrát při zhasnutem světle, pak dala na hraní jenom plyšáka a pak zkusila dat plyšáka jenom do ložnice a pak už jenom do postýlky. (Nevím v jakém stavu jste, prostě bych vyšla od toho, co máte zavedeno teď). A o víkendu bych zapojila tatínka, pokud ty nemůžeš ve dne spát. 

mě to delalo to spavejsi dítě jednu dobu, ale já teda nevstávala, trvala jsem na tmě a ložnici. Ona tam po nás lezla, chtěla si hrát, různé nás táhla za vlasy a vesele se u toho smala, takže se stejně hodinu až dve nespalo, trvalo ji to asi měsíc, pak to nějak přešlo. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 31. května 2020 10:26

continuity mně teda přijde nejhorší to svícení. spíš bych zkusila úplně zatemnit Pinot Noir totál tmu a když se vzbudí tak přitulit a konejšit ale nerozsvěcovat, protože v noci je prostě tma..

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 31. května 2020 10:27

Karja pokud už se přes den takto vzpírá, je možné, že opravdu už nepotřebuje spát. zkusila bych se s ní domluvit, že nemusí spát, ať leží chvili v postýlce nebo klidně do dala v obyvaku na kanapea, k tomu pustila nějakou mluvenou pohádku. Ona už treba neusne, ale trochu si odpočine. Se starší to takto fungovalo docela dlouho, ji jsem teda dávala knížky a nařizovala budíka na půl hodiny.

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 31. května 2020 10:29

viktorka_od splavu právě proto bych svícení odbourala hned první. Ať si potmě třeba staví z lega, když to zvládne