Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline letfenixa
Avatar
7972 příspěvků moje polička 29. května 2020 05:35

Môj Macík bola moja milovaná knižka, ktorú som mala u babky, a keď som ju videla v kníhkupectve, hneď som ju kúpila, aj keď som ešte bola len tehotná

Jar, Leto, ..., tiež žiadne príbehy, normálne popisujeme obrázky, tento týždeň som synovi do života priviedla ľudské telo, tak riešime nervový a imunitný systém

Karja pre mňa je to také zvláštne, keď majú deti cumel, syn ho vyplul v 2 mesiacoch a už nikdy ho nevzal späť. Na ukludnenie má moju ruku, drží ju, skrabka mi hanky, a pri zaspavani ju ovoniava a keďže od 12.marca zaspáva len so mnou, som zvedavá, či dokáže spať niekedy aj bezo mňa.

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 29. května 2020 07:43

Syna knizky vobec nezaujimaju. Pribehy nechce. Len to rychlo prelistuje a ukazovanie veci tiez nic moc. Viac ho bavia s otvaranim okienok od svojtku. Pri tom sa vzdy zdrzi a kazde co otvara sa mu pokusam vystvetlit co tam je. Akonahle ma kniha/casopis text tak ukazuje a hovori len cisla stranok. Pismenka ho bavia len samostatne a nie v texte. Rozpravky a pribehy ho nezaujimaju hovorene ani v telke. Pokial su naspievane tak to vydrzi furt dokola pocuvat/pozerat. Pred nesiacom mal 3 narodeniny. 

Este doplnim ze uz ma plienku len na noc a obcas na von ked mam obavy ze budeme dlho prec a on sa nevypyta. On sa totiz vobec nepyta a rovno si zacne stahovat gate bez ohladu na prostredie ale len ak mam so sebou nocnik 

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 29. května 2020 08:39

Karja Hele ta moje si furt cucá palec, to je horší než dudlík, páč se to nedá omezit na doma, když je pořád při ruce :o) A když ji začnu přesvědčovat, ať to nedělá, tak si ho do pusy vrazí ještě s větším gustem a drze prohlásí: "Chci cucat!" a neudělá člověk nic.

Jo a knihy momentálně používá akorát tak, že z nich staví dorty :o)

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 29. května 2020 08:46

Mrakoplas Tak jak tu byla řeč o té výslovnosti, tak náš pediatr ji na tříleté prohlídce nijak nezkoumal (takže jsme ani nedostaly vynadáno, že dcera neumí žádnou básničku, jak mi prorokovala moje maminka :o). Ale teda možná to bylo tím, že dcera nespolupracovala a celou dobu chudinka plakala a volala: "Maminko, jdeme pryč!"

Ovšem když jsme šly kolem ordinace druhý den, tak důležitě prohlašovala: "Tady mají moji moč!" :o)

Offline Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 29. května 2020 08:50
Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 29. května 2020 08:50

A ještě si postěžuju. Dceru přijali od září do školky a místo abych z toho měla radost, tak na mě padla chandra, že mi začíná předlouhé období interakce se vzdělávacími institucemi

Offline letfenixa
Avatar
7972 příspěvků moje polička 29. května 2020 08:57

eless syn sa dlho nepýtal, buď išiel sám na nočník alebo až keď sa cikol, treba to stále pripomínať a pripomínať

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 29. května 2020 09:27

letfenixa on mi povie neceeee na nocnik a za par sekund sa vyzlieka  ide ma porazit

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 29. května 2020 09:46
Reakce na DruI:

Ovšem když jsme šly kolem ordinace druhý den, tak důležitě prohlašovala: "Tady mají moji moč!" :o)

no a se školkou, každá změna se musí vstřebat, to bude dobrý :) já si na vzdělávací instituce z pozice rodiče zatím nemůžu stěžovat, tak držím palce

Offline letfenixa
Avatar
7972 příspěvků moje polička 29. května 2020 09:49

eless poznám, nikdy nechce, iba keď chcem ja ísť

Offline Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 29. května 2020 10:00

letfenixa presne, musime sutazit kto bude na zachode prvy

Offline dynda
Avatar
7262 příspěvků moje polička 29. května 2020 10:21

DruI 

Já si ve školce připadám dost mimo, naskočili jsme v půlce roku, když tam zrovna ještě probíhaly nějaké organizační změny, takže školkovné se platilo pokaždé jinak, pak se kvůli uzavření ještě snižovalo, odpouštělo, vracelo... No, když jsem po návratu na nástěnce našla číslo účtu, pro jistotu jsem zaslala pětikilo a půlka se mi vrátila zpátky. Asi je to teda zatím srovnané.

