Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 11:14
Offline baltik
Avatar
4425 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 11:21

nonemy podle me si ta druha holcicka jen ziskava "body" jinde pomlouvani tve dcery. Takze bych pozadala ucitelku o presazeni a dceri se snazila vysvetlit, ze lide jsou ruzni a nekdy jsou i bezduvodne zli, aby se snazila si to nebrat. 

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 11:24

baltik Souhlasím, to je nejpravděpodobnější. A jí bys nic neřekla? Já, či její máma?

Offline baltik
Avatar
4425 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 11:29

nonemy ty urcite ne. Jeji mama asi podle vlastniho uvazeni, jestli samachce a jak to s dcerou umi. Aby to nakonec nebylo jeste horsi, aby nebyla tvoje dcera "bonzacka"

Offline Pinot Noir
Avatar
24412 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 11:34

žluťásek Aha! Díky za upozornění. Tak já to ještě promyslím a kouknu se, jaké jsou vlastně možnosti. Tak či tak, naše domácnost se pomalu mění ve sklad plastového a kovového haraburdí!

Offline continuity
Avatar
33536 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 11:35

Pinot Noir lego NENI haraburdi!

Online viktorka_od splavu
Avatar
46024 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 11:49
Reakce na nonemy:

baltik Souhlasím, to je nejpravděpodobnější. A jí bys nic neřekla? Já, či její máma?

​cizi dite bych nevychovavala. tim spis ze maminka je kamaradka..

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 11:50
Offline Pinot Noir
Avatar
24412 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 12:14

continuity Všechno, čím si musím večer prohrnout cestu k vinotéce, považuju za haraburdí

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 12:47

nonemy ak do toho zaťahuje triedu, je na mieste požiadať o spoluprácu školského psychológa/psychologičku. Tá dokáže viesť skupinové sedenia s triedou tak, aby nebolo jasné, kvôli komu to je a naozaj učiť deti ako sa v takomto probléme pohnúť ďalej A je to užitočné pre všetky deti.

Ak toto nejde, alebo to nechceš, tak by som sa rozhodovala podľa toho, ako ty vidíš situáciu v čo sa týka možnosti nejakého urovnania. Ak sa ti zdá, že je tam nejaká nádej, tak hovoriť len so svojou dcérou v zmysle, že ju počúvať a riešiť s ňou, nie, čo má robiť, ale skôr ako sa vysporiadať so situáciou a s vlastnými pocitmi. Ak tam už veľmi nádej nevidíš, tak ja osobne by som - najlepšie PRED dcérou, ak by to zvládla - veľmi tvrdo povedala dievčaťu, že to nie je správne a že nech myslí na to, že stále som tu ešte ja. Ani nie kvôli nej, ale aby dcéra cítila, že jej držíš chrbát. Ale asi by som to nerobila bez jej súhlasu. Súhlasím s tým, že z pozície mamy s ich vzťahom nevieš spraviť nič, jediné, čo môžeš, je posilniť vlastnú dcéru.

Ale upozorňujem, že vychádzam len z toho, čo som vydedukovala tu, takže situácia môže byť o dosť iná. V každom prípade, s tým zásahom šk.psych., resp. CPPP mám opakovane dobré skúsenosti.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 12:52

Pinot Noir Duplo sa nedá zožrať, a že sa o to môj mladší opakovane a veľmi dôsledne pokúšal. Lego sa mu rozhryznúť podarilo.

Inak naši fičali veľmi dlho na Duple, do istej miery aj preto, že to bolo také medziobdobie, keď v bežnom Legu boli prakticky len tématické sety (potom, keď sa už dali zase kúpiť aj normálne sady kociek, vzali ho na milosť), ale hlavne preto, že oni nie sú úplne tie typy, niečo hodiny skladať a potom položiť na policu, naopak, stavali si z toho, čo práve potrebovali, hlavne rôzne scenérie, domčeky atď. k hraniu sa s postavičkami - legovými aj nelegovými - a to im išlo omnoho rýchlejšie z väčších kociek.

Online barbucha blogger
Avatar
30554 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 12:53
Reakce na nonemy:

Lamicka Já nevím, žárlit se dá asi na kohokoliv kvůli čemukoliv, kór děti :)

​Žárlí zcela určitě. Sama píšeš, že tvoje dcera má i jiný kamarádky - kolik jich má ta druhá? A začalo to po prázdninách, kdy byly jen jedna s druhou a vycházely dobře... a jakmile se dostaly do větší skupiny, hned to začalo...

Zřítelnice měla někdy před rokem podobný potíže... teda nikdo ji nepomlouval, ale pověsila se na nií jedna spolužačka (nově příchozí), uzurpovala si ji pro sebe, nikoho mezi ně nechtěla pustit, ve škole na ní visela jak štěnice a po vyučování za ní neustále chodila i domů, i o víkendech... Zřítelnice skoro přišla o dosavadní kámošky, ty prostě byly bez šance (jestli dotyčná něco vykládala nevim, ale to se spíš neodvážila). Skončilo to strašlivým škandálem, kdy se ta holka doslova porvala s jednou z těch kamarádek, div ji nepřizabila Zeť (dosud mlčící) v tu ránu zakázal jakýkoliv návštěvy a styk mimo školu, a hotovo. A zřítelnice má konečně zase svoje starý kámošky, zaplaťpámbu.

