Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Karja
Avatar
35841 příspěvků moje polička 28. května 2020 23:21

DrowRanger Jo, ted za ctrnact dni ma dva. ona mluvi hodne, uz i ve vetach, rekne vlastne vsechno, co chce. Ale furt ma dudlika, zatim mame kompromis, ze ho muze mit jen doma. No takze doma vetsinu casu huhla pres nej. Toho dudlika nevim, jak ji budu zbavovat, kdyz ho ma mimino. Ma ho jako takovy uklidnovac, no takze ho ma hodne casto:-D

Je hrozne roztomile slusna, rano zdravi segru ,,dobry den ňáňo, jak se mas,, a chodi mi dekovat i za blbosti. Taky na tom vidim, ze tyhle dvoulete deti vsechno uz rozumi, kdyby tolik nemluvila, tak to neni zrejme, ale takhle to vic bije. Takze se ji snazim vsechno uz vysvetlovat, zadne ,,nejde, nemuzes,, ale tak jak to je. Bud to chape, nebo ji ten proces vysvetlovani prijde nejak verohodnejsi sam o sobe a to NE ji tak nenastve. 

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 28. května 2020 23:28

Karja já jsem děsně zvědavá, co za jméno je Ňáňa :) 

Offline ziginka
Avatar
676 příspěvků moje polička 28. května 2020 23:31

Mam nejakou hejtovaci naladu, tak si tu jen odlozim. Nejhorsi obdobi v materstvi bylo, kdyz jsem se nemohla sama v klidu ani vy... na WC, protoze dite za rohem kvilelo po mamince. To uz mam nastesti v mlze. Aktualne nesnasim situace, kdy sedim u jidla a dite vola z koupelny, ze potrebuje utrit zadek.

Offline Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 28. května 2020 23:33

A este pre milovníkov dopravnych prostriedkov, okolo 1,5 roka az 2,5 bola velmi oblubena knizka Kadial vedie cesta. Je to take leporelo, cesta zacina v lese a postupne ide do dediny, mesta a na druhej strane su pomenovane dopravne prostriedky.

Offline Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 28. května 2020 23:34

žluťásek asi to nebude ono ale ja mam kamosku Janu, ktorej vsetci hovoria Ňaňa 

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 28. května 2020 23:35

ziginka to je ale pravidlo. Nandám oběd a on si jde sednout na nočník. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 28. května 2020 23:36

ziginka ja mam to prve obdobie, snazia sa mi tam dobyt obidvaja, mladsi len kvili ale starsi vresti "maminka otvor, maminkaaaa" a mocne lomcuje kluckou 

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 28. května 2020 23:37

Mrakoplas ta je moc hezká, česky vyšlo i Kudy teče řeka 

Offline Karja
Avatar
35841 příspěvků moje polička 28. května 2020 23:39

žluťásek Je to strasne jednoduchy, je to Táňa, ale my uz ji taky rikame Ňáňo, i se sambem tak o ni mluvime ve treti osobe. Obcas mam strach, ze se treba podreknu u doktora nebo nekoho ciziho, kdyz se ptaji na jmeno:-D, no to uz si reknou, ze jsem dobre vymazana!

Offline Karja
Avatar
35841 příspěvků moje polička 28. května 2020 23:41

ziginka Ja uz jsem zvykla, ale rikam si, ze z toho budu mit jednou nejaky zaludecni vredy nebo.zazivaci problemy. Navic nemame ted radsi na WC klice, takze nejvetsi sranda velky maly je mi otevrit dvere dokoran, zacit se smat a utyct!!! 

Offline Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 28. května 2020 23:41

žluťásek jeej o tej som netusila, skoda. Teraz uz je na nu velky (aj ked pri tej ceste pisu od 4 rokov ale nasho uz v troch nebavi). Skusim si to zapamatat ako tip pre mladsieho, cestina mi nevadi.

Offline ziginka
Avatar
676 příspěvků moje polička 28. května 2020 23:42

Mrakoplas Ach, lituji Te moc!

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. května 2020 23:43

ziginka se mnou syn chodí na záchod pořád, už mi to ani nepřijde. My ho teda máme spojený s koupelnou, takže si prohlíží kosmetiku, hřebeny a tak.

Online continuity
Avatar
33678 příspěvků moje polička 28. května 2020 23:44
Reakce na žluťásek:

ziginka to je ale pravidlo. Nandám oběd a on si jde sednout na nočník. 

​Utěší tě, když řeknu, že jedno dítě to má doposud?

Offline Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 28. května 2020 23:44

Karja my vsetci mladšiemu tiez vravime menom, ktorym ho pomenoval starší ked sme prisli z porodnice :) oslovujem ho tak vsade, nejak to zabudam rozlišovať

Offline Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 28. května 2020 23:46

ziginka aale obcas sa mi tam podari dostat nepozorovane a mam klud

Offline ziginka
Avatar
676 příspěvků moje polička 28. května 2020 23:49

Karja Za mnou taky lezou porad, ale daji si uz vetsinou rict, tak to neni tak hrozny

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. května 2020 23:49

Karja já takhle vysvětluju od mala, ale s rozvojem komunikačních schopností vždycky položí spoustu otázek na to samé, poté řekne ale já to chci dělat. Po několika kolech už nevydržím a řeknu Já jsem řekla ne! Tuhle mi odvětil Já jsem řekl ano! Ale máš pravdu v tom, že se zdá, že ty důvody nakonec pochopí. Takhle bojujeme hlavně s tabletem a televizí.

S tím dudlíkem jí zkus říct, že jí s ním nerozumíš, třeba to pomůže a aspoň na chvíli ho odloží. Syn měl teda dudlík jen na spaní tak od roka, ale nakonec ho odložil po mírném ale dlouhodobém nátlaku asi až ve dvou a čtvrt.

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 29. května 2020 00:20

Karja hezky jste vybraly, obě jména .

A jak jsi chtěla ty další tipy, tak dneska jsem koupila malýmu v lidlu 2 letní pyžama s Miffy. Je to oblíbená postavička a materiál je moc příjemnej. Jedno za 120 myslím. 

Offline Karja
Avatar
35841 příspěvků moje polička 29. května 2020 03:22

Evaeva Na usinani mi dudlik nevadi, to si nechan jako posledni krok. S tim nerozumenim to moc nebere jako argument, proste to furt huhla pres to. On to taky do ni pere kazdej horem dolem at uz ten dudlik zahodi/je ostuda atd atd, ze o to vetsi fixaci na nej snad ma. Jen nevim, co ji dam jako uklidnovac, o ten dudlik si vzdycky rekne pri unave nebo kdyz ji neco vytoci....mozna to zkusim pak nahradit tim oblibenym plysakem, ze se s nim bude muckat...