Offline Gatita
Avatar
7149 příspěvků moje polička 29. května 2020 11:32

DruI jakepak interakce? Rano ji tam privedes, odpoledne vyzvednes;)  Ja se jen vzdycky ptam, jestli je vse ok, a pani ucitelka se jen smeje, ze co by jako nemelo byt ok

Mimo jsem hodne, protoze syna do skolky vodi muz a vyzvedavam ho stridave ja, babicky a deda, takze dulezite informace (typu besidka, maskarni, vylet) nekde zapadnou a je to trochu trapas, protoze me ne vzdy napadne zkontrolovat webovky.

Edit  syn ve skolce nebyl snad pul roku, uz by chtel, ale ja se furt nejak nemuzu rozhoupat.. 

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 29. května 2020 12:28
Reakce na continuity:

​Utěší tě, když řeknu, že jedno dítě to má doposud?

​Jojo! Ted jsi mi to pripomnela! Jako decko jsem vzdy chodila na observator v puli obeda. A nedelala jsem to schvalne. Ale teda byla jsem uz vetsi, uz jsem se obslouzila sama..

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 29. května 2020 12:30

DruI Palec je blby. Se zubama to dokaze nevidane veci. Ale teda jedna mamy sestrenka si ho cucala snad do puberty a zuby ma ok. Pry ji palec ve spanku namaceli do pepre a podobny veci a stejne nic nepomohlo..

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 29. května 2020 12:38

Karja Ňaňa je náhodou dobrá, víš, že všechny ty koketní jména se skládají ze dvou stejných slabik, slečna Lulu, Bibi, Lili, Nana.... Jinak já mám v příbuzenstvu dvě sestry, které si jako úplně malinké říkaly "Toka" a "Maki", dneska jsou dospělé a zůstalo jim to!!! 

Jinak dudel jsme si s dcerou vysvětlily, že mají jenom miminka a ona ho teda může mít, když chce, ale jen v postýlce. A fakt jsem ji důsledně vždycky posadila do postýlky, když ho chtěla. Ale tam ji to pochopitelně přes den nebavilo, že jo  tak to můžeš zkusit. Nakonec ho sama vyhodila do koše, já se bála večera a měla jeden v záloze, kdyby bylo nejhůř, ale ona si jen tak sama pro sebe vzlykala a neozvala se, takže pohoda. Nějakej ňuhňací plyšák je dobrý nápad. 

Offline miuu
Avatar
381 příspěvků moje polička 29. května 2020 12:40

Pavlena Nestraste s zuzlanim do puberty!! Syn si uz asi od tri let obcas zuzlal limec bundy. Ted,je mu 6,zuzla porad triko nebo koleno. Taky nevime,jak ho to odnaucit. 

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 29. května 2020 12:43

miuu Ježíš, tričko, furt, je mu osm!!!  Jednou jsem ho málem zmlátila, když někde na ulici sebral ze země brčko a strčil do pusy, bylo mu už skoro šest...

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 29. května 2020 12:53

Garfie jj, takhle jsme to s dudlíkem měli taky, včetně té zálohy. Syn měl teda za něj slíbeno něco z hračkářství, byli jsme se tam podívat snad třikrát než se rozhoupal. Nakonec ho taky sám vyhodil, ale asi týden chodil spát s pláčem, pořád jsem mu říkala, že to dokáže spát bez dudlíku, za chvilku se uklidnil. Ale nikdy neřekl, že by ho chtěl zpět. Už je to několik měsíců, ale pořád se v noci nebo při usínání stane, že jakoby dudlá pusou.

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 29. května 2020 13:08

Evaeva Dcera by ho asi chtěla zpátky, ale hrdost jí to nedovolila!!!!