Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 28. května 2020 22:42

continuity já jsem dlouho před tím, než jsme ty knihy koupili domů, četla perfektní recenzi a bylo tam spousta tipů, jak s knihami pracovat. Zvlášť proto jsem je moc chtěla. Zkouším ten článek teď najít, když se mi podaří, dám sem link. Nebo to zkusím napsat nějak podrobněji, co s nimi děláme my.

Ale samozřejmě nemusi být po chuti každému, to je jasný. Já měla jako malá moc ráda velké ilustrace třeba jako průřez domem a milovala jsem zkoumat ty pokojíčky a představovat si, že tam bydlím já. Tyhle knihy mít jako malá, nenaučím se nikdy číst, pořád bych jen ležela u těch obrázků. Já si je vydržím prohlížet velmi dlouho i teď

Online viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 28. května 2020 22:43

Pinot Noir fakt nekecám! možná měl novou zubní protézu nebo tak něco, no slušnej výkon:DDD

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. května 2020 22:44

DrowRanger jasně, že tykat. Syna hodně dlouho zajímaly jen ty obrázky, kolem dvou let měl období, kdy jsme pořád dokola četli ty dětské říkanky, chtěl je pořád dokola, už mi z toho šla hlava kolem. Tou dobou se dost zlepšil v řeči a potom začal chápat ty jednoduché pohádky. Ale když mu dám večer vybrat, co chce číst, tak desetkrát si vybere básničky a jednou pohádku. V tom časopisu Puntík jsou v podstatě komiksy a to teda miluje. Musíš ještě vydržet, kluci jsou v řeči pomalejší. Potom bude mlít pantem tolik, až si budeš přát, aby zmlknul. Syn vykládá takové dlouhé monology, naštěstí nevyžaduje interakci. Před rokem uměl tak 20 slov.

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 28. května 2020 22:48

DrowRanger Můj Míša 

Šiju, šiju, kdo to ví,

šaty svému Míšovi.

Ke kalhotkám kapsa chybí, 

Míša se mi tuze líbí. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33722 příspěvků moje polička 28. května 2020 22:55

žluťásek já jsem jako malá strašně milovala knížky pro Lucinku

Offline Malenge
Avatar
4255 příspěvků moje polička 28. května 2020 23:01

viktorka_od splavu fakt že jo, já pořád, koho mi to připomíná a on to Beui dopovučit vestauvaci

Online viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 28. května 2020 23:01
Offline Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 28. května 2020 23:03

žluťásek DrowRanger Mojho macika syn jednu dobu tiez miloval, viem ho celeho naspamat aj ešte jednu knizku po nas Kto chce maciatko. Plus oblubena v nizsom veku bola aj O malej Anicke, tu som ako mala milovala aj ja

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 28. května 2020 23:03

Potrefenáhusa já taky! Když vyšla nová, musela jsem si ji koupit pro sebe. A malej je má teď hrozně rád. Vůbec teda se mi hodně daří vnucovat mu svý oblíbený dětský knihy, pak se u toho dojímám.

Ještě bych mohla vytáhnout Obrázkovou knížku o Československu, tu jsem měla děsně ráda a naučila jsem se na ní sama číst.

Offline Malenge
Avatar
4255 příspěvků moje polička 28. května 2020 23:04

Jo a do statistiky uvádím, že u nás Jaro, Léto též bez úspěchu. Přitom podobná velkoformátová s bagry, buldozery, vlaky, auty a spol. byla jednu dobu hrozně oblíbená a uměl se u ní zabavit i sám.

A už nemám doma žádné miminko, malého jsme dnes poprvé ostříhali a najednou vypadá jako velký kluk 

Offline Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 28. května 2020 23:05

žluťásek inak v slovencine je to dost ine

Sijem, sijem pomalicky,

kosielku  i nohavicky.

A ty macko ticho sed,

obleciem ta hned.

(Ak si to spravne pamatam)

Edit. Sorry za absenciu diakritiky, to na mobile nezvladam, snad je to zrozumitelne

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 28. května 2020 23:06

Mrakoplas O malé Aničce

Online viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 28. května 2020 23:06

Mrakoplas hmm jestli máte všechny říkanky takový nudný, tak chápu že to děcka nebaví

Offline continuity
Avatar
33679 příspěvků moje polička 28. května 2020 23:07

žluťásek

Pro nás už je to fakt pozdě

ale je dobré si s dětma najít aktivitu, která baví i rodiče. To je myslím zásadní, jaká to bude knížka není tak podstatné. 

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 28. května 2020 23:07

Mrakoplas já jsem si to teď hledala, i přes nostalgii k české verzi se mi zdá slovenský překlad nápaditější

Offline continuity
Avatar
33679 příspěvků moje polička 28. května 2020 23:08

viktorka_od splavu ten Macík je

Moje děti ho milovaly obe. To byla doba, kdy jsem na ně mluvila slovensky.

Offline Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 28. května 2020 23:08

viktorka_od splavu nasho riekanky bavia a teda nudna mi nepride ( toto je len kratky vysek a ze by to v cestine bolo ovela zabavnejsie )

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 28. května 2020 23:08

continuity prilipla sem to jako odpověď k tobě, ale pochopitelně jsem neměla na mysli, ze byste to využili konkrétně ještě vy :-)) 

Offline dzizisketa
Avatar
7449 příspěvků moje polička 28. května 2020 23:17

Náš má rád, když mu zpívám "Hej, pane zajíci!" a "Potkal potkan Rosťana" K narozeninám dostal hudební sadu a rád si s ní hraje, mně vždycky vybere píšťalku a musím na ni pískat. Dost dlouho, než je spokojený. Když náhodou přestanu dřív, než uzná za dostatečné on, přileze a zase mi ji strčí do ruky

Online viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 28. května 2020 23:18

Mrakoplas mi to přišlo takové kontrastní:

kapsa chybí ..tuuze líbí (akční a libozvučné pro moje ucho:-)) 

a

pomaličky... ticho seď.. (takové moc klidné:-P

každopádně jak říkáš je to jen malý výsek, určitě celé je to super