Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline letfenixa
Avatar
7988 příspěvků moje polička 10. listopadu 2019 16:50

Mohučanka Tak bodaj by to islo takto!

Offline Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 10. listopadu 2019 17:11

Mrakoplas Jo, ja presne jsem mela tasku takovych horsich veci, tak jsem to vyfotila proste vsechno po kupe a nabidla...

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 10. listopadu 2019 18:00

Gatita

letfenixa 

Díky, je hrozně těžký ráno od sebe ty malý ručičky odtrhnout a prchnout. Ale učitelky hlásí samá pozitiva, tak snad...Dokonce s nimi dcera i trochu mluví.

Offline letfenixa
Avatar
7988 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 12:09

Mohučanka Ja odchadzam ráno zo škôlky uplne spotena. A teraz je syn doma už tretí týždeň, tak co nás zas bude čakať pri opätovnom nástupe a navyše on sa doma (alebo u babky) vobec nenudí. Ale ten kolektív mu je treba.

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 23:12

Do jakého věku si tak děcka hrají s Duplem?

Online žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 23:15

Pinot Noir je to asi hodně individuální. Na krabici píšou 2-5, ale v okolí vidím, že baví i o dost starší, sedmi osmileté třeba.

Offline continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 23:25

Pinot Noir dlouho, klido si hraji paralelne s Duplem a velkym legem. Meli jsme pak vytazeny uz jen hrad a kdyz si holky chtely hrat s princeznama, postavily si to rychleji. Ja to definitivne odnesla do sklepa, kdyz jim bylo 8 a 6 masinky klido jeste pozdeji.

Ale detem nad 5 let bych uz to neporizovala

Offline Gatita
Avatar
7164 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 07:44
Reakce na Pinot Noir:

Do jakého věku si tak děcka hrají s Duplem?

​to jsem ted resila, jestli synovi ke ctvrtym narozeninam duplo (i kdyz na krabici je do 4 let) nebo lego.

Koupila jsem duplo a hraje si s tim dost - jednak si muze stavet sam, a za druhe si pak s vytvorem hraje jako s kazdou jinou hrackou, stavi si garaze...

Vzapeti jsme dostali krabicku lega juniors - to ctyrlete dite taky s malou supervizi zvladne podle navodu postavit samo. Lego city a dalsi uz vyzaduje, aby to postavil rodic, tech dilku jsou tam mraky a trva to i dospelemu. S vytvorem si ale samozrejme hraje rad. Triletemu diteti bych to asi nesverila, obcas z vytvoru vypadne nejaky dilek, ktery se ztrati raz dva. Syn uz ma aspon rozum, ze s tim prijde.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 07:55
Offline continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 08:24

Gatita ve trech letech jsme Lega City uz meli doma celkem dost ( a mimino k tomu), ale od zacatku jsem ji ucila, ze si s tim ma hrat jenom na kuchynskem stole (prave kvuli miminu, aby neco nevdechlo). 

lego ti ztracene nebo poskozene dilky posle, bilou kostku 2x2 bych se vykaslala, ale udelala jsem to ted v pripade ulomene soucastky z Mindstorm a uplne bez problemu.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 08:33

nonemy mne se toto stalo, teda dceri - spoluzacka/kamaradka zacala vykladat zvlastni pomluvy (napr ze mame doma zbrane) netusim proc ale okamzite jsem to utnula. zadne navstevy, presazeni a slus. holky si to pak nejak vyresily a doted se obcas vidaji, ale potrebovaly trochu odstup

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 08:46

viktorka_od splavu Asi bych postupovala podobně, prostě nějak radikálně, nenechávala bych to na čase, čím dřív dotyčné děvče dostane lekci a přes prsty a uvědomí i to, tím lépe, bohužel mnoha to vydrží navěky.

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 08:49

nonemy Každý zásah shora dá bohužel nejspíš spolužačka dceři sežrat. Asi bych nedoporučovala, abys mluvila ty přímo s tou holčičkou. Bude to nějaká nemoc dospívání, třeba by pomohl ten odstup, o kterém píše viktorka_od splavu . Možná ještě předtím zkusit, po domluvě s maminkou, ještě jednu malou akci ve čtyřech. 

Offline continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 09:28

nonemy taky bych spis pracovala s dcerou. Ta jeji kamaradka to dela, protoze spolehlive vi, ze to tvoji holku rozhodi. Souhlasim s Bramburkou, jakykoliv zasah zhora to jeste zhorsi. 

Co jine kamaradky, krouzky, ma? Asi bych ji smerovala jinam, at si hleda dalsi kamarady a spolecnost a tento vztah bych rozvolnila, dcera na nem nebude tolik zavisla, muze to jenom pomoct. Popravde u nas byla u obou deti ve tride dost ponorka uz koncem skolniho roku, pokud by dcery jeste stravily pulku prazdnin se svymi spoluzackami, tak to asi dopadne blbe. 

