Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 17:27

nonemy Taky se mi zdá, že kolem těch 10, 11 se strašně přeskupily kamarádky ve třídě, jak už tady někdo psal. Přišlo mi, že nezůstal kmen na kameni. A dost dramatické to taky bylo. Sama jsem v té době přišla o nejlepší kamarádku a našla si jinou. V pozdějším věku jsme to už tolik neřešily a už jsme se nějak vídaly všechny. Jen asi rodiče se v té době neznali a velice pochybuju, že by se do toho nějak chtěli míchat. Ani moji ani rodiče té kamarádky.

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 17:39

V 11 jsem odesla na gympl a asi se to preskladalo nejak prirozene. Pro me ten presrup byl vysvobozeni od vztahu na zakladce, ktere jsem nechapala. Kdo, s kym, proti kom... to slo kolem me a pak jsem byla za mimone. Z gymlu si tohle vubec napamatuju, mela jsem stesti, ze jsme byly super trida. Jasne, ze je vam nekdo sympaticky vic a jiny mene, ale drzeli jsme spolu (to nas bylo 18 holek), v sexte jsme dostali hromadne napomenuti tridniho profesora za stavku.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 17:48

Lamicka já jsem teda dostala vynadáno od maminky mojí už tehdy trochu bejvalý kamarádky, že jsem se na ní vykašlala a jak jsem to mohla udělat, bylo mi to nepříjemný ještě po letech

 

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 18:38
Reakce na Kokoska:

barbucha nevím, už si nepamatuju, čeho byla moje dcera tehdy schopná, ale v 11 letech se snad dokážou tři děvčata domluvit? Hele, ona o tobě povídá... Tak se pojď se mnou zeptat, proč to říkala... To by snad zvládly?

​No, moc tomu nevěřím. Spíš by z toho vzniknul další rozčuch, pochybuju že by dokázaly jednat s ledovým klidem Ale každej je jinej, třeba jsou už vyspělý dostatečně, nevim, a nonemy dceru zná nejlíp...

Online dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 19:02

nonemy 

My jsme v tom věku byli po přestupu do nové třídy, respektive se nás z 1. stupně znalo třeba 8. Během té páté, možná šesté třídy se to dost přeskupilo a mám od té doby po přeskupení jednu z nejlepších kamarádek. Takže je to asi  v tom věku přirozené. Jen bych byla pro, aby se holky rozsadily, zkus to s třídní probrat, takhle to nemá cenu.

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 19:11

Já to taky nevidím úplně oprimisticky, že by ty holčičky, co to dcerce nonemy nahlásí, byly ochotny jít do konfrontace. Jasně, jsou i takové, ale bude jich výrazná menšina.

Navíc pokud přece, pokud by se dotyčná cítila zahnaná do kouta, mohlo by se to klidně proti malé nonemy a spol otočit, že hromadný lynč, šikana a tak.

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 19:58

Potrefenáhusa po prestupu na jinou skolu? pro me to tehdy bylo narocne, dojizdela jsem, hodne uceni, vlastne skoncila vsechna stara pratelstvi. 

Offline Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 20:15

Mne ted vypravela kamaradka, ze je v te opacne situaci. Ze ji nejaka maminka furt uhani, at dceri domluvi, nebo spis, ze to hraje na city, ze jsou holky kamaradky a ze je zbytecne aby si takhle ublizovaly....No taky se proste ukazala rozdilnost povah, ta druha holcicka je hodne citliva, kamaradka ji to na schuzkach vsechno odkyvala te druhe mamince, protoze je proste hodna a az moc vstricna, ale doma to probrali s manzelem a rekli si, ze dceri domlouvat nebudou, ze je to bezne chovani ( a dle tech jmenovanych pripadu I dle meho nazoru bylo) a ze prece dceru v deseti letech nebudou ucit, ze k nekomu musi naslapovat po spickach, ze by to stejne nepochopila a taky ze ji nemuzou nutit aby se kamaradila s nekym, s kym uz si tolik nerozumi. Tim nechci rict, ze je to stejna situace, jen to, ze je to vzdy pohled dvou stran a ta realita muze byt I trochu jinak. Jako je to slozite, sama se na tohle obdobi fakt netesim a jdu si uzivat ty detske hysteraky;-)

