Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. května 2020 22:05

Pinot Noir a ty máš hudební sluch? Tohle totiž dělala moje ségra fakt od mala. Když máma začala zpívat, hned křičela ne, nezpívej. Ségra je totiž hudebně nadaná narozdíl od naší mámy;)

Online Potrefenáhusa
Avatar
33841 příspěvků moje polička 28. května 2020 22:06

DrowRanger je ještě malinkej. Jinak teda mi taky přijde, že v těch knihách Jaro...všechno je, nic si člověk vymejšlet nemusí, jenom to kdyžtak popsat. Mně se, přiznám se, nejdřív moc nelíbily, když se tu o nich tak básnilo, ale pak jsem podzim kupovala jedný mrňavý příbuzný k 2. narozeninám (taky ji to zatim moc nezaujalo) a jak jsem si tu knížku doma prohlížela, přišla mi fakt boží, šli na lampionovej průvod

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 28. května 2020 22:09

Evaeva jo, mám. Hraju na několik nástrojů a zpívala jsem ve sboru. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 28. května 2020 22:11

Potrefenáhusa mně by ty knížky na první pohled nezaujaly vůbec, ale kdysi jsme měli něco podobného a děti to fakt milovaly, strašně moc si s tím vyhrály, právě jak je to nabité podrobnostmi, tak pořád objevovaly nové a nové detaily. geniální věc v určitým věku

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. května 2020 22:12

Pinot Noir výborně, tak tohle můžeme vyloučit;) V tom případě to bude předčasná puberta Já tě nechtěla zkoušet, já synům zpívám a to jsem hluchá jak poleno. A co hůř, u staršího se zdá, že snad bude i hudebně nadaný, což mě těší i děsí zároveň.

Offline brrr
Avatar
10060 příspěvků moje polička 28. května 2020 22:14

Přiznávám, že v Jaro, Léto,... mě ani nenapadlo něco vymýšlet, jen jsme si ukazovali. Ale mladší si je hrozně dlouho nosil nejdřív na nočník a pak na záchod a pořád v nich něco studoval. Fakt byly super, máme je tak šest, sedm roků.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 28. května 2020 22:15

Pinot Noir tjo tak to je zvláštní.. i když, dcera taky chodila do zpěvu a hrála na nástroj, nicméně učitelka z ní nebyla až tak nadšená. můj zpěv se jí líbil. synovi když byl malinký se zpívání líbilo taky. ale jak říkáš, najednou nastala chvíle kdy mi řekl "maminko prosimtě už nezpívej" sem se teda urazila, a dnes.. dnes mi spadla brada když mi předvedl jak hraje na klávesy. samouk a zpaměti. takže třeba bude Ríša talent

Offline brrr
Avatar
10060 příspěvků moje polička 28. května 2020 22:15

Mimochodem, zítra je Světový den deskovek a Kosmas má na ně 20 % slevu.

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 28. května 2020 22:23

viktorka_od splavu Evaeva řekla bych, že je to zase období, že se určitě ke zpívání zase vrátíme. Hudební sluch má, od malinka umí intonovat, rytmus má v krvi, často ho slyším, jak si vyklepává nějakou melodií (aktuálně ty z těch videí o tornádech ). Nerada to přiznávám, ale v mnohém je celý já

Online Karja
Avatar
36023 příspěvků moje polička 28. května 2020 22:25

viktorka_od splavu Jo u nas jedou dost rikanky, mame nekolik knizek, ani bych nerekla, ze bychom to porad nejak mleli a dneska mi eskymacka rika ,,ej hora hora zelena, zabili janka misto jelena,,:-D. Tomu jsem se desne smala, protoze tuhle rikacku si vubec nepamatuju. To je videt, jak ty deti makaj v hlave ve dne v noci!

Offline žluťásek
Avatar
7653 příspěvků moje polička 28. května 2020 22:26

To je omyl že tyhle knihy jsou jen pro lidi s fantasiii, všechno tam je a dá se to naučit, jen se na tom musí pracovat. Já bych absolutně nedovedla dřív vymyslet pohadku, teď zfleku dám příběh o balónku, který uletel chlapeckovi. Tam jsou právě geniální ty souvislosti, úplně to navádí samo. Tyhle knihy mi hrozně pomohly naucit se vyprávět. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 28. května 2020 22:27

continuity kapybara je výborná, skúsim!!! Helikoptéru a vrtuľník odmietol, televízor tiež, z krokodíla je krokom. Kapybara by bavila aj mňa

Online viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 28. května 2020 22:27

Karja zlatíčko

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 28. května 2020 22:31

žluťásek ježiš, teď jsi mi připomněla období pohádek na přání! Než začal Ríša poslouchat čtení pohádek, musela jsem vyprávět o tom, co zrovna vymyslel. Takže o přejezdu u drogerie, o autobusové zastávce, o velkém pick-upu... Nikdy bych neřekla, jak jsem kreativní, něco jsem vymyslela fakt dobře!

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 28. května 2020 22:32

Potrefenáhusa mňa už nebaví to vymenovanie, príbehy sa o nej dajú rozprávať ľahko, lebo sa tam fakt toho deje toľko, že človeku stačí rozprávať. a syna veľmi bavia, denne ich vytiahne aspoň 4-5x a teda každý deň ho zaujme iná :) a vážne sa teším, čo mi bude rozprávať on, celkom ma zaujíma čo si tam všíma a prečo.

Pinot Noir to viem, že si spominala, že spievanie miloval. U syna som si teraz všimla, že si začína pospevovat melódie, minule si hmkal zvuku z big Bang Theory . Asi mu budem musieť viac púšťať detské pesničky.Karja tvoja už tak rozpráva? Ona je júlová, nie? Sranda ako sú tie deti odlišné. Ale kamarátku o týždeň mladší syn už tiež dáva celé slová a snaží sa ich spájať. 

Offline continuity
Avatar
33839 příspěvků moje polička 28. května 2020 22:33

žluťásek já nevím, nám koupila jednu myslím máma. Na mě je tam nejak moc... Všeho. Já nemám ráda chos, jsem taková relativně uspořádána osoba a s tímto jsem vubec nevěděla co si počít. 

Jinak jsem četla dětem opravdu hodně, ale toto mi nešlo a je to teda taky nebavilo. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. května 2020 22:34

Karja přesně. On někdy vytáhne nějakou relativně složitější písničku, kterou jsem mu zpívala před docela dlouhou dobou. Přijde mi zajímavé, že se mu uložily i slova, která tehdy vůbec neříkal, neuměl tou dobou třeba složit delší větu. Ten vývoj řeči je hrozně zajímavý.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 28. května 2020 22:36

Evaeva môžeme si aj týkať aj to nevadí. Ja som mu skúšala čítať ešte ako bábätku, kamoskin syn to miloval a môj neznášal. Chcela som z toho vypestovať návyk ale zrejme som mu nemala čítať Sci fi v češtine . Teraz raz za čas skúšam knihu môj macík, tam ho zaujímajú aspoň obrázky, ale príbeh nemá šancu ( sú tam len také trojriafkove versovacky).

Online viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 28. května 2020 22:37

DrowRanger bych nevěřila, ale teď zrovna nějaký diskutér u Jílkové v pořadu Máte slovo vyslovuje uplně jako Barry Kripke 

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 28. května 2020 22:39