Jinak u nas to, ze se deti s nekym nehadaji, jeste nutne neznamena, ze jim ten spolecnik vyhovuje a muze to byt klidne oboustrane.

Offline zelene.oko
Avatar
557 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 09:39

nonemy Já to tedy nemohu posoudit z pohledu rodiče, ale též bych nedělala zásah. Pamatuju si, že přibližně ve stejném věku došlo k "přeskupení" přátelství i v naší třídě, z té doby mám taky nejlepší kamarádku a pamatuju si, že probíhala podobná "dramata". Mám z té doby schované dopisy, co jsme si psaly :) A někdy to není hezké, co si tam píšeme. Za nějaký čas se to všechno porovnalo a zůstaly jsme kamarádky v partě vlastně více méně všechny.

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 09:50

nonemy Podobnou situaci jsme nedávno taky řešili. Protože se s maminkou kamarádky taky známe, a obě holky situaci prezentovaly trochu jinak, moc jsme nevěděly, co s tím. Každá jsme věřily své dceři, ale zase je známe a oni ty situace prostě vnímají jinak.

Nakonec jsem to konzultovala se známou, která je psycholožka. Ta mi doporučila ve věku 10 let už to nechat na holkách. Říkala, že to už je prostě příprava na život a musejí se umět vypořádat s tím, že budou v životě potkávat i lidi, kteří jim nesedí, nerozumí si s nimi apod. Nás matky nabádala, abychom ale věřily vlastní dceři, podpořily ji, budovaly v ní sebevědomí a vždycky vyslechly a mluvily o tom. U nás to fungovalo. Holky spolu občas víc, občas míň kamarádí stále. A řekla bych, že docela přijaly fakt, že jsou dost rozdílné a ne vše spolu jsou schopny sdílet.

Tohle je ale rada na dětské šarvátky. Doufám, že to někdo nepochopil tak, že rodič nemá řešit závažné problémy.

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 09:52

žluťásek continuity Gatita Díky za zkušenosti! Mně šlo o toho tříletého, máme Dupla plnou bednu, ale zalíbily se mi ty vláčky na baterky (a jsem si jistá, že jemu se teď taky budou líbit), tak jestli ještě investovat do podstatného rozšíření... Ale já vždycky zapomenu, že máme ještě toho maličkého (tady je vidět, že být tak hodný se nemusí vyplácet) a že ten to určitě taky využije.

Online žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 10:07

Pinot Noir s tím si určitě ještě vyhraje, vždyť mu jsou teprve tři. U nás duplo vlak boduje od roku a půl :-)) nekupuju už rozšíření, máme jen základní okruh, ale kdyby ho neměl, určitě bych pořídila. U nás teda cokoliv na baterky, co se samo hýbe, absolutně propadá. S mašinkami na baterky si nehraje vůbec, ani je nepoužívá vypnuté. Ne že by mi to teda vadilo

My máme oboje, duplo i malé lego. Malé jsem vytáhla v 2,5 a postavila mu sanitku, hasiče, vrtulník, policejní auto a s tím si hraje hodně. Spíš jako doplněk při hře s dřevěnou vláčkodráhou, když vykolejí vlak a musí přijet záchranáři :-))

Ale z toho dupla už umí sem tam i něco postavit sám nebo si to opraví, když se rozpadne. Navíc máme spoustu doplňků, tak si s tím přehrává celé scénky. Postavíme třeba farmu a panáčci krmí zvířata, vozí traktorem seno a tak. Nebo postavíme supermarket a nakupujeme, abysme mohli počítat peníze. Teď je absolutni hit výtah pro kočičky půjčili jsme si kostky s číslama od ségry a asi je bude muset donést Ježíšek.

Nechystá se tu někdo náhodou zbavit kostek s čísly? Ty vysoké, co mají ve stejné barvě do dvojice obrázek s odpovídající počtem kytiček, hvězdiček, autíček apod?

Jo a ještě moc potřebujeme duplo kočičku, můžeme vyměnit za psa, ty máme dva. 

Offline continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 10:13

Pinot Noir do vlacku jdi urcite! Ty zrovna mi prijdou ve velkem legu spis jako modelova zeleznice, nez hracka. To duplo vydrzi vsechno.  

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 10:13

nonemy my neco podobneho prozivame ve tride od 2. tridy, holek je tam malo a je tam jedna, ktera dela dusno, vyvolava konflikty, vzdycky si nekoho chyti, chvili s nim kamaradi a pak zacne pomlouvat. Uz je to za hranici holcicich konfliktu, ktere si pamatuju ja ze skoly. Dceri jsme rekli, ze si ji nema vsimat, pokud si ji vezme na paskal, at ji ignoruje a odejde. 

Pokud by slo o kamaradku, tak bych to resila odstupem. Jestli spolu travi i volno, do toho skola, tak muzou mit trochu ponorku. Kdyz to nepomuze, resila bych to razneji jako viktorka_od splavu .