Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 28. května 2020 21:38

žluťásek kazdy dite s batuzkem je stylovy a rozkosny!:)

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 28. května 2020 21:39

ziginka ale vždyť tam není třeba nic moc vymýšlet, všechno tam je

Offline Mrakoplas
Avatar
8851 příspěvků moje polička 28. května 2020 21:41

olivieraa ja kupujem na ihrysko.sk

Offline Mrakoplas
Avatar
8851 příspěvků moje polička 28. května 2020 21:43

ziginka no ja sa s tym tiez neviem tak vyhrat ako zlutasek, vymyslanie pribehov ma doteraz ani nenapadlo, ako pises, fantazia nula

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 28. května 2020 21:51

ziginka v životě jsem žádný příběh nevymyslela, prostě jsme si ukazovali na obrázcích co tam všechno je, popřípadě dítě samo vyprávělo nějak jako "mašinka, vláček, vagonky, veze děti, jede na kopec, do tunelu, jedou k babičce, za kopcem je rybník, budou se koupat, mají plavky, je tam pejsek.. atp. prostě čím víc věcí bylo do toho obrázku vecpaných tím se dítě dýl zabavilo ukazováním a povídáním co vidí. na mě bylo mlčet, souhlasně přitakávat, obdivně vykřikovat nebo klást doplňkové otázky, abysme z toho vymáčkli co nejvíc:-))

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 28. května 2020 21:52

ziginka ja z nich vôbec nečítam, syn ukazuje prstom a ja musím hovoriť čo je čo. A normálne má skúša, ci hovorím rovnako, takže trebárs aj minútu ukazuje raz na vtáčika, raz na mačku a počúva či nesvindlujem. Mama bola strašne v šoku keď to videla a skúšala mu vymýšľať príbeh, no knihu zahodil a odišiel s druhou za mnou a začali sme odznova s ukazovanim ????. A teda tiež ma to už nebaví .

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 28. května 2020 21:52

DrowRanger udělej to opačně, viz výše

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 28. května 2020 21:52

Ty Jaro atd. knížky jsou podle mě jen pro lidi s fantazii. Já jak není v knížce text, tak jsem v prdeli a vymyslim maximálně tak "to je strom". 

edit

Koukam, ze v tom aspoň nejsem sama :)

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 28. května 2020 21:53

viktorka_od splavu presne takto fungujeme u nás. Som zvedavá či si syn bude rád čítať, ja som vraj príbehy a rozprávky milovala, synovi som skúšala čítať z kníh ale nebaví ho to. A neznáša keď mu spievam, týmto zdravím aktuálne k Pinot Noir

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 28. května 2020 21:53

MP Meri lidi s příběhama jsou výjimka. teda myslím si to

Offline ziginka
Avatar
677 příspěvků moje polička 28. května 2020 21:54

Pinot Noir Není . Já obdivuju Vás všechny, co si s dětma tak vyhrajete a baví Vás to. Mě to většinou nebaví. Ještě že už mám dvě a můžou si hrát spolu :-)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 28. května 2020 21:55

DrowRanger myslím že na čtení příběhů je ještě malý, zatím to chce leporela nebo knížky s těma krátkýma básničkama a říkankama, takový ty klasický. děti to chtěly číst furt a furt dokola, až jsme to uměli zpaměti všichni:D

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 28. května 2020 21:57

viktorka_od splavu to nefunguje, ako ja sa pýtam kde čo je a to ukáže, ale rozprávať ešte veľmi nechce a viac ho baví keď hovorím ja. Ak má Aleukazovat on, vydrží len chvíľu, opačne ho tým že mu hovorím ja viem zabaviť aj na desať minút. Ale teda minule som mu rozprávala pri jedení príbeh ako prasiatka šli na zabíjačku a sú z nich klobásky a preto už nebývajú v chlieviku, dnes sme mali príbeh o Tom ako mačka loví myšky aby ju mohla zožrať...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 28. května 2020 21:58

DrowRanger  však on se rozmluví ještě tě budou brnět uši:P

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 28. května 2020 21:58

viktorka_od splavu u nás riekanky nefungujú. Vôbec, začnem, on začne kričať že to nechce počúvať a ideme zas systémom, že ukazuje čo je na obrázku a ja hovorím, čo vie pomenovať alebo zvukovo napodobniť hovorí on.vale baví ma vidieť, že si každý deň všimne novú vec. Edit: malo tam byť mrncat, nie kričať :)

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 28. května 2020 22:01

viktorka_od splavu tiež si myslím, aktuálne sa snaží naučiť povedať slovo kachlička, takže jeho vety budú zaujímavé. Zajtra mu skúsim ponúknuť čučoriedku, to by ho po krtkovi a kachličke mohlo zaujať

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 28. května 2020 22:02

DrowRanger  hodně zdaru!

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 28. května 2020 22:03

DrowRanger on zpívání miloval, uměl zpaměti Červenou řeku, všechny sloky! Nebo Život je jen náhoda a Pramínek vlasů, ty chtěl vždycky. Byla jsem pyšná, jaký má vkus ;) Až teď tvrdí, že to nikdy neměl rád

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. května 2020 22:03

DrowRanger ty příběhy ho nebaví, protože tomu ještě nerozumí. Alespoň podle mě. Je tam spousta slov, co nezná, je to dlouhé apod. Ve věku vašeho syn teprve začínal s pohádkami v televizi, čtené vůbec nechtěl. Teď mu je dva a půl a pořád má nejraději básničky a říkanky, s příběhy pomalu začínáme, někdy ho baví někdy někdy ne.

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 28. května 2020 22:03

DrowRanger tak na to pozor, můj muž naučil tu starší slovo kapybara. Uměla táta, máma, papa a kapybara