Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 29. května 2020 13:15

Garfie  On by musel vrátit ty kuželky, co si vybral. Navíc z koše věci nevyndaváme. Myslím, že ho to prostě nenapadlo, kdybych mu ho nabídla, asi by neváhal.

Offline Garfie
Avatar
23829 příspěvků moje polička 29. května 2020 13:22

Evaeva Chudáček, to jsou starosti....

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 29. května 2020 13:26

Garfie jj, jak poplakával, tak jsem ho fakt litovala. Hlavně ty kuželky, to je taková blbost, vždycky to akorát vyhází a rozstrká po celém bytě. Chvíli to vypadalo, že si vybere blikačku na kolo, ale nezadařilo se.

Offline tv
Avatar
3527 příspěvků moje polička 29. května 2020 19:00
Reakce na Mrakoplas:

Ako rozpravaju/rozpravali vase trojrocne deti? Syn mele pantom stale ale nevie povedat r, l, ch, š, č a mozno rste niektore dalsie podobne pismena. Obcas ho to skusam naucit ale po dvoch pokusoch ma z toho akurát srandu a naschvál vravi zle. V akom veku by mal vediet rozpravat cistejsie? R ma zatial netrapi, to hovori zle po mne, ked nebude stale so mnou doma, tak sa ho snad nauci.

​Omlouvam se, pokud už jste to tady vyřešily, docitam se zpožděním. Pro tvůj klid bych si došla k logopedovi. Já tam se synem docházím už více než dva roky, bylo mu čtyři a půl, když jsme začali. Doteď se to nenaučil, ale je tam vidět velký posun. Pokud neumí správně vyslovit l a d, tak se r nenaučí. Se sykavkami máme taky problém. 

Offline žluťásek
Avatar
7587 příspěvků moje polička 29. května 2020 20:00
Reakce na tv:

​Pokud neumí správně vyslovit l a d, tak se r nenaučí. Se sykavkami máme taky problém. 

​Tohle máš od logopeda? Syn totiž umí R hezky, ale L ještě ne. Sykavky občas. Přijde mi to k jeho věku v pohodě, ale do přihlášky do školky mi doktorka dopsala, že doporučuje logopeda. Tak uvidíme ve školce, ale zdá se mi to zatím brzy, mluví myslím úplně úměrně věku, mně se zdálo že moc hezky. 

Offline rasaNori
Avatar
7684 příspěvků moje polička 29. května 2020 20:10

Jsem divna kdyz se mi nelibi ze na velke akci ma li se muz starat o starsi, tak ji v podstate necha svemu osudu, takze dite oblekaj ostatni, krmi se u ostatnich atd? A i kdyz mu to reknu tak se nic nedeje? 

Offline Makara
Avatar
2182 příspěvků moje polička 29. května 2020 20:12

rasaNori nejsi divna

Edit: divný je přístup otce. Možná ji chce vychovávat k samostatnosti, ale ona snad ještě nemá ani tři, ne? Asi bych trochu prudila....

Offline tv
Avatar
3527 příspěvků moje polička 29. května 2020 20:15

žluťásek mám, my nejdříve museli natrénovat l a d, až potom jsme přešli na r. Teď řekne třeba drak, ale rak neřekne. On ještě tři nemá, že? Počkala bych do čtyř. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24392 příspěvků moje polička 29. května 2020 20:17

rasaNori tak že se krmí u ostatních, to mi přijde asi v pohodě, resp. úplně běžné, děckám vždycky chutná od jiných víc a chtějí to, co má někdo jiný. Ale že děcko musí i obstarat, co se oblékání týká, to mi zní, jakože se na to fakt vybodl.

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 29. května 2020 20:19

Po tyzdni som si otvorila vino. Syn videl ako nalievam a zahlasil: zase vino

Pinot Noir teba este decka nebonzuju alebo to len nevidia?

Offline žluťásek
Avatar
7587 příspěvků moje polička 29. května 2020 20:33

tv synovi byly tři v únoru, ani by mě to nenapadlo řešit, nebýt té poznámky v přihlášce do MŠ. Dřív než ve školce se tím určitě zabývat nebudu, věřím že paní učitelky nás kdyztak nasmeruji 

Offline Garfie
Avatar
23829 příspěvků moje polička 29. května 2020 20:57

žluťásek U nás ve školce byly i takové "logohrátky", děti tam tu výslovnost trénovaly, tak třeba budete mít taky něco takového. 

rasaNori Nejsi divná. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 29. května 2020 21:41

Mrakoplas jaaaj, ten môj mi tiež trieska na dvere od Wc ako keby prišla 3. svetová. Mužovi to nerobí .

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 29. května 2020 21:44

Pavlena DruI syn si cucá palec a celá rodina sa smeje,žeto má po mne. Ja som to robila ešte ajna ZŠ, keď som sa zabudla alebo som čítala knihy. A už vidím,že má krivé spodné zúbky...

Offline continuity
Avatar
33430 příspěvků moje polička 30. května 2020 01:30

rasaNori u nás je ta sdílená starostlivost o děti na velkych akciích docela běžná. Kdo je poblíž, se o dítě postará, mě je kolikrát někdo jiný i učeše. Někdo vždy ráno vstal a dal snídani všem dětem v jídelně, pohádka večer se čte po skupinkách. Ty úplné prtata naposled převlékaly moje děti, když se zmacely. 

Zavisí, jak to máte, ale asi bych kvůli tomu nedělala dusno. 

Offline Makara
Avatar
2182 příspěvků moje polička 30. května 2020 08:03

continuity z tvého popisu ale vyznívá, že ta komunitní péče je rámcové organizovaná, což je ok,když jsou s tím zainteresovaní srozumění.

Offline continuity
Avatar
33430 příspěvků moje polička 30. května 2020 09:56

Makara nijak to organizované není, když je tam 20 dospělých na 20 děti, tak to většinou nějak dopadne. Jediné, co jsme se nějak domluvilo bylo, kto ráno vstane ( ale to většinou padlo na rodiče některého mimina, kteří by byli z pelechu vyhnání tak jako tak.) Tam cizi děti dostanou kolikrát i oběd, když se rodiče nemají ke vstavani. 

Ale taky mi to přišlo z počátku divné. Stejně jako lezení do cizích hrnců. ( To mi je trochu divné doteď, a přitom já se se svym jídlem podělím ráda). 

Takže pokud si nestezuji ti, co se starají, vůbec bych to neřešila. 

Offline Garfie
Avatar
23829 příspěvků moje polička 30. května 2020 11:46

continuity No ale to je zjevně tak trochu reciproční a je to na akcích tohoto typu asi normální. Jen tady to vypadá, že tatínek se jen baví, však se mu o dítě někdo postará....jako "cizí" na těchto akcích mívám pochopení, ale u mého muže mi to taky vadí

Offline continuity
Avatar
33430 příspěvků moje polička 30. května 2020 12:03

Garfie tak nevíme nic, jestli tatínek třeba naštípal dříví nebo roztopil gril? 

Já z pohledu cizího mi to nevadí. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24392 příspěvků moje polička 30. května 2020 12:06

eless u nás je víno (a pivo) natolik všudypřítomné, že to ani neregistrují