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 20:19

nonemy ja by som to asi ako matka neriešila, pamätám si, že okolo tých 11-12 rokov sa to u nás v triede už celkom menilo podľa toho, ktoré dievčatá boli ako vyspelé. Myslím,že v tomto období som bola celkom triedny vydedenec, najlepšia kamarátka sa na mňa vykašľala, asi rok som sa tak dáko potĺkala, kým som si našla v triede inú. Zásah od mamy by asi nič nevyriešil, možno by skôr všetko zhoršil. S tou najlepšou kamarátkou čo sa na mňa vykašľala som nakoniec hcodila aj na strednú, bývali sme spolu pár rokov aj v podnájme na VŠ, teraz už v kontakte nie sme. Viem,že pre rodiča je to asi ťažké sledovať ako sa dieťa trápi, ale bohužiaľ si musia deti prejsť aj týmto. Neviem teda, či by som riešila j tie ohováračky,aby to nebolo pre dcéru skôr kontraprotuktívne a kamoška jej to nedala "vyžrať" inak.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 20:21

Lamicka Ne, promin, to byla reakce na renusatko nade mnou, ze se do toho rodiče nechtěli michat. 

Offline Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 20:22

A ted prosim strucny predporodni dotaz, pro mimoprazske. Chodily jste ke konci tehotenstvi do tehotenske poradny? Prvni tehotenstvi jsem mela v Praze, takze tam jsem automaticky pak presla na kontroly do nemocnice, ale tady mi doktor rekl, ze to neni, ze do porodnice jdu poprve az rodit, ze do konce chodim k nemu, ze toto je jenom v Praze a nejak to souvisi s tema registracema, jenze par mych kamosek do tech poraden chodilo I tady, takze mi to celkem vrta hlavou.....

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 20:23

nonemy ak ju učiteľka nechce presadiť, porozprávala by som sa o tom s učiteľkou a požiadala ju o presadenie detí. A hory by som asi tiež zrušila, pokiaľ tam nie je dáka nevratná záloha.

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 20:23

Potrefenáhusa tak to jo :)

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 20:28

DrowRanger nonemy 

Souhlasím, taky bych se do toho takhle vložila. Aby holka cítila, že má to zastání (a odkud by jinak mělo přijít?).

S druhýma rodičema bych to neřešila, ani bych nevyžadovala nějakou domluvu, ani bych mezi holkama nedělala prostředníka, jen prostě sama za sebe bych provedla opatření. 

Offline ziginka
Avatar
677 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 20:30

Karja V porodnici hlavne meri ozvy miminka na monitoru a jestli na to ma doktor pristroj, tak asi muzes chodit i k nemu. V Ostrave probihaji tehotenske poradny v porodnici, ale sla jsem tam na kontrolu az nekdy ve 40. tydnu tusim. Muj gynekolog mel pristroj na ozvy, takze se to provadelo u nej.

Offline Malenge
Avatar
4268 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 20:31

Karja Třeba v HK se normálně chodí jako v Praze do nemocnice = porodnice na monitory apod. Info je čerstvé, jsem teta od minulého týdne

Offline Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 20:33

ziginka Jo, muj doktor to ma. V Praze to ma doktorka teda taky mela:-D

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 20:37

Karja 

To je zvláštní přístup... netušila jsem, že by to jinde než v Praze bylo jinak. Přece jde i o to, že si a) omrkneš tu porodnici, a b) omrkne si tě i doktůrek - je to jiný, když tam člověk přijde úplně z ulice a cizí, vždyť tam ani nemůžou mít žádný tvoje záznamy, průběh... jak pak můžou efektivně reagovat? Myslela jsem, že poslední měsíc se chodí zásadně jen do patřičný porodnice Asi bych na tom trvala - zvlášť když tvoje známý to tak měly.

Offline ziginka
Avatar
677 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 20:43

barbucha To omrknuti je realne na nic. Kazdou poradnu jinej doktor i sestra, u porodu zase nekdo  jinej a odhadovanou vahu mimina (namerenou v te same porodnici) jsem jim pri porodu musela rict sama, ackoliv to meli v papirech i v pocitaci.

Offline Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 20:46

barbucha No, asi ne vsechny, ja to probirala vic jen s jednou, jeste nekoho obepisu. Jenze treba u Apolinare byli v poradne vzdycky jen samy ucha, kazdy tyden jinej doktor a jako nevypadali, ze by jako meli neco odrodino, fakt vek 26-27. To s tou patricnou porodnici mi rikal nekolikrat, ze nemusim resit, tady totiz registrace nejsou, tady te musi vzit kam dojedes.