Všechno ze žárlivosti, to prostě holky uměj.

Offline žluťásek
Avatar
7594 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 13:34

Pinot Noir u nás se to taky nějak rozlejzá. Asi musím začít důsledně vyřazovat. Ale je to takový ošemetný, občas si vytáhne něco pro mrňata jako vkládací kostku nebo puzzle o čtyřech dílcích a je nadšený, že to s přehledem zvládne, tak mu to nechci brát.

Pomalu už planuju koupit ještě jednu skříňku do ložnice na hry, nějak se mi vymkly z rukou. Na ty nemám záklopku A jak na potvoru teď dost divočí a u her moc dlouho nevydrží. Snažím se to zavést jako rituál večer, než jdeme do postele, že bychom si něco zahráli, aby se trochu zklidnil. Jenže pak přijde tatínek a začnou skákat po matracích z gauče a moje snahy jdou do háje

Offline Kokoska
Avatar
28218 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 13:49

nonemy kdyz ostatni deti samy rikaji tve dceri, co o ni ta druha povida, tak bych dceri poradila, at pri pristim incidentu vezme dve tri deti, ktere ma ve tride nejradsi, a spolecne se zeptaji te holky, proc to rika a at toho necha, ze to nikoho nezajima. Za predpokladu, ze se tim ostatni deti nebavi, ale to snad ne. Ono je mozne, ze kdyz se do toho vlozi ucitelka, bude se to jeste zhorsovat. Taky se mi zda, ze v tom je kus zarlivosti.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 14:01

slniecko Školní psycholog se mi zdá zatím zbytečný, to bych využila, pokud by se to zhoršilo, což pevně doufám, že ne. Spíš jsem nevěděla, zda se do toho plést. Na jednu stranu nechci zasahovat do běžných dětských "šarvátek", na druhou stranu nechci dceři ukazovat, že špatné, až zlé chování se neřeší.

barbucha To je drsný, kam až to děti dokážou vyhrotit.

Kokoska To je výborný nápad Nevím, jestli budou mít holky odvahu, ale zkusím to navrhnout, to by nakonec mohlo být nejlepší, nejúčinnější řešení.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 15:07

nonemy jasné, ty vidíš, aká je tá intenzita .

Offline katkas
Avatar
257 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 15:16
Reakce na žluťásek:

Pinot Noir s tím si určitě ještě vyhraje, vždyť mu jsou teprve tři. U nás duplo vlak boduje od roku a půl :-)) nekupuju už rozšíření, máme jen základní okruh, ale kdyby ho neměl, určitě bych pořídila. U nás teda cokoliv na baterky, co se samo hýbe, absolutně propadá. S mašinkami na baterky si nehraje vůbec, ani je nepoužívá vypnuté. Ne že by mi to teda vadilo

My máme oboje, duplo i malé lego. Malé jsem vytáhla v 2,5 a postavila mu sanitku, hasiče, vrtulník, policejní auto a s tím si hraje hodně. Spíš jako doplněk při hře s dřevěnou vláčkodráhou, když vykolejí vlak a musí přijet záchranáři :-))

Ale z toho dupla už umí sem tam i něco postavit sám nebo si to opraví, když se rozpadne. Navíc máme spoustu doplňků, tak si s tím přehrává celé scénky. Postavíme třeba farmu a panáčci krmí zvířata, vozí traktorem seno a tak. Nebo postavíme supermarket a nakupujeme, abysme mohli počítat peníze. Teď je absolutni hit výtah pro kočičky půjčili jsme si kostky s číslama od ségry a asi je bude muset donést Ježíšek.

Nechystá se tu někdo náhodou zbavit kostek s čísly? Ty vysoké, co mají ve stejné barvě do dvojice obrázek s odpovídající počtem kytiček, hvězdiček, autíček apod?

Jo a ještě moc potřebujeme duplo kočičku, můžeme vyměnit za psa, ty máme dva. 

​Máme doma asi 3 stejné kočičky. Chcete jednu?

Online barbucha blogger
Avatar
30554 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 15:19
Reakce na Kokoska:

nonemy kdyz ostatni deti samy rikaji tve dceri, co o ni ta druha povida, tak bych dceri poradila, at pri pristim incidentu vezme dve tri deti, ktere ma ve tride nejradsi, a spolecne se zeptaji te holky, proc to rika a at toho necha, ze to nikoho nezajima. 


To je dospělý řešení na to jsou holky ještě malý bych řekla

Offline Kokoska
Avatar
28218 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 17:19

barbucha nevím, už si nepamatuju, čeho byla moje dcera tehdy schopná, ale v 11 letech se snad dokážou tři děvčata domluvit? Hele, ona o tobě povídá... Tak se pojď se mnou zeptat, proč to říkala... To by snad zvládly?

Offline Pinot Noir
Avatar
24412 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 17:26

Kokoska To je, myslím, v jedenácti reálné.